Landon Bow (Rytíři Kladno)  Kladno po návratu do extraligy přivedlo několik zámořských posil. Jendou z nich je i šestadvacetiletý kanadský gólman Landon Bow, který si v sezoně 2018/19 připsal dva starty za Dallas v NHL. Ještě loni chytal za farmářský celek Texas Stars v AHL, poté se ale poprvé vydal do Evropy a zamířil do Kladna. Bow zasáhl do všech tří zápasů Rytířů, odvedl kus dobré práce, na první výhru ale čeká. 

Landon Bow (Rytíři Kladno)
Kladno po návratu do extraligy přivedlo několik zámořských posil. Jendou z nich je i šestadvacetiletý kanadský gólman Landon Bow, který si v sezoně 2018/19 připsal dva starty za Dallas v NHL. Ještě loni chytal za farmářský celek Texas Stars v AHL, poté se ale poprvé vydal do Evropy a zamířil do Kladna. Bow zasáhl do všech tří zápasů Rytířů, odvedl kus dobré práce, na první výhru ale čeká. 

 Dominik Hrachovina (Motor České Budějovice)  Sedmadvacetiletý rodák z Brna v extralize už před časem působil. V sezoně 2019/20 chytal v Liberci a tehdy patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Poté se vrátil do Finska, ve kterém si dříve udělal skvělé jméno, jenže uplynulá sezona mu nevyšla, a tak reprezentační gólman znovu měnil dres. Dominik Hrachovina zamířil do Českých Budějovic, ve kterých nahradil Marka Čiliaka. Ve třech zápasech sice inkasoval už dvanáct branek, oslavil ale dvě výhry. 
 Dominik Furch (Škoda Plzeň)  Miroslav Svoboda, který měl být jedničkou Plzně, bojuje se zdravotními problémy, a tak vedení západočeského klubu muselo rychle jednat. Nakonec si pláclo s Dominikem Furchem, který přišel zatím na hostování do konce září. Jednatřicetiletý gólman má zkušenosti na rozdávání, startoval na mistrovství světa, několik let byl v KHL a chytal taky ve Švédsku. V extralize si dříve zachytal už v barvách Slavie. 
 Aleš Stezka (Vítkovice Ridera)  Vítkovice po uplynulé sezoně přišly o Miroslava Svobodu, který se vrátil do Plzně, a tak začaly hledat náhradou. Tou se nakonec stal Aleš Stezka, jenž poslední dva roky chytal za prvoligový Havířov. Čtyřiadvacetiletý gólman, kterého v roce 2015 draftovala Minnesota, už v extralize dříve působil - ovšem v Chomutově ani Liberci se neprosadil. Ve Vítkovicích však v úvodu sezony prostor dostává. 
 Matej Tomek (Kometa Brno)  Bránu Komety dlouhá léta hájil Marek Čiliak, jehož pak připravil o místo Karel Vejmelka. Ten se ale bude rvát o šanci v NHL a brněnský klub musel hledat náhradu. V zákulisí padala všelijaká jména a volba nakonec padla na Mateje Tomka. Čtyřiadvacetiletý rodák z Bratislav prošel v roce 2015 draftem NHL, ve kterém jej ulovila Philadelphia, v zámoří se ale neprosadil a vrátil se do Evropy. Chytal na Slovensku, loni byl ve Finsku a teď je v extralize. Ve třech zápasech za Kometu dostal zatím sedm branek, dočkal se však jen jedné výhry. 
5
Fotogalerie

5 (staro)nových extraligových gólmanů, kteří by letos měli patřit k ozdobám soutěže

V české Tipsport extralize vždy působili velmi kvalitní gólmani. Letošní ročník není výjimkou - i díky několika (staro)novým tvářím.

Extraligu sice opustili Matěj Machovský, Jakub Štěpánek nebo Karel Vejmelka, tuzemská elitní hokejová soutěž však přivítala jiné kvalitní muže v maskách. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Landon Bow (Rytíři Kladno) 

Landon Bow.jpg

Kladno po návratu do extraligy přivedlo několik zámořských posil. Jendou z nich je i šestadvacetiletý kanadský gólman Landon Bow, který si v sezoně 2018/19 připsal dva starty za Dallas v NHL. Ještě loni chytal za farmářský celek Texas Stars v AHL, poté se ale poprvé vydal do Evropy a zamířil do Kladna. Bow zasáhl do všech tří zápasů Rytířů, odvedl kus dobré práce, na první výhru ale čeká. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Hrachovina (Motor České Budějovice) 

Dominik Hrachovina ČB Petr Lundák  MAFRA  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý rodák z Brna v extralize už před časem působil. V sezoně 2019/20 chytal v Liberci a tehdy patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Poté se vrátil do Finska, ve kterém si dříve udělal skvělé jméno, jenže uplynulá sezona mu nevyšla, a tak reprezentační gólman znovu měnil dres.

Dominik Hrachovina zamířil do Českých Budějovic, ve kterých nahradil Marka Čiliaka. Ve třech zápasech sice inkasoval už dvanáct branek, oslavil ale dvě výhry. 

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Dominik Furch (Škoda Plzeň) 

Dominik Furch Plzeň Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Miroslav Svoboda, který měl být jedničkou Plzně, bojuje se zdravotními problémy, a tak vedení západočeského klubu muselo rychle jednat. Nakonec si pláclo s Dominikem Furchem, který přišel zatím na hostování do konce září. Jednatřicetiletý gólman má zkušenosti na rozdávání, startoval na mistrovství světa, několik let byl v KHL a chytal taky ve Švédsku. V extralize si dříve zachytal už v barvách Slavie. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Aleš Stezka (Vítkovice Ridera) 

Aleš Stezka Vítkovice.jpg

Vítkovice po uplynulé sezoně přišly o Miroslava Svobodu, který se vrátil do Plzně, a tak začaly hledat náhradou. Tou se nakonec stal Aleš Stezka, jenž poslední dva roky chytal za prvoligový Havířov. Čtyřiadvacetiletý gólman, kterého v roce 2015 draftovala Minnesota, už v extralize dříve působil - ovšem v Chomutově ani Liberci se neprosadil. Ve Vítkovicích však v úvodu sezony prostor dostává. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matej Tomek (Kometa Brno) 

Matej Tomek 1.jpg

Bránu Komety dlouhá léta hájil Marek Čiliak, jehož pak připravil o místo Karel Vejmelka. Ten se ale bude rvát o šanci v NHL a brněnský klub musel hledat náhradu. V zákulisí padala všelijaká jména a volba nakonec padla na Mateje Tomka.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Bratislav prošel v roce 2015 draftem NHL, ve kterém jej ulovila Philadelphia, v zámoří se ale neprosadil a vrátil se do Evropy. Chytal na Slovensku, loni byl ve Finsku a teď je v extralize. Ve třech zápasech za Kometu dostal zatím sedm branek, dočkal se však jen jedné výhry. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud