Pavel Francouz (Colorado Avalanche) - 2,25 mil. dolarů   Rodák z Plzně část loňské sezony promarodil, vedení Colorada mu přesto dalo nový dvouletý kontrakt. Pavel Francouz se organizaci odvděčil parádně a Avalanche pomohl k zisku Stanley Cupu. Letos bude bojovat o místo s Alexandarem Georgijevem. 
 Karel Vejmelka (Arizona Coyotes) – 2,25 mil. dolarů   Ještě v sezoně 202/21 chytal extraligu za Kometu. Pak ale odešel do zámoří a docela nečekaně se stal jedničkou Arizony, za kterou si v premiérovém zámořském ročníku připsal přes 50 startů. Šestadvacetiletý Karel Vejmelka, jenž startoval i na mistrovství světa, si vedl na výbornou a za odměnu dostal novou tříletou smlouvu na více než osm milionů dolarů. 
 Vítek Vaněček (New Jersey Devils) - 3,55 mil. dolarů   O svou šanci v NHL dlouho bojoval, nakonec se ale dočkal a během uplynulých dvou sezon odchytal za Washington více než 80 zápasů. U Capitals se přetahoval o místo s Iljou Samsonovem, vedení organizace jej ale v létě poslalo do New Jersey. S Devils šestadvacetiletý Vaněček podepsal tříletý kontrakt s platem 10,2 milionů dolarů. Vítek Vaněček věří, že na nové adrese bude jedničkou. 
 Petr Mrázek (Chicago Blackhawks) - 4,2 mil. dolarů   Třicetiletý Petr Mrázek zamířil v létě z Toronta do Chicaga, do kterého si přenesl i tříletý kontrakt, jenž podepsal ještě v barvách Maple Leafs. S kanadskou organizací měl velké plány, loňská sezona mu ale vůbec nevyšla. V Chicagu od něj čekají víc. Aby taky ne, když je nejlépe placeným českým brankářem v NHL.
5
Fotogalerie

5 nejlépe placených českých brankářů v letošní sezoně NHL. Podívejte se, kolik si vydělají Francouz a spol.

Do uplynulé sezony NHL zasáhlo osm českých gólmanů. I letos by měl být jejich počet vysoký.

Josef Kořenář, který loni působil v Arizoně, v NHL skončil. Žádný nový český gólman do nejlepší ligy světa nepřišel, několik čekatelů ale číhá na šanci na farmě a další mají jistá místa v týmech NHL. Podívali jste se na portál spotrac.com a sestavili podle něj žebříček pěti nejlépe placených českých brankářů v letošní sezoně NHL. Najdete ho v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

David Rittich (Winnipeg Jets) - 900 tis. dolarů 

profimedia-0726087427.jpg

David Rittich odchytal v NHL přes 150 zápasů, pevnou pozici jedničky ale nikdy neměl. Po působení v Calgary zamířil do Toronta a loni působil v Nashvillu, za který si připsal 18 startů. Po sezoně si třicetiletý gólman plácl s Winnipegem, se kterým podepsal roční kontrakt na 900 tisíc dolarů. Nejspíš chytá o svou budoucnost v NHL. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Francouz (Colorado Avalanche) - 2,25 mil. dolarů 

Pavel Francouz Colorado.jpg

Rodák z Plzně část loňské sezony promarodil, vedení Colorada mu přesto dalo nový dvouletý kontrakt. Pavel Francouz se organizaci odvděčil parádně a Avalanche pomohl k zisku Stanley Cupu. Letos bude bojovat o místo s Alexandarem Georgijevem. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Karel Vejmelka (Arizona Coyotes) – 2,25 mil. dolarů 

Karel Vejmelka Arizona.jpg

Ještě v sezoně 202/21 chytal extraligu za Kometu. Pak ale odešel do zámoří a docela nečekaně se stal jedničkou Arizony, za kterou si v premiérovém zámořském ročníku připsal přes 50 startů. Šestadvacetiletý Karel Vejmelka, jenž startoval i na mistrovství světa, si vedl na výbornou a za odměnu dostal novou tříletou smlouvu na více než osm milionů dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vítek Vaněček (New Jersey Devils) - 3,55 mil. dolarů 

profimedia-0726695784.jpg

O svou šanci v NHL dlouho bojoval, nakonec se ale dočkal a během uplynulých dvou sezon odchytal za Washington více než 80 zápasů. U Capitals se přetahoval o místo s Iljou Samsonovem, vedení organizace jej ale v létě poslalo do New Jersey. S Devils šestadvacetiletý Vaněček podepsal tříletý kontrakt s platem 10,2 milionů dolarů. Vítek Vaněček věří, že na nové adrese bude jedničkou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Petr Mrázek (Chicago Blackhawks) - 4,2 mil. dolarů 

profimedia-0730183226.jpg

Třicetiletý Petr Mrázek zamířil v létě z Toronta do Chicaga, do kterého si přenesl i tříletý kontrakt, jenž podepsal ještě v barvách Maple Leafs. S kanadskou organizací měl velké plány, loňská sezona mu ale vůbec nevyšla. V Chicagu od něj čekají víc. Aby taky ne, když je nejlépe placeným českým brankářem v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud