5 skvělých hráčů do 25 let, kteří jsou budoucností Los Angeles Kings

5 skvělých hráčů do 25 let, kteří jsou budoucností Los Angeles Kings

5 skvělých hráčů do 25 let, kteří jsou budoucností Los Angeles Kings

Na jedné straně pětatřicetiletý veterán Michael Cammalleri, na straně druhé talentovaní mladíci, kteří mají podstatnou část hokejové kariéry ještě před sebou. Budoucnost Los Angeles Kings stojí na hráčích do 25 let. A vypadá docela slibně.

slide-LA Kings.jpg

Zatímco ostřílený matador Michael Cammalleri, který strávil předchozí tři sezony v New Jersey a na začátku července podepsal jako volný hráč roční kontrakt v Los Angeles, se chystá na svou patnáctou sezonu v NHL, někteří jeho spoluhráči z Los Angeles Kings spočítají odehrané ročníky v elitní lize na prstech jedné ruky.

O místo v kádru Kings pro sezonu 2017/18 bude bojovat hodně mladých hokejistů. Někteří je mají prakticky jisté, jiní musejí přesvědčit o svých kvalitách. V následujících kapitolách najdete pětici hráčů do 25 let, kteří mají největší šanci, že se v dresu Kings jednou zapíšou do klubové historie.

Pokračování 2 / 6

5. Jonny Brodzinski - 24 let (USA)

Jonny Brodzinski.jpg

Americký útočník Jonny Brodzinski se stal hráčem Los Angeles Kings po draftu v roce 2013, v němž si ho Králové vybrali v pátém kole jako 148. v celkovém pořadí. Od roku 2012 hrál tři sezony v soutěži NCAA za klub St. Cloud State Universty, kde patřil s průměrnou bilancí téměř jednoho kanadského bodu na utkání k nejlepším hráčům.

Od sezony 2015/16 se prezentuje na farmě v celku Ontario Reign a hraje v AHL. Premiérovou pozvánku do týmu Kings dostal letos na přelomu března a dubna a zvládl v NHL prvních šest zápasů, ve kterých se blýskl dvěma asistencemi a stejným počtem kladných bodů v +/- bodování. V příští sezoně by se mohl natrvalo etablovat do NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Adrian Kempe – 20 let (Švédsko)

Adrian Kempe-Los Angeles.jpg

Adrian Kempe je talentovaný švédský útočník, před nímž se pravděpodobně otevírá slibná hokejová budoucnost. Ne náhodou už v sedmnácti letech nastupoval v nejvyšší soutěži za tým MoDo. V sezoně 2014/15 nasbíral v 50 zápasech 17 bodů za pět branek a 12 asistencí. Ještě pak stihl odehrát play-off v zámoří - konkrétně v týmu Manchester Monarchs - a podílel se na zisku Calder Cupu. V další sezoně hrál v AHL v celku Ontario Regin, kde také strávil většinu ročníku 2016/17.

Kempe oslňuje neuvěřitelnou rychlostí, ale není jen ofenzivním bleskem. Ve švédské soutěži se naučil hrát slušně i dozadu. Má pohotovou střelu zápěstím, parádní forčeking a spoustu energie, která jako by chtěla na ledě explodovat.

Kings si vybrali tohoto hráče už v prvním kole draftu v roce 2014 a s největší pravděpodobností to nebyl krok vedle. Jednou to může být vůdčí typ. O svých kvalitách přesvědčil také na mistrovství světa juniorů na přelomu let 2015 a 2016, kde nasbíral v sedmi zápasech osm bodů za tři góly a pět nahrávek. V uplynulé sezoně odehrál v NHL prvních 25 utkání a vůbec si v nich nevedl špatně. Do statistik si připsal šest bodů (2+4).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Nick Shore – 24 let (USA)

Nick Shore.jpg

Nick Shore je občas titulován zámořskými novináři jako „nejnudnější hokejista, jaký kdy existoval“. To nezní moc lichotivě, ale nenechte se mýlit, protože tento čtyřiadvacetiletý Američan v sobě skrývá hodně silný hokejový potenciál, a to navzdory faktu, že si ho Kings vybrali v draftu roku 2011 až jako 82. hráče v celkovém pořadí.

Shore si odbyl premiéru v NHL v sezoně 2014/15, kdy naskočil do 34 zápasů a získal v nich sedm bodů (1+6). V následujícím ročníku měl na kontě 68 utkání a deset bodů (3+7) a v tom uplynulém nasbíral 17 bodů (6+11) v 70 zápasech. To sice nejsou nijak ohromující čísla a ani průměrný čas strávený na ledě nenapovídá, že by byl Shore v současnosti klíčovým hráčem týmu, ale na postu centra má obrovskou konkurenci (Kopitar, Carter, Toffoli, Lewis), takže zatím musí být rád za každou odehranou minutu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Tanner Pearson – 24 let (Kanada)

Tanner Pearson.jpg

Ročník 2013/14 byl pro Kanaďana Tannera Pearsona vstupní branou do NHL. Za Los Angeles tehdy odehrál 25 utkání, což je přesně hranice, kdy to ještě není klasifikováno jako nováčkovská sezona. Nasbíral v nich sedm bodů (3+4). Kdo tenkrát nesledoval jeho výkony, byl pak asi pořádně překvapený, s jakou vervou vtrhl do dalšího ročníku soutěže.

Hráč, který ještě předloni pobíral roční plat ve výši 925 tisíc dolarů, nastupoval v ročníku 2014/15 na led ve formaci s Jeffem Carterem a Tylerem Toffolim a tvořili jeden z nejlepších útoků v NHL. V polovině sezony si však Pearson zlomil levou nohu a jeho slibný rozlet byl zastaven v nejméně vhodnou chvíli. Že je však velkým talentem, dokazoval v uplynulých dvou ročnících.

Pearson je rychlým bruslařem, na ledě ho zdobí přehled a cit pro zakončení. V 80 zápasech základní části minulé sezony zaznamenal 44 bodů za 24 branek a 20 asistencí. V Los Angeles dobře věděli, proč s ním letos v květnu prodloužili smlouvu o čtyři sezony a zvýšili mu roční plat na 3,75 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Tyler Toffoli – 25 let (Kanada)

Tyler Toffoli1.jpg

Není pochyb o tom, že v osobě pětadvacetiletého Tylera Toffoliho mají Králové z Los Angeles ve svém kádru poklad, jehož hodnota v příštích letech jen poroste. Talentovaný útočník nadchl fanoušky klubu i experty už v sezoně 2013/14, kdy v play-off nasbíral do statistik 14 bodů (7+7) v 26 zápasech. V dalším ročníku si pak v 76 duelech připsal na konto 49 bodů (23+26) a o rok později se ještě zlepšil. Odehrál všech 82 duelů v základní části soutěže a zaznamenal 58 bodů za 31 gólů a 27 nahrávek.

Minulou sezonu mu zkomplikovalo zranění, takže zvládl odehrát jen 63 utkání, v nichž zaznamenal 34 bodů (16+18). Svoje hokejové nadání také jasně předvedl před dvěma lety na mistrovství světa v Praze, kde se v kanadském týmu podílel na zisku zlatých medailí.

Toffoliho si vybrali Kings v draftu roku 2010 jako 47. hráče v celkovém pořadí a jak se ukázalo, vsadili na správného koně. Dokonale totiž zapadl do herního systému týmu, kde se etabloval v jednoho z nejdůležitějších členů. Je to dynamický bruslař se skvělými ofenzivními instinkty. Má vynikající a přesnou střelu, umí však také vytvářet spoustu šancí pro spoluhráče. Díky bruslařským schopnostem a úžasné akceleraci je dokonalým hráčem pro oslabení.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud