5 teenagerů, kteří letos debutovali v dresu Sparty. Dostanou šanci i na jaře?

5 teenagerů, kteří letos debutovali v dresu Sparty. Dostanou šanci i na jaře?

5 teenagerů, kteří letos debutovali v dresu Sparty. Dostanou šanci i na jaře?

Fotbalisty pražské Sparty zasáhla na podzim rozsáhlá marodka, která vyřadila ze hry téměř kompletní kostru týmu. Trenéři letenského týmu proto museli pracovat s mladými fotbalisty, často teprve s teenagery.

Untitled 1.jpg

Spartě se vyprazdňuje marodka. Do hry by měl být připravený dokonce i Tomáš Rosický. Jaká tedy bude role týmových nadějí? Jeden z největších talentů Sparty Michal Sáček debutoval v lize krátce po svých 20. narozeninách. Další klubové klenoty se ale dostaly do hry ještě v teenagerovském věku. Na podzim jich bylo pět – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Pulkrab – 19 let

Matěj Pulkrab Sparta 2.jpg

Co nastane, až skončí David Lafata? Sparta bude muset najít jeho nástupce. Ten už se však nyní rýsuje v osobě Matěje Pulkraba. Mladý útočník loni úspěšně hostoval v Liberci a letos se prosadil do sestavy letenského týmu. Na podzim zasáhl do 11 zápasů, v závěrečných třech kolech byl v základní sestavě, a na kontě má už čtyři góly. Zdá se, že se Sparta o budoucnost bát nemusí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Havelka – 18 let

Filip Havelka.jpg

Kreativních středních záložníků není nikdy dost. Sparta má Tomáše Rosického, Bořka Dočkala, koupila Néstora, na jaře by ale mohl dostat další šanci i Filip Havelka. Osmnáctiletý středopolař debutoval v zápase s Jihlavou a v utkání proti Karviné byl dokonce v základní sestavě. Další minuty už nepřidal, jeho čas ale ještě přijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Zinedin Mustedanagič – 18 let

Zinedin Mustedanagič.jpg

O tomto hráči ještě hodně uslyšíme. Zinedin Mustedanagič je velkým fotbalovým talentem a kapitánem mládežnických reprezentací Bosny a Hercegoviny. Na podzim se osmnáctiletý záložník objevil i v ePojisteni.cz lize a v pěti zápasech odehrál 70 minut. Největší porci zvládl v duelu s Karvinou, proti které odehrál celý druhý poločas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Christián Frýdek – 17 let

Christián Frýdek.jpg

Jeho otec, Martin, za Spartu hrával před lety. Starší bratr, taky Martin, si letos sice kvůli zranění už nezahraje, jinak ale patří k základním stavebním kamenům sestavy. Na podzim, v utkání 14. kola proti Karviné, si odbyl premiéru i sedmnáctiletý Christián, který nastupuje pod hroty nebo ve středu zálohy. Na kontě má zatím deset minut, přidá další i na jaře?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Václav Dudl – 16 let

Václav Dudl 2.jpg

Pouze tři hráči Sparty debutovali v lize dříve než Václav Dudl – Václav Kadlec, Tomáš Jun a Martin Klein. Dudl okusil nejvyšší soutěž coby čerstvě šestnáctiletý mladík, který se dostal na hřiště na závěrečných 25 minut zápasu s Jihlavou. Od té doby krajní levonohý obránce či záložník, který vyniká svou rychlostí, zasáhl ještě do dalších čtyř zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud