Jakub Surovčík – Slovensko Jednadvacetiletý slovenský gólman loni zasáhl do tří ligových zápasů v Jablonci. Na Letné podepsal čtyřletou smlouvu, v aktuální hierarchii je ale až brankářem číslo tři. Cena za jeho přestup nebyla uvedena, podle portálu transfermarkt.de je ale jeho tržní hodnota okolo 250 tisíců korun.

Jakub Surovčík – Slovensko
Jednadvacetiletý slovenský gólman loni zasáhl do tří ligových zápasů v Jablonci. Na Letné podepsal čtyřletou smlouvu, v aktuální hierarchii je ale až brankářem číslo tři. Cena za jeho přestup nebyla uvedena, podle portálu transfermarkt.de je ale jeho tržní hodnota okolo 250 tisíců korun.

 Peter Vindahl Jensen Ve Spartě dlouho věřili, že se na Letnou vrátí Jakub Kovář, který v Praze v minulém ročníku hostoval z Manchesteru United. Jeho příchod se ale nakonec nedotáhl, a tak Pražané přivedli Petera Vindahla Jensena, který přišel na hostování s opcí z Alkmaaru. V minulém ročníku pětadvacetiletý Dán chytal za Norimberk, ligovou premiéru si odbyl v souboji s Pardubicemi.
 Veljko Birmančevič Pětadvacetiletý srbský ofenzivní záložník dorazil na roční hostování s opcí z Toulouse, se kterým vyhrál domácí pohár. Ve francouzské lize si připsal v minulém ročníku 25 startů, většinou ale chodil do hry coby střídající hráč. Ve Spartě patří do základu, na kontě má gól a nahrávku.
 Victor Olatunji Třiadvacetiletý nigerijský útočník přišel do Sparty coby náhrada za Tomáše Čvančaru. Na jaře byl v Liberci, který jej přivedl na hostování z Kypru. V létě dokonce Slovan poslal do Larnaky 12 milionů korun a hráče získal na přestup. Jenže Victor Olatunji se už k Liberci nepřipojil a místo toho odešel do Sparty. Podle portálu transfermarkt.de stál okolo 22 milionů korun.
 James Gomez Nejdražší letní zahraniční posilou Sparty se stal James Gomez. Jednadvacetiletý reprezentační stoper z Gambie dorazil do Prahy z dánského Horsensu, kterému Sparta měla zaplatit zhruba 32 milionů korun. V sobotu odehrál svůj první ligový zápas.
5
Fotogalerie

5 nových cizinců na Letné. Kolik Sparta zaplatila za přestupy zahraničních posil?

Sparta byla na přestupovém trhu opět aktivní. Úřadující ligový šampion přivedl během léta i pět cizinců.

Sparta proměnila v přestup hostování Jana Kuchty, z Brna přivedla Michala Ševčíka a získala také pět cizinců. Kdo přišel na hostování a kdo na přestup? A kolik za zahraniční posily zaplatila? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Jakub Surovčík – Slovensko

Jakub Surovčík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý slovenský gólman loni zasáhl do tří ligových zápasů v Jablonci. Na Letné podepsal čtyřletou smlouvu, v aktuální hierarchii je ale až brankářem číslo tři. Cena za jeho přestup nebyla uvedena, podle portálu transfermarkt.de je ale jeho tržní hodnota okolo 250 tisíců korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Peter Vindahl Jensen

profimedia-0774419618.jpg

Ve Spartě dlouho věřili, že se na Letnou vrátí Jakub Kovář, který v Praze v minulém ročníku hostoval z Manchesteru United. Jeho příchod se ale nakonec nedotáhl, a tak Pražané přivedli Petera Vindahla Jensena, který přišel na hostování s opcí z Alkmaaru. V minulém ročníku pětadvacetiletý Dán chytal za Norimberk, ligovou premiéru si odbyl v souboji s Pardubicemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Veljko Birmančevič

Veljko Birmancevic Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý srbský ofenzivní záložník dorazil na roční hostování s opcí z Toulouse, se kterým vyhrál domácí pohár. Ve francouzské lize si připsal v minulém ročníku 25 startů, většinou ale chodil do hry coby střídající hráč. Ve Spartě patří do základu, na kontě má gól a nahrávku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Victor Olatunji

Victor Olatunji Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský útočník přišel do Sparty coby náhrada za Tomáše Čvančaru. Na jaře byl v Liberci, který jej přivedl na hostování z Kypru. V létě dokonce Slovan poslal do Larnaky 12 milionů korun a hráče získal na přestup. Jenže Victor Olatunji se už k Liberci nepřipojil a místo toho odešel do Sparty. Podle portálu transfermarkt.de stál okolo 22 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

James Gomez

James Gomez.jpg

Nejdražší letní zahraniční posilou Sparty se stal James Gomez. Jednadvacetiletý reprezentační stoper z Gambie dorazil do Prahy z dánského Horsensu, kterému Sparta měla zaplatit zhruba 32 milionů korun. V sobotu odehrál svůj první ligový zápas.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud