Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) - 3,445 mil. dolarů  Konečně se dočkal. Ondřej Palát patří s Tampou Bay rok co rok k favoritům NHL, na Stanley Cup ale dosáhl až v uplynulém ročníku. V play-off byl Palát jedním z klíčových hráčů Blesků, které na něj budou hodně spoléhat i v dalším ročníku. Devětadvacetiletý útočník bude ale zřejmě už brzy řešit svou budoucnost, po sezoně 2021/22 mu totiž končí smlouva. Foto: Profimedia.cz
 David Pastrňák (Boston Bruins) – 4 mil. dolarů  Zatímco v minulém ročníku si přišel na 6,8 milionů dolarů a stejný plat bude brát i v ročníku 2021/22, tak v následující sezoně si David Pastrňák vydělá „jen“ čtyři miliony dolarů. Nejlepší střelec poslední sezony NHL navíc kvůli zranění část ročníku vynechá. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 4,75 mil. dolarů  Třetím nejlépe placeným českým hráčem v NHL je v současné době Tomáš Hertl, jemuž běží čtyřletý kontrakt se San Jose. V uplynulé sezoně sedmadvacetiletý útočník stihl odehrát 48 zápasů a posbíral v nich 36 (16+20) bodů. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 6,25 mil. dolarů  V prvních dvou letech po podpisu nové smlouvy bral ve Philadelphii deset milionů dolarů. Ještě loni si vydělal více než devět milionů, v příštím ročníku už si ale přijde na 6,25 milionů dolarů. I tak je ale jednatřicetiletý reprezentační kapitán druhým nejlépe placeným českým hokejistou v NHL. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

5 nejlépe placených českých hokejistů v NHL. Kdo letos bude brát více než Pastrňák?

Letošní sezona NHL by mohla začít už za měsíc. Do akce znovu zasáhne i řada českých hokejistů, jejichž výkony budou ostře sledované. I díky tomu, že berou hodně zajímavé peníze.

David Pastrňák Krejčí 20_2.jpg

I do příštího ročníku NHL zasáhne řada českých hokejistů, jejichž výkony budou fanoušci i odborná veřejnost ostře sledovat. My jsme se nyní podívali na to, kolik si čeští hokejisté v NHL vydělají a jména pěti těch, jejichž finanční konta narostou nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) - 3,445 mil. dolarů

Ondřej Palát SC.jpg

Konečně se dočkal. Ondřej Palát patří s Tampou Bay rok co rok k favoritům NHL, na Stanley Cup ale dosáhl až v uplynulém ročníku. V play-off byl Palát jedním z klíčových hráčů Blesků, které na něj budou hodně spoléhat i v dalším ročníku. Devětadvacetiletý útočník bude ale zřejmě už brzy řešit svou budoucnost, po sezoně 2021/22 mu totiž končí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Pastrňák (Boston Bruins) – 4 mil. dolarů

David Pastrňák 21 2.jpg

Zatímco v minulém ročníku si přišel na 6,8 milionů dolarů a stejný plat bude brát i v ročníku 2021/22, tak v následující sezoně si David Pastrňák vydělá „jen“ čtyři miliony dolarů. Nejlepší střelec poslední sezony NHL navíc kvůli zranění část ročníku vynechá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 4,75 mil. dolarů

Tomáš Hertl PO 2019.jpg

Třetím nejlépe placeným českým hráčem v NHL je v současné době Tomáš Hertl, jemuž běží čtyřletý kontrakt se San Jose. V uplynulé sezoně sedmadvacetiletý útočník stihl odehrát 48 zápasů a posbíral v nich 36 (16+20) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 6,25 mil. dolarů

Jakub Voráček 20.jpg

V prvních dvou letech po podpisu nové smlouvy bral ve Philadelphii deset milionů dolarů. Ještě loni si vydělal více než devět milionů, v příštím ročníku už si ale přijde na 6,25 milionů dolarů. I tak je ale jednatřicetiletý reprezentační kapitán druhým nejlépe placeným českým hokejistou v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Krejčí (Boston Bruins) – 7 mil. dolarů

David Krejčí Winter Classic.jpg

Nejlépe placeným českým hokejistou bude v nadcházející sezoně NHL David Krejčí z Bostonu, jenž si přijde na sedm milionů dolarů. Čtyřiatřicetiletý útočník Bruins ale zároveň bude hrát o svou budoucnost, v létě mu totiž skončí smlouva.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud