5 parťáků pro posily z Bostonu. Kdo doplní Krejčího s Pastrňákem?

Mohl to být útok jako hrom. Davidové Krejčí s Pastrňákem a k nim Jakub Voráček. Trenéři národního týmu se pokoušeli zlomit bouráka z Philadelphie, ten ale na šampionát nepřiletí. Kdo se tedy postaví po bok parťáků z Bostonu?

David Krejčí Pastrňák 2.jpg
Davidové Krejčí a Pastrňák míří na mistrovství světa. (Foto: Profimedia.cz)

Česká ofenziva dostane na mistrovství světa nový rozměr. Dorazí zkušený centr David Krejčí, k tomu rozjetý David Pastrňák, jenž patřil k nejlepším hráčům play-off NHL. Ti dva nejspíš začnou vedle sebe, ještě ale „hledají“ třetího do party. Pět hráčů, kteří se vedle nich mohou postavit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Roman Červenka

Roman Červenka Švýcarsko.jpg

Jeden z „favoritů“ pro zařazení do úderného komanda. Dvaatřicetiletý kapitán dostává na šampionátu hodně prostoru, gólově se ale ještě neprosadil. Dosud si připsal jedinou asistenci a je možné, že trenéři první útočnou formací rozdělí. Půjde Roman Červenka ke Krejčímu s Pastrňákem?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Devětadvacetiletý forvard hraje na třetím světovém šampionátu v řadě. Startoval i na olympijských hrách a v národním týmu patří k nejzkušenějším. Má důležitou roli, hraje přesilovky a umí dávat góly, o čemž přesvědčil v duelu se Švýcary. Nejprve vyrovnal na 4:4 a poté proměnil rozhodující nájezd. Pro duo z Bostonu by mohl být ideálním parťákem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík MS Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na centru zkušený Krejčí a na křídlech dva mladí a draví útočníci? I toto by mohla být jedna z variant. Dominik Kubalík navázal na olympijské výkony a zatím hraje velmi dobrý turnaj. Trefil se proti Slovákům a prosadil se i v duelu se Švýcary. Místo vedle Davidů z Bostonu by mu mohlo sedět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka Vegas gol.jpg

Ve hře je i čistě zámořský útok. První formace hraje dobrý hokej, zatím se ale neprosazuje tak, jak se čekalo. Radek Faksa s Romanem Červenkou střelecky mlčí a jediný, kdo skóroval, byl Tomáš Hyka. Pětadvacetiletý útočník, jenž letos odehrál deset zápasů za Las Vegas, skóroval proti Švédům. Do šancí se dostává, spolupráce s Krejčím a Pastrňákem by mu mohla sedět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin 2.jpg

I toto by byl ryze zámořský útok. Dmitrij Jaškin, který hraje na svém prvním šampionátu, sice občas působí nedisciplinovaně, v ofenzivě je ale nesmírně platný. Rozhodl duel se Slováky a důležitý gól dal i Švýcarům. Z jeho důrazu a aktivity by Krejčí s Pastrňkem mohli hodně vytěžit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud