Michael Ngadeu – Gent   Po boku Deliho ve Slavii nastupoval kamerunský reprezentant Michael Ngadeu, jenž v Edenu získal dva tituly. Společně vytvořili velmi dobře fungující dvojici, přes kterou se soupeři dostávali jen obtížně. Jednatřicetiletý Ngadeu však ze Slavie odešel ve stejné době jako Deli a od léta roku 2019 je v belgickém Gentu. Stále si drží flek v základní sestavě. 
 David Zima - Turín   Do Slavie přišel v polovině sezony 2019/20 z Olomouce, za kterou do té doby odehrál jen dva ligové zápasy. V Edenu se však rychle zařadil mezi opory a velmi dobré výkony podával jak na domácí, tak na evropské scéně. Se Slavií získal dva tituly, dostal se do reprezentace a loni v létě odešel téměř za šest milionů eur do italského Turína. V letošním ročníku Serie A však zatím zasáhl jen do dvou zápasů, ve kterých odehrál 25 minut. 
 Ondřej Kúdela - Jakarta   Slavia ho přivedla v polovině sezony 2017/18 z Liberce. Ondřeji Kúdelovi v té době bylo třicet let a fanoušci sešívaného týmu mu moc nevěřili. Kúdela se ale v Edenu rozehrál do výjimečné formy a dostal se i do reprezentace. Jeho klid, přehled a zkušenosti teď sešívaná družina ale postrádá, část loňské sezony promarodil a novou smlouvu už nedostal. V létě proto odešel do Jakarty v Indonésii. 
 David Hovorka – marodka   Společně s Kúdelou rozehrál v roce 2019 skupinu Ligy mistrů. Byl v parádní formě, mluvilo se o jeho pozvánce do reprezentace, jenže pak se David Hovorka zranil a od té doby bojuje se zdravotními problémy. V loňském ročníku zasáhl jen do osmi zápasů, stejně jako v tom předešlém, letos ještě nehrál. V červnu totiž podstoupil už čtvrtou operaci kolene. Slavii by se přitom devětadvacetiletý stoper na hřišti hodil jako sůl. 
5
Fotogalerie

5 stoperů, kteří nyní Slavii hodně chybí. Kde jsou dnes Deli či Ngadeu?

Stopeři byli v posledních letech vždy chloubou Slavie. V letošní sezoně je tomu ale jinak.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský má k dispozici stoperské trio ve složení Aiham Ousou, Eduardo Santos a Taras Kačaraba, žádná hitparáda to ale z jejich strany není. V Edenu teď mohou jen vzpomínat na pět vynikajících stoperů, na které se kouč Trpišovský mohl vždy stoprocentně spolehnout. Kde dnes jsou? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Simon Deli – Demirspor 

profimedia-0654091218.jpg

Byl ve Spartě, Příbrami nebo Českých Budějovicích, až ve Slavii ale objevili, co se v něm skrývá. Simon Deli se v Edenu stal hvězdou a dostal se do reprezentačního výběru Pobřeží slonoviny. Ve Slavii byl stoperskou jedničkou, v roce 2019 však přestoupil do belgických Brugg, se kterými si zahrál i Ligu mistrů. Do Edenu se pak vrátil na jarní část sezony 2020/21, poté přestoupil do tureckého Demirsporu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michael Ngadeu – Gent 

profimedia-0723834875.jpg

Po boku Deliho ve Slavii nastupoval kamerunský reprezentant Michael Ngadeu, jenž v Edenu získal dva tituly. Společně vytvořili velmi dobře fungující dvojici, přes kterou se soupeři dostávali jen obtížně. Jednatřicetiletý Ngadeu však ze Slavie odešel ve stejné době jako Deli a od léta roku 2019 je v belgickém Gentu. Stále si drží flek v základní sestavě. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Zima - Turín 

profimedia-0721461989.jpg

Do Slavie přišel v polovině sezony 2019/20 z Olomouce, za kterou do té doby odehrál jen dva ligové zápasy. V Edenu se však rychle zařadil mezi opory a velmi dobré výkony podával jak na domácí, tak na evropské scéně. Se Slavií získal dva tituly, dostal se do reprezentace a loni v létě odešel téměř za šest milionů eur do italského Turína. V letošním ročníku Serie A však zatím zasáhl jen do dvou zápasů, ve kterých odehrál 25 minut. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ondřej Kúdela - Jakarta 

profimedia-0724310543.jpg

Slavia ho přivedla v polovině sezony 2017/18 z Liberce. Ondřeji Kúdelovi v té době bylo třicet let a fanoušci sešívaného týmu mu moc nevěřili. Kúdela se ale v Edenu rozehrál do výjimečné formy a dostal se i do reprezentace. Jeho klid, přehled a zkušenosti teď sešívaná družina ale postrádá, část loňské sezony promarodil a novou smlouvu už nedostal. V létě proto odešel do Jakarty v Indonésii. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Hovorka – marodka 

David Hovorka Slavia.jpg

Společně s Kúdelou rozehrál v roce 2019 skupinu Ligy mistrů. Byl v parádní formě, mluvilo se o jeho pozvánce do reprezentace, jenže pak se David Hovorka zranil a od té doby bojuje se zdravotními problémy. V loňském ročníku zasáhl jen do osmi zápasů, stejně jako v tom předešlém, letos ještě nehrál. V červnu totiž podstoupil už čtvrtou operaci kolene. Slavii by se přitom devětadvacetiletý stoper na hřišti hodil jako sůl. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud