5 stoperů, ale jen dvě místa. Kdo si vybojuje flek ve středu slávistické obrany?

Kdo přes zimu čekal, že Slavia bude utrácet desítky milionů korun a přivede dalších deset nových posil na oživení útoku, ten se spletl. Sešívaní zatím posilují defenzivu.

Bez názvu1.jpg

Slavia získala mladého slovenského brankáře Martina Vantrubu, z Liberce přichází gólman Ondřej Kolář a trenér Jindřich Trpišovský si přetáhl i další dva hráče, se kterými spolupracoval pod Ještědem. Oba to jsou stopeři, kterých má Slavia nyní pět. Kdo z nich bude na jaře hrát? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 6

Simon Deli

Simon Deli Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Slávistická sestava bez Simona Deliho? Ještě nedávno nepředstavitelná věc. Jenže teď může být vše jinak. Reprezentační obránce z Pobřeží slonoviny, který se vypracoval do role jednoho z nejlepších fotbalistů soutěže, na podzim laboroval se zraněním a zvládl odehrát jen šest ligových zápasů.

Trpišovskému se navíc nemusí líbit jeho způsob hry na hranici maximálního rizika. Ve hře je navíc Deliho možný odchod do zahraničí. Slávistické dny obránce, který bavil ligu, možná spějí ke konci…

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Michal Frydrych

Michal Frydrych Slavia.jpg

Ve středu obrany si vybojuje místo jen složitě. Michal Frydrych, který na podzim zasáhl do 11 duelů, ale není bez šance. Trpišovský s ním počítá jako s alternativou na pravý kraj obrany, kde může zaskočit za Jana Bořila. O místo v sestavě ale bude muset tvrdě bojovat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Jakub Jugas

Jakub Jugas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý kapitán Zlína přišel do Edenu v létě jako náhrada za Michaela Lüftnera. Obtížnou roli zvládl s bravurou a bez problémů ho nahradil. Zatímco Deli laboroval se zdravotními problémy, z Jakuba Jugase se stal nový lídr zadních řad, který na podzim nevynechal ani jednu ligovou minutu. Uhájí svou pozici i pod trenérem Trpišovským?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Trenér Trpišovský ho velmi dobře zná z Liberce a stál o to, aby ho přivedl i do Slavie. Přání se mu nakonec splnilo a vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007 skutečně posílil sešívaný tým. Výhodou bývalého hráče Slovácka či Mladé Boleslavi je, že může hrát jak ve středu obrany, tak uprostřed zálohy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný Slavia Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Nejvýraznější zimní slávistická posila. Lukáš Pokorný se během působení v Liberci stal pilířem sestavy a dokonce i kapitánem týmu, který to dotáhl až do reprezentace. Před rokem odešel do Montpellieru a francouzské angažmá začal velmi dobře. Letos ale vypadl ze sestavy a obnovil spolupráci s koučem Trpišovským. Liberec však oba vyměnili za Slavii, kde by Pokorný měl být znovu důležitým článkem základní sestavy.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud