5 tipů na to, jak cvičit na dovolené v Egyptě

Blíží se léto. S tím i pobyty u moře a ty mohou být pěkně lenošivé. Kdo by totiž odolal relaxu na pláži, kterému dělá podkres jemné šumění vln? Jestli se ale nechcete vzdát svého tréninku, čtěte dál. Máme pro vás tipy na to, jak si zacvičit i na dovolené u moře.

Zcela nejjednodušším způsobem bude zadat si do vyhledávače dovolená Egypt a vybrat z nabídek ty hotely, které disponují fitness centrem. Zkusit to můžete třeba na skrz.cz, kde si do parametrů snadno přidáte i další preference a najdete si ubytování na míru. Možná se vám ale nechce lopotit se pod železy, když se k aktivitám nabízí spíše venek. Tak co tedy s tím?

Plážová seance plná endorfinů

Jógu zná jistě každý. A právě tady se opravdu vyplatí ji alespoň zkusit. Jen si představte, jak v klidu cvičíte na pláži, zatímco zapadá slunce a hází rudé odlesky na hladinu moře. Navíc takové cvičení se zdá velmi nenáročné, leč opak bývá pravdou. Správně provedené pohyby zapojí svaly, o kterých jste možná ani netušili, že existují. Online lekce jógy jsou navíc k dostání zdarma na různých platformách, a to i v češtině.

Pro svižnější aktivitu se na pláži nabízí také pilates. Pokud vás nevábí sólo pohyb, jistě se najde i spousta zábavných aktivit, které byste na první pohled do cvičení možná ani nezařadili. Zahrajte si beach volejbal nebo zkuste paddleboardy. I tyhle aktivity vám totiž pěkně rozpumpují krev v žilách a posílí svalstvo.

Kapesní silový trénink pro milovníky vah

Ano, i na pláži nebo v zahradě hotelu si snadno dopřejte pořádnou makačku. Činky nemusíte vozit s sebou, protože jim skvěle budou suplovat pet lahve s vodou. Pro ty z vás, kteří jste zvyklí na mnohem větší zátěž, se nabízí udělat více opakování po více sériích a vězte, že si taky dáte pěkně do těla. A tu vodu z lahví si pak vemte na výlet, který k dovoleným neodmyslitelně patří.

Noční párty jako náhrada běhu?

Zdánlivě nenáročná, nenápadná aktivita, do které se ale hravě schová pořádné kardio. Pokud totiž protančíte na večerní zábavě dlouhé hodiny, spálíte stejné množství (a možná i více) kalorií, jako třeba když si jdete zaběhat. Ovšem tady do scénáře parádně zapadá nějaký ten drink, takže pekáč buchet si tím asi nevysloužíte, ale i tak je to rozhodně pohyb, který se počítá.

Mrkněte třeba na nabídky označené jako last minute Egypt, tam totiž mají vůbec nejlepší animační programy a ušetříte i více než 50 % původní ceny pobytu.

Nezapomínejte však, že i plavání v moři a procházky se počítají do sportovního výdeje energie. Tomu je pak třeba upravit jídelníček tak, aby tělo nestrádalo. Proto si bez výčitek vychutnejte každé sousto vaší dovolené a hlavně… užijte si ji naplno a přesně tak, jak chcete.

Top videa

Ďábelská intenzita, úžasné emoce. Součkovi i Coufalovi závidím, přiznal Podaný

Nejčtenější články

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Hokejová reprezentace letos stála o řadu posil z NHL, zpoza Atlantiku ale přilétla spousta omluvenek. Další hráče „zavrhli“ stavitelé národního týmu.

21.  5.  2023 | |2 N/A
Petr Sobol
Hokejová reprezentaceNHLHokej
Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejdou

Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejd…

Zbrojovka vstoupila do sezony dobře, jaro ale totálně zpackala a vrací se zpátky do druhé ligy. Tým teď čeká velká přestavba.

30.  5.  2023 |
Petr Sobol
Zbrojovka BrnoPřestupyFotbal
Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baníku

Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baník…

Ostravskému Baníku letošní sezona vůbec nevyšla. Tým bude potřebovat posily. A hledá je ve Slavii.

1.  6.  2023 |
Petr Sobol
Baník OstravaSlavia PrahaPřestupyFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com