David Rittich (Nashville Predators) – 82  V sezoně 2019/20 odchytal celkem 49 zápasů za Calgary. Zdálo se, že by mohl být novou jedničkou Flames, v průběhu dalšího ročníku ale zamířil do Toronta a letos chytal za Nashville. Do akce se devětadvacetiletý gólman dostal jen osmnáctkrát.
 Vítek Vaněček (Washington Capitals) – 83  Šestadvacetiletý Vítek Vaněček debutoval v NHL teprve loni, v bráně Washingtonu si ale vybudoval dobrou pozici, kterou letos potvrdil. V základní části zasáhl do 42 zápasů, další dva starty přidal za Capitals v play-off.
 Pavel Francouz (Colorado Avalanche) – 84  Loni kvůli zranění nechytal vůbec, promarodil i část letošní sezony, Pavel Francouz byl ale trpělivý a to se mu vyplatilo. V Coloradu nad ním nezlomili hůl a teď je dvaatřicetiletý gólman ve finále Stanley Cupu. V kapse má navíc smlouvu na další dva roky.
 Petr Mrázek (Toronto Maple Leafs) – 84  Stejný rating jako Francouz dostal taky Petr Mrázek, jenž před sezonou odešel z Caroliny do Toronta. U Hurricanes se mu dařilo a třicetiletý gólman si věřil taky v kanadské organizaci, kde se chtěl stát jedničkou. Sezona ale Mrázkovi vůbec nevyšla a český brankář se bude nejspíš zase stěhovat.
5
Fotogalerie

5 nejlepších českých brankářů ve hře NHL 22. O pomyslný trůn se dělí dva gólmani

Letošní sezona NHL právě vrcholí. V jejím průběhu se v akci objevilo i osm českých brankářů.

Z českých gólmanů toho letos v základní části NHL odchytal nejvíc překvapivě Karel Vejmelka, jenž zvládl svou první sezonu v Arizoně na jedničku. Do původních soupisek hry NHL 22 od EA Sports se ale nedostal. Kteří čeští brankáři v něm vyfasovali nejvyšší ratingy? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Daniel Vladař (Calgary Flames) – 79

Daniel Vladař Calgary.jpg

Čtyřiadvacetiletý gólman se snažil dvě sezony prorazit v Bostonu, poté ale zamířil do Calgary. Za Flames si v základní části připsal 23 startů a vychytal v nich třináct výher. Úspěšností zákroků se dostal nad 90 procent.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Rittich (Nashville Predators) – 82

David Rittich Nashville 22.jpg

V sezoně 2019/20 odchytal celkem 49 zápasů za Calgary. Zdálo se, že by mohl být novou jedničkou Flames, v průběhu dalšího ročníku ale zamířil do Toronta a letos chytal za Nashville. Do akce se devětadvacetiletý gólman dostal jen osmnáctkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Vítek Vaněček (Washington Capitals) – 83

Vítek Vaněček Washington 21.jpg

Šestadvacetiletý Vítek Vaněček debutoval v NHL teprve loni, v bráně Washingtonu si ale vybudoval dobrou pozici, kterou letos potvrdil. V základní části zasáhl do 42 zápasů, další dva starty přidal za Capitals v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pavel Francouz (Colorado Avalanche) – 84

Pavel Francouz Colorado.jpg

Loni kvůli zranění nechytal vůbec, promarodil i část letošní sezony, Pavel Francouz byl ale trpělivý a to se mu vyplatilo. V Coloradu nad ním nezlomili hůl a teď je dvaatřicetiletý gólman ve finále Stanley Cupu. V kapse má navíc smlouvu na další dva roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Mrázek (Toronto Maple Leafs) – 84

Petr Mrázek Toronro.jpg

Stejný rating jako Francouz dostal taky Petr Mrázek, jenž před sezonou odešel z Caroliny do Toronta. U Hurricanes se mu dařilo a třicetiletý gólman si věřil taky v kanadské organizaci, kde se chtěl stát jedničkou. Sezona ale Mrázkovi vůbec nevyšla a český brankář se bude nejspíš zase stěhovat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud