Radek Faksa (Dallas) – 29 trestných minut.  Nejtrestanějším českým útočníkem v aktuálním ročníku je Radek Faksa. Čtyřiadvacetiletý forvard Dallasu, jenž má na kontě zatím 16 bodů, vyfasoval už 29 trestných minut. Loni jich bylo 36 a v předešlé sezoně dokonce 67. Foto: Profimedia.cz
 Radko Gudas (Philadelphia) – 36 trestných minut.  Nikoho nepřekvapí, že se v tomto výčtu objevuje i Radko Gudas. Český tvrďák z Philadelphie bývá pravidelně mezi nejtrestanějšími českými hráči v NHL, letos má však nakročeno k tomu, aby ze svého podání odehrál velmi slušnou sezonu. Zatímco v ročníku 2013/14 měl ještě coby bek Tampy Bay 152 trestných minut a o dva roky později už ve Flyers 116, loni jich bylo už „jen“ 83 a aktuálně je na čísle 36. Foto: Profimedia.cz
 Michal Kempný (Washington) – 36 trestných minut.  Hodně důrazně umí hrát také Michal Kempný. Ten v uplynulé sezoně uvadal v Chicagu, odkud ho vysvobodil trejd do Washingtonu. V hlavním městě USA náramně pookřál, zařadil se mezi elitní beky Capitals, pomohl vybojovat Stanley Cup a získal novou smlouvu. Letos posbíral už 15 bodů a 36 trestných minut. Foto: Profimedia.cz
 Roman Polák (Dallas) - 47 trestných minut.  Dosud nejvylučovanějším českým hráčem v letošní sezoně NHL je Roman Polák. Ten se loni dokázal vrátit po těžkém zranění, s Torontem postoupil do play-off a v létě zamířil do Dallasu. V kádru Stars má důležitou roli, zároveň však ukazuje, že umí hrát hodně tvrdě. 47 trestných minut je toho důkazem. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 nejtrestanějších českých hokejistů v aktuální sezoně NHL. Z Gudase je slušňák

Základní část NHL je ve své polovině, a tak je čas na mírnou rekapitulaci. Tentokrát jsme se podívali na to, kteří čeští hokejisté „posbírali“ nejvíc trestných minut.

Dmitrij Jaškin na posledním mistrovství světa ukázal, že umí hodně přitvrdit, v letošní sezoně NHL však nebyl na trestné lavici ani jednou. Zato takový David Pastrňák k dosavadním 52 kanadským bodům vyfasoval i 18 trestných minut. Pět českých hokejistů jich však má na kontě ještě víc. Kterých? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Hronek (Detroit) – 24 trestných minut

Filip Hronek Detroit 3.jpg

Účastník květnového šampionátu v Dánsku si v létě vybojoval místo v kádru Detroitu a odbyl si premiéru v NHL. V prvním týmu se však dlouho neohřál a putoval na farmu. Teď je však zpět, na kontě má už 18 startů a sedm kanadských bodů za tři góly a čtyři nahrávky. Ale taky 24 trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Radek Faksa (Dallas) – 29 trestných minut

Radek Faksa Dallas 2.jpg

Nejtrestanějším českým útočníkem v aktuálním ročníku je Radek Faksa. Čtyřiadvacetiletý forvard Dallasu, jenž má na kontě zatím 16 bodů, vyfasoval už 29 trestných minut. Loni jich bylo 36 a v předešlé sezoně dokonce 67.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radko Gudas (Philadelphia) – 36 trestných minut

Radko Gudas Phil 2.jpg

Nikoho nepřekvapí, že se v tomto výčtu objevuje i Radko Gudas. Český tvrďák z Philadelphie bývá pravidelně mezi nejtrestanějšími českými hráči v NHL, letos má však nakročeno k tomu, aby ze svého podání odehrál velmi slušnou sezonu. Zatímco v ročníku 2013/14 měl ještě coby bek Tampy Bay 152 trestných minut a o dva roky později už ve Flyers 116, loni jich bylo už „jen“ 83 a aktuálně je na čísle 36.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Kempný (Washington) – 36 trestných minut

Michal Kempný Washington 2.jpg

Hodně důrazně umí hrát také Michal Kempný. Ten v uplynulé sezoně uvadal v Chicagu, odkud ho vysvobodil trejd do Washingtonu. V hlavním městě USA náramně pookřál, zařadil se mezi elitní beky Capitals, pomohl vybojovat Stanley Cup a získal novou smlouvu. Letos posbíral už 15 bodů a 36 trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Roman Polák (Dallas) - 47 trestných minut

Roman Polák Dallas.jpg

Dosud nejvylučovanějším českým hráčem v letošní sezoně NHL je Roman Polák. Ten se loni dokázal vrátit po těžkém zranění, s Torontem postoupil do play-off a v létě zamířil do Dallasu. V kádru Stars má důležitou roli, zároveň však ukazuje, že umí hrát hodně tvrdě. 47 trestných minut je toho důkazem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud