5 nejlépe vydělávajících cizinců KHL. Zahraničním boháčům kralují Češi

Když Jaromír Jágr působil v ruském Omsku, pobíral prý základní plat ve výši osmi milionů dolarů. Žebříčku nejlépe vydělávajících hráčů Kontinentální hokejové ligy teď vládnou zástupci sborné, ovšem ani čeští hokejisté si nevedou vůbec zle.

Untitled 1.jpg

Mezi dvacítkou hráčů KHL s nejvyššími příjmy je deset zástupců Petrohradu, který je nejbohatším klubem v Evropě. Nejlépe vydělávajícím hráčem letošní sezony je po odchodu Alexandra Radulova do NHL Ilja Kovalčuk, jemuž Petrohrad platí 5,5 milionů dolarů ročně. Jedná se však pouze o základní plat, bez všech bonusů. Za Kovalčukem je Pavel Dacjuk a Vjačeslav Vojnov, oba z Petrohradu a oba s příjmem 4,5 milionů dolarů.

Jak si vedou v KHL hráči z Evropy? Jména pěti těch, kteří vydělávají nejvíc peněz, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Stéphane da Costa (Francie, CSKA Moskva) – 1,3 milionů dolarů

Stéphane da Costa.jpg

Sedmadvacetiletý francouzský útočník, který je hodně silný na puku, se dříve zkoušel prosadit v NHL a odehrál několik zápasů za Ottawu. Před sezonou 2014/15 se ale přestěhoval do Moskvy a hraje za místní CSKA.

V úvodní sezoně posbíral v základní části 62 kanadských bodů, loni ale odehrál jen 27 zápasů, ve kterých dal sedm branek a přidal stejný počet přihrávek. V play-off se sice rozjel, aktuálně je ale opět na marodce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Niklas Svedberg (Švédsko, Ufa) – 1,3 milionů dolarů

Niklas Svedberg.jpg

Brankáři ze severu Evropy se umí prosadit v NHL. Zkoušel to i sedmadvacetiletý švédský gólman Niklas Svedberg, který odchytal 19 zápasů za Boston. Více prostoru ale nedostal, a tak se před loňskou sezonou vrátil do Evropy. Ne však do Švédska, ale do ruské Ufy. Té loni pomohl k posutou do semifinále KHL a také letos je pevnou jedničkou týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mikko Koskinen (Finsko, Petrohrad) – 1,3 milionů dolarů

Mikko Koskinen.jpg

Další brankář s tučným příjmem. Také Mikko Koskinen pochází ze severu Evropy, i on se krátce mihl v NHL, v dresu New Yorku Islanders ale nedostal pořádnou příležitost, a tak už několik let chytá v Evropě.

Nejprve byl v rodném Finsku a od roku 2013 je účastník loňského mistrovství světa v KHL. Necelé dva roky hájil barvy Novosibirsku, teď je třetí sezonou jedničkou Petrohradu, s nímž předloni vyhrál Gagarinův pohár. Stejné ambice má osmadvacetiletý gólman i letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Alexander Salák (Česko, Novosibirsk) – 1,5 milionů dolarů

Alexander Salák Novosibirsk 2.jpg

Nejlépe placený zahraniční gólman soutěže. Alexander Salák je dlouhodobě řazen mezi elitní gólmany ligy a už třetím rokem je oporu Novosibirsku.

Český brankář s bohatými reprezentačními zkušenostmi, který se krátce mihl i v NHL, začal v Petrohradu, z něhož později odešel do Sibiru. Známý bouřlivák letos odchytal 15 zápasů, další už ale nepřidá kvůli zranění. Na led by se měl vrátit až v dalším ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vladimír Sobotka (Česko, Omsk) – 3 miliony dolarů

Vladimír Sobotka ČR.jpg

Když se Vladimír Sobotka nedohodl na smlouvě se St. Louis, zamířil do Omsku. Mělo se za to, že v Rusku bude hrát rok a vrátí se do zámoří, nakonec je z toho ale už třetí sezona. V létě stál o návrat do zámoří, Avangard ho ale nepustil a český útočník se vrátil po Světovém poháru na Sibiř. Tam ho totiž královsky platí – žádný jiný cizinec nebere v KHL víc.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud