Lukáš Klimeš  Kometa před sezonou přišla o Marka Čiliaka, který zamířil do Českých Budějovic. Jeho místo definitivně zaujal Karel Vejmelka, jemuž kryje záda Lukáš Klimeš. Šestadvacetiletý gólman odchytal za Kometu čtyři zápasy už loni, převážnou část sezony ale působil v Přerově. Letos je zpátky v Brně a trenérský tým se na něj může spolehnout. Vejmelka jej pustil do brány ve dvanácti případech a úspěšností zákroků se Klimeš dostal přes 91%. Foto: Profimedia.cz
 Filip Král  Kometě v úvodu sezony pomohli i obránci z NHL. Zatímco Jakub Zbořil s Liborem Hájkem už odešli za Atlantik, Filip Král, jenž do Brna dorazil z Přerova, v Kometě zůstal. Jednadvacetiletý bek sice patří Torontu, válí ale v české extralize a v Kometě patří ke klíčovým hráčům: na kontě má už čtyři góly a deset nahrávek. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Petr Zámorský  Osmadvacetiletý bek už v extralize prošel Zlínem, Spartou a Hradcem Králové, odkud na konci roku přišel do Komety. Za tu zatím reprezentační obránce odehrál šest zápasů a posbíral v nich už čtyři asistence. Sázka na něj se Brnu vyplácí. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Klepiš  V Kometě vždy sázeli na zkušené borce. Před sezonou do Brna přišel mistr světa z roku 2010 Jakub Klepiš, který dorazil z Mladé Boleslavi. V brněnském týmu se rozkoukal rychle a na kontě má už 23 (5+18) bodů. Šestatřicetiletý útočník, který si zahrál i v NHL, do starého železa ještě rozhodně nepatří. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

5 posil Komety, které se povedly: zkušený matador i mladý bek z NHL

Kometa je na přestupovém trhu každoročně silným hráčem. Aktivní je také letos, jenže ne vždy se sázka na posily vyplatí.

Bez názvu1.jpg

Kádr Komety se mění za pochodu. Někteří hráči, kteří do Brna přišli před sezonou nebo v jejím průběhu, už v týmu trenéra Libora Zábranského nejsou, sázka na jiné posily se ale zase vyplatila. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Lukáš Klimeš

Lukáš Klimeš Kometa 19.jpg

Kometa před sezonou přišla o Marka Čiliaka, který zamířil do Českých Budějovic. Jeho místo definitivně zaujal Karel Vejmelka, jemuž kryje záda Lukáš Klimeš. Šestadvacetiletý gólman odchytal za Kometu čtyři zápasy už loni, převážnou část sezony ale působil v Přerově. Letos je zpátky v Brně a trenérský tým se na něj může spolehnout. Vejmelka jej pustil do brány ve dvanácti případech a úspěšností zákroků se Klimeš dostal přes 91%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Král

Filip Král Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Kometě v úvodu sezony pomohli i obránci z NHL. Zatímco Jakub Zbořil s Liborem Hájkem už odešli za Atlantik, Filip Král, jenž do Brna dorazil z Přerova, v Kometě zůstal. Jednadvacetiletý bek sice patří Torontu, válí ale v české extralize a v Kometě patří ke klíčovým hráčům: na kontě má už čtyři góly a deset nahrávek.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Petr Zámorský

Petr Zámorský Kometa.jpg

Osmadvacetiletý bek už v extralize prošel Zlínem, Spartou a Hradcem Králové, odkud na konci roku přišel do Komety. Za tu zatím reprezentační obránce odehrál šest zápasů a posbíral v nich už čtyři asistence. Sázka na něj se Brnu vyplácí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Klepiš

Jakub Klepiš Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V Kometě vždy sázeli na zkušené borce. Před sezonou do Brna přišel mistr světa z roku 2010 Jakub Klepiš, který dorazil z Mladé Boleslavi. V brněnském týmu se rozkoukal rychle a na kontě má už 23 (5+18) bodů. Šestatřicetiletý útočník, který si zahrál i v NHL, do starého železa ještě rozhodně nepatří.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Peter Schneider

Peter Schneider Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Kometa před sezonou přivedla i dva zkušené cizince. Zatímco Ralfs Freibergs je na odchodu, tak Peter Schneider září. Devětadvacetiletý rakouský útočník v extralize odehrál 25 zápasů, ve kterých dal už 16 branek a přidal čtyři nahrávky. Jen tři extraligoví borci mají na kontě více gólů, než on.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud