5. Marek Hamšík – 6,12 milionu liber  Největší hvězdou slovenského fotbalu posledního desetiletí je Marek Hamšík. Dlouhou řadu let byl oporou Neapole, odkud ho chtěla získat spousta bohatších klubů, Hamšík ale všem nabídkám odolával a zůstával věrný italskému klubu, ve kterém vyrostl v legendu. Ještě před třemi lety byla jeho hodnota přibližně 36 milionů liber, když loni v únoru přestoupil do čínského klubu Dalian, začala však tržní cena padat prudce dolů. Nyní, kdy je mu 31 let, činí něco přes šest milionů liber. Přesto stále stačí na to, aby byl pátým nejcennějším slovenským hráčem současnosti. Profimedia.cz

5. Marek Hamšík – 6,12 milionu liber
Největší hvězdou slovenského fotbalu posledního desetiletí je Marek Hamšík. Dlouhou řadu let byl oporou Neapole, odkud ho chtěla získat spousta bohatších klubů, Hamšík ale všem nabídkám odolával a zůstával věrný italskému klubu, ve kterém vyrostl v legendu. Ještě před třemi lety byla jeho hodnota přibližně 36 milionů liber, když loni v únoru přestoupil do čínského klubu Dalian, začala však tržní cena padat prudce dolů. Nyní, kdy je mu 31 let, činí něco přes šest milionů liber. Přesto stále stačí na to, aby byl pátým nejcennějším slovenským hráčem současnosti. Profimedia.cz

 4. László Bénes - 7,2 milionu liber  László Bénes je nejmladším hráčem v tomto výběru. Dvaadvacetiletý záložník je velkým talentem slovenského fotbalu a vědělo se to už když byl ještě v dorosteneckém věku. V létě roku 2016 ho získala za přibližně za dva miliony eur Borussia Mönchengladbach a od té doby se tato investice mnohonásobně zúročila. Nejvýš byla jeho cena loni v prosinci, kdy se dostala na devět milionů liber. Koronavirová krize ji však - jako téměř u všech hráčů na světě - poněkud srazila dolů a nyní činí podle portálu TransferMarkt 7,2 milionu liber. Profimedia.cz
 3. Ondrej Duda – 9,45 milionu liber  Pětadvacetiletý ofenzivní záložník Ondrej Duda byl ještě před pár měsíci spoluhráčem Vladimíra Daridy v Herthě Berlín. V lednu však odešel na hostování do konce sezony do anglického Norwich City a hraje v Premier League. Jeho tržní cena byla nejvýš loni v březnu, kdy ji portál TransferMarkt vyčíslil na 15,3 milionu liber. Od té doby šla poměrně dost dolů a momentálně činí necelých devět a půl milionu liber. Profimedia.cz
 2. Stanislav Lobotka  - 14,4 milionu liber  Stanislav Lobotka je jedním z klenotů slovenské reprezentace. Pětadvacetiletý defenzivní záložník patřil až do letošního ledna k oporám španělské Celty Vigo. Dlouho okolo něho kroužili skauti věhlasných evropských klubů a nakonec ho ulovila italská Neapol, kam přestoupil za 18 milionů liber. Momentálně je však jeho cena podle portálu TransferMarkt přibližně 14,5 milionu liber. Profimedia.cz
 1. Milan Škriniar – 43,2 milionu liber  Nejdražším slovenským fotbalistou je už nějaký čas stoper Milan Škriniar. Okolo opory Interu Milán, která dříve hrávala s Patrikem Schickem v Sampdorii Janov, je nyní hodně živo. V minulosti  se psalo o zájmu Realu Madrid či Manchesteru City, nyní je údajně ve hře o jeho služby Manchester United, který nabízí jako protihodnotu i francouzského reprezentanta Paula Pogbu. Jeho cena? Zhruba 1,3 miliardy korun. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 nejdražších slovenských fotbalistů současnosti. Kdo stojí přes miliardu korun?

Nejdražším hráčem současného kádru české fotbalové reprezentace je Patrik Schick, jehož tržní cena je podle portálu TransferMarkt 18 milionů liber. Mezi Slováky bychom aktuálně ale našli borce, který stojí mnohem víc.

Slovenští fotbalisté jsou nyní na přestupovém trhu možná lákavějším zbožím než Češi. Jména pěti hráčů ze země pod Tatrami s aktuálně nejvyšší tržní hodnotou podle renomovaného portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

5. Marek Hamšík – 6,12 milionu liber

Marek Hamšík-Dalian.jpg

Největší hvězdou slovenského fotbalu posledního desetiletí je Marek Hamšík. Dlouhou řadu let byl oporou Neapole, odkud ho chtěla získat spousta bohatších klubů, Hamšík ale všem nabídkám odolával a zůstával věrný italskému klubu, ve kterém vyrostl v legendu.

Ještě před třemi lety byla jeho hodnota přibližně 36 milionů liber, když loni v únoru přestoupil do čínského klubu Dalian, začala však tržní cena padat prudce dolů. Nyní, kdy je mu 31 let, činí něco přes šest milionů liber. Přesto stále stačí na to, aby byl pátým nejcennějším slovenským hráčem současnosti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. László Bénes - 7,2 milionu liber

László Bénes.jpg

László Bénes je nejmladším hráčem v tomto výběru. Dvaadvacetiletý záložník je velkým talentem slovenského fotbalu a vědělo se to už když byl ještě v dorosteneckém věku.

V létě roku 2016 ho získala za přibližně za dva miliony eur Borussia Mönchengladbach a od té doby se tato investice mnohonásobně zúročila. Nejvýš byla jeho cena loni v prosinci, kdy se dostala na devět milionů liber. Koronavirová krize ji však - jako téměř u všech hráčů na světě - poněkud srazila dolů a nyní činí podle portálu TransferMarkt 7,2 milionu liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Ondrej Duda – 9,45 milionu liber

Ondrej Duda.jpg

Pětadvacetiletý ofenzivní záložník Ondrej Duda byl ještě před pár měsíci spoluhráčem Vladimíra Daridy v Herthě Berlín. V lednu však odešel na hostování do konce sezony do anglického Norwich City a hraje v Premier League. Jeho tržní cena byla nejvýš loni v březnu, kdy ji portál TransferMarkt vyčíslil na 15,3 milionu liber. Od té doby šla poměrně dost dolů a momentálně činí necelých devět a půl milionu liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Stanislav Lobotka  - 14,4 milionu liber

Stanislav Lobotka-Neapol.jpg

Stanislav Lobotka je jedním z klenotů slovenské reprezentace. Pětadvacetiletý defenzivní záložník patřil až do letošního ledna k oporám španělské Celty Vigo. Dlouho okolo něho kroužili skauti věhlasných evropských klubů a nakonec ho ulovila italská Neapol, kam přestoupil za 18 milionů liber. Momentálně je však jeho cena podle portálu TransferMarkt přibližně 14,5 milionu liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Milan Škriniar – 43,2 milionu liber

Milan Škriniar Inter.jpg

Nejdražším slovenským fotbalistou je už nějaký čas stoper Milan Škriniar. Okolo opory Interu Milán, která dříve hrávala s Patrikem Schickem v Sampdorii Janov, je nyní hodně živo. V minulosti  se psalo o zájmu Realu Madrid či Manchesteru City, nyní je údajně ve hře o jeho služby Manchester United, který nabízí jako protihodnotu i francouzského reprezentanta Paula Pogbu. Jeho cena? Zhruba 1,3 miliardy korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud