5 nejproduktivnějších Čechů v přípravě NHL. Pastrňák se mezi ně nedostal

David Pastrňák loni odehrál parádní sezonu a dohromady i s play-off v ní posbíral rovnou stovku kanadských bodů. Produktivní určitě bude i letos, v přípravě na nový ročník ho ale zastínili jiní.

Bez názvu.jpg

Pastrňák v přípravě zasáhl do čtyř zápasů, ve kterých dal gól a přidal jednu asistenci. Před sezonou NHL se prosazovali jiní Češi. Jména pěti těch nejproduktivnějších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Hertl (San Jose) – 4 (0+4) body

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Před sezonou se San Jose podepsal novou čtyřletou smlouvu a znovu by měl patřit k lídrům Sharks. Příprava mu vyšla a ve čtyřech zápasech si připsal čtyři asistence. Loni se čtyřiadvacetiletý Tomáš Hertl dostal na 46 kanadských bodů a vyrovnal své osobní maximum. Překoná ho letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Voráček (Philadelphia) – 4 (0+4) body

Jakub Voráček Phil 4.jpg

Jakub Voráček se loni dostal na 85 kanadských bodů a stanovil si osobní maximum. Letos by se devětadvacetiletý bourák z Philadelphie klidně mohl posunout ještě dál. Jeden z lídrů Flyers ukazuje, že je ve formě a v přípravě zaznamenal čtyři gólové nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Radil (San Jose) – 4 (2+2) body

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

Lukáš Radil před sezonou opustil KHL a vydal se rvát o šanci do zámoří. Pardubický odchovanec podepsal roční smlouvu se San Jose a v přípravě se mu dařilo. Ve čtyřech zápasech dal dva góly a přidal dvě nahrávky, sezonu přesto začne nejspíš na farmě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Nečas (Carolina) – 4 (3+1) body

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Hodně dobrou přípravu má za sebou i Martin Nečas. Česká jednička loňského draftu si odbyla premiéru v NHL už loni, po jednom startu se ale vrátil domů. Nečas pak dovedl Kometu k obhajobě titulu a odbyl si premiéru na mistrovství světa. Teď chce hrát pravidelně v NHL, v přípravě se blýskl třemi góly a jednou nahrávkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Nosek (Vegas) – 5 (2+3) bodů

TOmáš Nosek Vegas.jpg

Las Vegas loni překvapivě došlo až do finále Stanley Cupu. V tom byl hodně vidět i Tomáš Nosek, který s organizací v červenci podepsal novou roční smlouvu. A v přípravě ukázal, že by měl být znovu hodně platný. Dal dva góly, přidal tři nahrávky a nahlas si řekl o pevné místo v týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud