4. – 5. Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam) – 5 milionů eur  Osmnáctiletý útočník Leo Sauer je jedním z velkých talentů slovenského fotbalu. Sportovní vzdělání pobíral v akademiích Slovanu Bratislava a Žiliny, loni v létě se přesunul za 235 tisíc eur do Feyenoordu Rotterdam a od té doby vyskočila jeho tržní cena více než dvacetkrát nahoru a nyní činí pět milionů eur. V Holandsku mu okamžitě dali důvěru, byť zatím jen jako střídajícímu hráči. Naskočil do osmi ligových utkání, v nichž dal gól a přidal k němu dvě asistence. Dvakrát se také objevil na hřišti v zápase Ligy mistrů. V Rotterdamu má podepsanou smlouvu do roku 2026.

4. – 5. Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam) – 5 milionů eur
Osmnáctiletý útočník Leo Sauer je jedním z velkých talentů slovenského fotbalu. Sportovní vzdělání pobíral v akademiích Slovanu Bratislava a Žiliny, loni v létě se přesunul za 235 tisíc eur do Feyenoordu Rotterdam a od té doby vyskočila jeho tržní cena více než dvacetkrát nahoru a nyní činí pět milionů eur. V Holandsku mu okamžitě dali důvěru, byť zatím jen jako střídajícímu hráči. Naskočil do osmi ligových utkání, v nichž dal gól a přidal k němu dvě asistence. Dvakrát se také objevil na hřišti v zápase Ligy mistrů. V Rotterdamu má podepsanou smlouvu do roku 2026.

 4. – 5. Róbert Boženík (Boavista Porto) – 5 milionů eur  Předloni v létě se hodně spekulovalo o tom, že by útočník Róbert Boženík mohl zamířit do Edenu. Slavia měla o talentovaného Slováka mimořádný zájem, ale tehdejší hráč Feyenoordu Rotterdam odešel na hostování do portugalské Boavisty, které se loni v létě změnilo v přestup. Čtyřiadvacetiletý forvard je pro Boavistu klíčovým hráčem. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2026, ale je celkem pravděpodobné, že ještě dříve, než mu vyprší, přestěhuje se na nějakou slavnější adresu. O jeho podpis je na fotbalovém trhu zájem. Podle portálu TransferMarkt by nyní jeho přestup přišel na pět milionů eur.
 2. – 3. Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam) – 35 milionů eur  Talentovaný stoper Dávid Hancko odehrál v české lize tři sezony. Nejprve byl ve Spartě jen na hostování z italské Fiorentiny, to se ovšem v létě 2021 změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což ze slovenského reprezentačního beka udělalo v tu chvíli jednu z nejdražších posil v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval velmi slušnou pozici a Sparta na jeho výkonech hodně stála. Bylo jen otázkou času, než se přestěhuje na známější adresu. V 76 ligových střetnutích dal 14 gólů a zaznamenal osm nahrávek. Podle portálu TransferMarkt byl suverénně nejdražším stoperem ve Fortuna lize. Předloni v srpnu ho za šest milionů eur získal Feyenoord Rotterdam, s nímž podepsal smlouvu do roku 2026. Nyní už je podle portálu TransferMarkt jeho hodnota skoro šestkrát vyšší a činí 35 milionů eur.
 2. – 3. Stanislav Lobotka (SSC Neapol) – 35 milionů korun  Stanislav Lobotka je jedním z klenotů slovenské reprezentace. Devětadvacetiletý defenzivní záložník patřil až do ledna 2020 k oporám španělské Celty Vigo. Dlouho okolo něho kroužili skauti věhlasných evropských klubů a nakonec ho ulovila italská Neapol, kam přestoupil za 21 milionů eur. Momentálně je jeho cena podle portálu TransferMarkt přibližně 35 milionů eur. V Neapoli má podepsanou smlouvu do roku 2027 a patří k oporám mužstva.
 1. Milan Škriniar (Paris Saint-Germain) – 45 milionů eur  Nejdražším slovenským fotbalistou je už nějaký čas stoper Milan Škriniar. Okolo bývalé opory Interu Milán, která dříve hrávala s Patrikem Schickem v Sampdorii Janov, bylo loni v létě hodně živo. Psalo se o zájmu Realu Madrid či Manchesteru City, ve hře o jeho služby byl také Manchester United. Nakonec odešel jako volný hráč zadarmo do Paris Saint-Germain. Od začátku ledna je se zraněním kotníku na marodce a jeho termín jeho návratu na hřiště je nejasný.
5
Fotogalerie

5 nejdražších slovenských fotbalistů současnosti. Kdo stojí přes miliardu korun?

Nejdražším českým fotbalistou je momentálně Tomáš Souček, jehož tržní cena činí podle portálu TransferMarkt 35 milionů eur. Mezi Slováky bychom ale aktuálně našli borce, který stojí o dost víc.

Slovenští fotbalisté jsou nyní na přestupovém trhu stejně lákavým zbožím jako Češi. Jména pěti hráčů ze země pod Tatrami s aktuálně nejvyšší tržní hodnotou podle renomovaného portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

4. – 5. Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam) – 5 milionů eur

Leo Sauer (2).jpg

Osmnáctiletý útočník Leo Sauer je jedním z velkých talentů slovenského fotbalu. Sportovní vzdělání pobíral v akademiích Slovanu Bratislava a Žiliny, loni v létě se přesunul za 235 tisíc eur do Feyenoordu Rotterdam a od té doby vyskočila jeho tržní cena více než dvacetkrát nahoru a nyní činí pět milionů eur.

V Holandsku mu okamžitě dali důvěru, byť zatím jen jako střídajícímu hráči. Naskočil do osmi ligových utkání, v nichž dal gól a přidal k němu dvě asistence. Dvakrát se také objevil na hřišti v zápase Ligy mistrů. V Rotterdamu má podepsanou smlouvu do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. – 5. Róbert Boženík (Boavista Porto) – 5 milionů eur

Róbert Boženík-Boavista.jpg

Předloni v létě se hodně spekulovalo o tom, že by útočník Róbert Boženík mohl zamířit do Edenu. Slavia měla o talentovaného Slováka mimořádný zájem, ale tehdejší hráč Feyenoordu Rotterdam odešel na hostování do portugalské Boavisty, které se loni v létě změnilo v přestup.

Čtyřiadvacetiletý forvard je pro Boavistu klíčovým hráčem. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2026, ale je celkem pravděpodobné, že ještě dříve, než mu vyprší, přestěhuje se na nějakou slavnější adresu. O jeho podpis je na fotbalovém trhu zájem. Podle portálu TransferMarkt by nyní jeho přestup přišel na pět milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

2. – 3. Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam) – 35 milionů eur

Dávid Hancko-Feyenoord.jpg

Talentovaný stoper Dávid Hancko odehrál v české lize tři sezony. Nejprve byl ve Spartě jen na hostování z italské Fiorentiny, to se ovšem v létě 2021 změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což ze slovenského reprezentačního beka udělalo v tu chvíli jednu z nejdražších posil v klubové historii.

Hancko si na Letné vybudoval velmi slušnou pozici a Sparta na jeho výkonech hodně stála. Bylo jen otázkou času, než se přestěhuje na známější adresu. V 76 ligových střetnutích dal 14 gólů a zaznamenal osm nahrávek. Podle portálu TransferMarkt byl suverénně nejdražším stoperem ve Fortuna lize. Předloni v srpnu ho za šest milionů eur získal Feyenoord Rotterdam, s nímž podepsal smlouvu do roku 2026. Nyní už je podle portálu TransferMarkt jeho hodnota skoro šestkrát vyšší a činí 35 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. – 3. Stanislav Lobotka (SSC Neapol) – 35 milionů korun

Stanislav Lobotka-Neapol1.jpg

Stanislav Lobotka je jedním z klenotů slovenské reprezentace. Devětadvacetiletý defenzivní záložník patřil až do ledna 2020 k oporám španělské Celty Vigo. Dlouho okolo něho kroužili skauti věhlasných evropských klubů a nakonec ho ulovila italská Neapol, kam přestoupil za 21 milionů eur. Momentálně je jeho cena podle portálu TransferMarkt přibližně 35 milionů eur. V Neapoli má podepsanou smlouvu do roku 2027 a patří k oporám mužstva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Milan Škriniar (Paris Saint-Germain) – 45 milionů eur

Milan Škriniar-PSG.jpg

Nejdražším slovenským fotbalistou je už nějaký čas stoper Milan Škriniar. Okolo bývalé opory Interu Milán, která dříve hrávala s Patrikem Schickem v Sampdorii Janov, bylo loni v létě hodně živo. Psalo se o zájmu Realu Madrid či Manchesteru City, ve hře o jeho služby byl také Manchester United. Nakonec odešel jako volný hráč zadarmo do Paris Saint-Germain. Od začátku ledna je se zraněním kotníku na marodce a jeho termín jeho návratu na hřiště je nejasný.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud