5 nejproduktivnějších hráčů z extraligových týmů v Lize mistrů. Králem je Bakoš

Další ročník hokejové Ligy mistrů je minulostí. České kluby v něm znovu neudělaly ostudu. Zatímco loni postoupila do finále Sparta, letos se mezi nejlepší čtyřku dostal Třinec s Libercem. V jeho barvách zářil i nejlepší střelec celé soutěže.

V předchozím ročníkům Ligy mistrů kralovaly týmy ze Švédska. Dva tituly v řadě získala Frölunda, letos se však slavilo ve Finsku. Z celkového triumfu se radoval tým JYP Jyväskylä, který v play-off vyřadil Kometu i Třinec. Hráči z českých klubů byli ale hodně vidět. Jména pěti nejproduktivnějších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Marcinko (Třinec) -  8 bodů

Tomáš Marcinko Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý slovenský útočník, který strávil dva roky v Pardubicích, se před sezonou vrátil z Kunlunu a posílil Třinec. Hodně produktivní je v extralize a dařilo se mu i na půdě Ligy mistrů. Ve 12 zápasech dal tři góly a přidal pět nahrávek, jeden z gólů dal i v odvetě v Brynäsu, bodoval také v posledním utkání proti Jyväskylä, těsnému vypadnutí ale nezabránil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Martin Adamský (Třinec) – 9 bodů

Martin Adamský Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Pět branek a čtyři nahrávky, taková byla bilance Martina Adamského, který patřil k nejlepším třineckým hráčům v Lize mistrů. Zkušený útočník skóroval v úvodních duelech proti Brynäsu i Jyväskylä a měl lví podíl na tom, že Oceláři bojovali do poslední chvíle o postup do finále.

Foto: Jaroslav Legner / CNC  / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Růžička (Třinec) – 9 bodů

profimedia-0360452286.jpg

Okolo tohoto jména bylo v posledních dnech hodně rušno. Martin Růžička se totiž rozehrál do skvělé formy a dostal se na hranu olympijské nominace. K té mu nakonec nepomohly ani výkony z Ligy mistrů, ve které dal pět branek a přidal čtyři nahrávky.

Skóroval mimo jiné i v odvetném utkání proti Jyväskylä, ve kterém už ve třetí minutě otevřel skóre. Další šanci měl v nájezdové loterii, svou akci ale nedotáhl do zdárného konce. Hned poté se prosadil Jarkko Immonen, další gól přidal Antti Suomela a bylo rozhodnuto.

Foto: Adolf Horsinka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jiří Polanský (Třinec) – 11 bodů

Jiří Polanský Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ještě v minulé sezoně byl v Třinci na odstřel, letos je ale znovu pevnou součástí kabiny a znovu je produktivní. To potvrdil i v Lize mistrů, ve které vstřelil tři góly, přidal osm nahrávek a v kanadském bodování soutěže obsadil šesté místo. Stejná pozice mu patří i mezi nahrávači.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Bakoš (Liberec) – 14 bodů

Martin Bakoš Liberec.jpg

Na prvním místě není další hráč z Třince, ale Martin Bakoš z Liberce. Slovenský útočník, jenže se před sezonou vrátil na sever Čech z Kunlunu, byl v soutěži nezastavitelný a Bílé Tygry dovedl těsně pod vrchol. Se 14 kanadskými body byl třetím nejproduktivnějším hráčem soutěže a s deseti góly dokonce nejlepším střelcem. Teď ho česká premiéra pod olympijskými kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud