Denis Godla (Verva Litvínov)  Loni hájil barvu Kladna, se kterým zažil pád z extraligy. V té ale slovenský gólman zůstal - zamířil totiž do Litvínova a z osobních statistik prožívá další úspěšný ročník. Denis Godla v základní části odchytal nejvíc zápasů ze všech (43) a také svými čísly se zařadil mezi nejlepší. Vychytal čtyři čistá konta a úspěšností zákroků se dostal na 91,35%.  Foto: Profimedia.cz
 Matěj Machovský (Sparta Praha)   V závěru základní části měl období, kdy se mu nedařilo. Tehdy ho dokonale zastoupil Alexander Salák, stále však platí to, že brankářskou jedničkou Sparty je Matěj Machovský. Sedmadvacetiletý rodák z Opavy si letos připsal 40 startů a úspěšností zákroků se dostal na 91,3%. Navrch přidal i pět čistých kont. Dovede Spartu až k titulu?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Marek Mazanec (Mountfield HK)  Devětadvacetiletý Marek Mazanec, jenž má na kontě i několik startů za Nashville v NHL, je druhým rokem v bráně Mountfieldu. V letošní sezoně zasáhl do 34 duelů a úspěšností zákroků se dostal na 91,63%. Po sezoně ale v Hradci Králové skončí.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Dominik Frodl (Škoda Plzeň)  Čtyřiadvacetiletý Dominik Frodl se opět předvedl v parádním světle. Zase je oporou plzeňského týmu, který se na něj mohl pokaždé spolehnout. Frodl si letos připsal 39 startů a svými čísly se řadí mezi absolutní brankářskou elitu. Kde bude chytat v příští sezoně?  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

5 nejlepších extraligových brankářů: nepostradatelný Slovák i fantom z Liberce

Základní část extraligy je minulostí, už dnes startuje předkolo play-off. Jde do tuhého a o případném úspěchu týmů teď budou hodně rozhodovat i brankáři.

Bez názvu.jpg

Bez špičkového gólmana nemá žádný tým šanci na úspěch. V extralize však působí celá řada velmi kvalitních brankářů. Kteří z nich byli v základní části nejlepší? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Denis Godla (Verva Litvínov)

Denis Godla Litvínov 1.jpg

Loni hájil barvu Kladna, se kterým zažil pád z extraligy. V té ale slovenský gólman zůstal - zamířil totiž do Litvínova a z osobních statistik prožívá další úspěšný ročník. Denis Godla v základní části odchytal nejvíc zápasů ze všech (43) a také svými čísly se zařadil mezi nejlepší. Vychytal čtyři čistá konta a úspěšností zákroků se dostal na 91,35%. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Matěj Machovský (Sparta Praha) 

Matěj Machovský Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V závěru základní části měl období, kdy se mu nedařilo. Tehdy ho dokonale zastoupil Alexander Salák, stále však platí to, že brankářskou jedničkou Sparty je Matěj Machovský. Sedmadvacetiletý rodák z Opavy si letos připsal 40 startů a úspěšností zákroků se dostal na 91,3%. Navrch přidal i pět čistých kont. Dovede Spartu až k titulu? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Marek Mazanec (Mountfield HK)

Marek Mazanec HK 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý Marek Mazanec, jenž má na kontě i několik startů za Nashville v NHL, je druhým rokem v bráně Mountfieldu. V letošní sezoně zasáhl do 34 duelů a úspěšností zákroků se dostal na 91,63%. Po sezoně ale v Hradci Králové skončí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dominik Frodl (Škoda Plzeň)

Dominik Frodl 21.jpg

Čtyřiadvacetiletý Dominik Frodl se opět předvedl v parádním světle. Zase je oporou plzeňského týmu, který se na něj mohl pokaždé spolehnout. Frodl si letos připsal 39 startů a svými čísly se řadí mezi absolutní brankářskou elitu. Kde bude chytat v příští sezoně? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec)

Petr Kváča Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nejlepším gólmanem základní části byl Petr Kváča, jenž po loňské sezoně vyměnil Třinec za Liberec a v bráně Bílých Tygrů zářil. Zasáhl do 41 zápasů, ve kterých vychytal 26 výher. Úspěšností zákroků se třiadvacetiletý gólman dostal téměř na 92,5%. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud