Bořek Dočkal -  Společně s Lafatou se v sezoně 2014/15 dostal alespoň na deset branek i Bořek Dočkal. Současný reprezentační kapitán tehdy patřil k ústředním postavám rudého týmu a do statistik si navíc připsal i 11 asistencí. Stejně jich měl na kontě i v následujícím ročníku, to už ale vstřelil „jen“ osm gólů. Foto: Profimedia.cz
 Josef Hušbauer -  Sezona 2013/14 je poslední, ve které Sparta získala titul. Lafata tehdy dal 16 branek, nejlepším střelcem rudé mašiny se ale nestal. Ještě o dva góly více totiž vstřelil Josef Hušbauer, který navíc přidal ještě osm nahrávek. V průběhu dalšího ročníku zamířil do italského Cagliari. Foto: Profimedia.cz
 Václav Kadlec -  V letenském týmu debutoval už v sezoně 2008/09. Poté působil v Německu či Dánsku a před dvěma lety se na Letnou vrátil. V loňském ročníku dal šest branek, nejlépe mu však vyšla sezona 2012/13, během níž se trefil čtrnáctkrát. Foto: Profimedia.cz
 Léonard Kweuke  – V sezoně 2011/12 se ve sparťanské sestavě objevili Miroslav Slepička či Andrej Kerič, útočnou jedničkou rudého týmu byl ale Léonard Kweuke. Kamerunský útočník tehdy dal 11 branek a navázal na 14 tref z předešlého ročníku. Celkově za Spartu odehrál 74 ligových zápasů, ve kterých vstřelil jednatřicet gólů. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 posledních hráčů Sparty, kteří dali alespoň deset gólů za sezonu. Co na to Tetteh?

Zdá se, že Sparta našla kanonýra. Útočník Benjamin Tetteh se po letním příchodu z Bohemians dostává do střelecké pohody a aktuálně má na kontě už sedm gólů. Na jakou metu se dostane?

Dvanáct zápasů a sedm gólů. Taková je letošní Tettehova bilance. Jen o dvě trefy méně má na kontě Guélor Kanga. Minimálně Tetteh by měl pokořit hranici deseti gólů za sezonu, což na Letné není úplně pravidlem. Jména pěti posledních hráčů Sparty, kterým se to povedlo, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Lafata

David Lafata Sparta 3.jpg

David Lafata na tomto seznamu nesmí chybět. Ostřílený kanonýr, který po loňské sezoně ukončil kariéru, byl několik let nejlepším střelcem Sparty. Zatímco loni se trefil jen pětkrát, v sezonách 2014/15 a 2015/16 zvládl dokonce dvacet branek. V ročníku 2013/14 jich dal šestnáct a v sezoně 2016/15 se prosadil patnáctkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal Sparta 2.jpg

Společně s Lafatou se v sezoně 2014/15 dostal alespoň na deset branek i Bořek Dočkal. Současný reprezentační kapitán tehdy patřil k ústředním postavám rudého týmu a do statistik si navíc připsal i 11 asistencí. Stejně jich měl na kontě i v následujícím ročníku, to už ale vstřelil „jen“ osm gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer.jpg

Sezona 2013/14 je poslední, ve které Sparta získala titul. Lafata tehdy dal 16 branek, nejlepším střelcem rudé mašiny se ale nestal. Ještě o dva góly více totiž vstřelil Josef Hušbauer, který navíc přidal ještě osm nahrávek. V průběhu dalšího ročníku zamířil do italského Cagliari.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Václav Kadlec debutoval v letenském dresu už v sezoně 2008/09. Poté působil v Německu či Dánsku a před dvěma lety se na Letnou vrátil. V loňském ročníku dal šest branek, nejlépe mu však vyšla sezona 2012/13, během níž se trefil čtrnáctkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Léonard Kweuke

Kweuke.jpg

V sezoně 2011/12 se ve sparťanské sestavě objevili Miroslav Slepička či Andrej Kerič, útočnou jedničkou rudého týmu byl ale Léonard Kweuke. Kamerunský útočník tehdy dal 11 branek a navázal na 14 tref z předešlého ročníku. Celkově za Spartu odehrál 74 ligových zápasů, ve kterých vstřelil jednatřicet gólů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud