4. – 5. Alphonse Areola – 120 tisíc liber týdně  Třicetiletý francouzský reprezentační brankář Alphonse Areola začínal s velkým fotbalem v Paris Saint-Germain. Hráčem rezervního týmu byl v letech 2010 až 2013 a pak měl v Parku Princů smlouvu až do roku 2022. Během té doby však hostoval v šesti různých klubech, včetně Realu Madrid. V ročníku 2021/22 byl zapůjčen do West Hamu a následně do anglického klubu za 12 milionů liber přestoupil. Na London Stadium podepsal pětiletou smlouvu a stal se jedním z nejlépe placených hráčů týmu. V sezoně 2023/24 si týdně přijde na 120 tisíc liber.
 2. – 3. Kurt Zouma – 125 tisíc liber týdně  Když West Ham koupil z Chelsea za 30 milionů liber francouzského zadáka Kurta Zoumu, udělal z něj jednu z nejdražších posil klubu v historii. Zouma byl hráčem Blues mezi lety 2014 až 2021, z toho však jednu sezonu strávil na hostování ve Stoke City a jednu v Evertonu. Na Stamford Bridge se však rozhodli, že kývnou na nabídku Kladivářů a v konkurenčním klubu podepsal čtyřletý kontrakt, který mu vyprší v roce 2025. Urostlý zadák si díky němu vydělá týden co týden 125 tisíc liber.
 2. – 3. Danny Ings – 125 tisíc liber týdně  V 31 letech má útočník Danny Ings ve fotbalovém životopise nejeden záznam. Trojnásobný anglický reprezentant začínal v Bournemouthu a kopal v nižších soutěžích, načež se v roce 2012 přesunul do tehdy druholigového Burnley. V sezoně 2013/14 pomohl mužstvu do Premier League a od té doby je inventářem elitní ostrovní ligy. Mezi lety 2015 až 2018 byl hráčem Liverpoolu, ale na Anfield Road se neprosadil a odehrál pouhých 28 utkání. Tři sezony pak působil v Southamptomu a byly to zřejmě jeho nejlepší časy v kariéře. Konkrétně sezona 2019/20 byla pro něj z individuálního hlediska fantastická, protože v 38 ligových zápasech nasázel 22 branek. Následovaly dva ročníky v dresu Aston Villy a loni v zimě se stal za 12 milionů liber posilou West Hamu. V londýnském klubu podepsal smlouvu do roku 2025, ale v aktuální sezoně moc herního času nedostává. Nastoupil jen do
 1. Lucas Paquetá – 150 tisíc liber týdně  Lucas Paquetá vyrostl v minulých letech v hvězdu Lyonu a francouzské Ligue 1, takže bylo jasné, že o jeho podpis bude velký zájem. Velkým favoritem v boji o brazilského ofenzivního záložníka bylo pařížské PSG, nakonec ale zvítězil West Ham, který zaplatil přes 50 milionů liber. Z přestupu profitoval i AC Milán, odkud hráč do Francie v roce 2020 přišel, protože měl smluvně zajištěno 15 až 20 % z prodeje. Portál TransferMarkt vyčísluje aktuální hodnotu šestadvacetiletého fotbalisty na 65 milionů eur. Paquetá odehrál v současné sezoně 18 ligových utkání a zaznamenal dvě branky a pět nahrávek. Další tři góly přidal v šesti zápasech Evropské ligy.
5
Fotogalerie

5 nejlépe placených hráčů West Hamu United v aktuální sezoně. Souček s Coufalem jsou proti nim „chudáci“

Profesionální fotbalisté nepatří mezi zoufalce, kteří by přepočítávali před výplatou každou minci v peněžence. Zvlášť to platí pro ty, kteří hrají v klubech anglické Premier League.

Ve kterém anglickém klubu si vydělávají fotbalisté nejvíc peněz? Především v oddílech z Manchesteru a Londýna. Londýnským klubem, na který se podíváme trochu blíž, je West Ham United, kde působí jediní dva čeští hráči v Premier League.

Jaké částky si podle portálu Sportac v této sezoně borci z London Stadium vydělají? Pět nejlépe placených hráčů klubu najdete v následujících kapitolách. Tuzemské zástupce mezi nimi ale nehledejte – Tomáš Souček s týdenním příjmem 65 tisíc liber a Vladimír Coufal, který má ještě o 30 tisíc liber týdně méně, jsou daleko za nejvýše ohodnocenou pěticí Kladivářů.

Pokračování 2 / 6

4. – 5. Jarrod Bowen – 120 tisíc liber týdně

Jarrod Bowen (2).jpg

Před čtyřmi lety přestoupil útočník Jarrod Bowen z Hullu za přibližně 22 milionů liber do West Hamu a stal se nepostradatelnou součástí týmu. O tom, že je považován za klíčového hráče, svědčí fakt, že v říjnu prodloužil smlouvu v londýnském klubu až do roku 2030. Nikdo jiný z Kladivářů v klubu tak dlouhý kontrakt nemá. Šestadvacetiletý anglický reprezentant má také pěkně vysoký plat. Podle portálu Sportac si týdně přijde na 120 tisíc liber.

Za tuto částku odvádí skvělé výkony a především současná sezona by mohla být jeho životní. V 19 ligových zápasech nastřílel 11 branek, což je přesně třetina všech gólů mužstva. Na dalších dvou trefách se podílel nahrávkou. Bowen je rychlý, technicky vybavený a kreativní fotbalista s excelentní levačkou. Jeho hlavní pozicí je pravé křídlo, díky své univerzálnosti však může operovat na hrotu útoku nebo jako ofenzivní záložník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. – 5. Alphonse Areola – 120 tisíc liber týdně

Alphonse Areola.jpg

Třicetiletý francouzský reprezentační brankář Alphonse Areola začínal s velkým fotbalem v Paris Saint-Germain. Hráčem rezervního týmu byl v letech 2010 až 2013 a pak měl v Parku Princů smlouvu až do roku 2022. Během té doby však hostoval v šesti různých klubech, včetně Realu Madrid. V ročníku 2021/22 byl zapůjčen do West Hamu a následně do anglického klubu za 12 milionů liber přestoupil.

Na London Stadium podepsal pětiletou smlouvu a stal se jedním z nejlépe placených hráčů týmu. V sezoně 2023/24 si týdně přijde na 120 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

2. – 3. Kurt Zouma – 125 tisíc liber týdně

Kurt Zouma-West Ham.jpg

Když West Ham koupil z Chelsea za 30 milionů liber francouzského zadáka Kurta Zoumu, udělal z něj jednu z nejdražších posil klubu v historii. Zouma byl hráčem Blues mezi lety 2014 až 2021, z toho však jednu sezonu strávil na hostování ve Stoke City a jednu v Evertonu.

Na Stamford Bridge se však rozhodli, že kývnou na nabídku Kladivářů a v konkurenčním klubu podepsal čtyřletý kontrakt, který mu vyprší v roce 2025. Urostlý zadák si díky němu vydělá týden co týden 125 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. – 3. Danny Ings – 125 tisíc liber týdně

Danny Ings-West Ham.jpg

V 31 letech má útočník Danny Ings ve fotbalovém životopise nejeden záznam. Trojnásobný anglický reprezentant začínal v Bournemouthu a kopal v nižších soutěžích, načež se v roce 2012 přesunul do tehdy druholigového Burnley. V sezoně 2013/14 pomohl mužstvu do Premier League a od té doby je inventářem elitní ostrovní ligy.

Mezi lety 2015 až 2018 byl hráčem Liverpoolu, ale na Anfield Road se neprosadil a odehrál pouhých 28 utkání. Tři sezony pak působil v Southamptomu a byly to zřejmě jeho nejlepší časy v kariéře. Konkrétně sezona 2019/20 byla pro něj z individuálního hlediska fantastická, protože v 38 ligových zápasech nasázel 22 branek. Následovaly dva ročníky v dresu Aston Villy a loni v zimě se stal za 12 milionů liber posilou West Hamu. V londýnském klubu podepsal smlouvu do roku 2025, ale v aktuální sezoně moc herního času nedostává. Nastoupil jen do deseti ligových utkání, z toho jen jednou v základní sestavě. Na to, že týdně dostává na účet 125 tisíc liber, je zatím velkým zklamáním.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Lucas Paquetá – 150 tisíc liber týdně

Lucas Paquetá.jpg

Lucas Paquetá vyrostl v minulých letech v hvězdu Lyonu a francouzské Ligue 1, takže bylo jasné, že o jeho podpis bude velký zájem. Velkým favoritem v boji o brazilského ofenzivního záložníka bylo pařížské PSG, nakonec ale zvítězil West Ham, který zaplatil přes 50 milionů liber. Z přestupu profitoval i AC Milán, odkud hráč do Francie v roce 2020 přišel, protože měl smluvně zajištěno 15 až 20 % z prodeje. Portál TransferMarkt vyčísluje aktuální hodnotu šestadvacetiletého fotbalisty na 65 milionů eur.

Paquetá odehrál v současné sezoně 18 ligových utkání a zaznamenal dvě branky a pět nahrávek. Další tři góly přidal v šesti zápasech Evropské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud