Giovanni van Bronckhorst – 7,5 mil. eur   Bývalý nizozemský výborný obránce, který za reprezentaci Oranjes odehrál více než sto zápasů, se pyšní parádním fotbalovým životopisem. Giovanii van Bronckhorst hrával za Feyennord, odkud v roce 1998 přestoupil do Rangers. Po třech letech zamířil za 13,5 milionů eur do Arsenalu a později si zahrál taky za Barcelonu. Kariéru pak ukončil zpátky ve Feyenoordu.  Foto: Profimedia.cz
 Arthur Numan – 7,7 mil. eur   Další slavný bývalý nizozemský reprezentant, který si zahrál za Rangers. Arthur Numan přišel do Skotska v roce 1998 z PSV Eindhoven. V Glasgow vydržel pět let a poté ukončil kariéru.  Foto: Profimedia.cz
 Mikel Arteta – 7,9 mil. eur   Za Rangers hrával i současný manažer Arsenalu Mikel Arteta. Bývalý skvělý španělský záložník, který prošel Barcelonou, Paříží, Evertonem či Arsenalem, přišel do Glasgow v roce 2002 z Nou Campu. Po dvou letech pak přestoupil do Realu Sociedad.  Foto: Profimedia.cz
 Michael Ball – 9,75 mil. eur   Za Rangers v minulosti hrávala i celá řada výborných anglických fotbalistů. Jedním z nich byl někdejší levý bek Michael Ball, jenž do Skotska přišel v roce 2001 z Evertonu, který za něj získal téměř deset milionů eur. Ball ve Skotsku zůstal čtyři roky a následně odešel do Eindhovenu. Potom si zahrál taky za Manchester City a Leicester.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

5 nejdražších posil v historii Glasgow Rangers: hvězdy Oranjes i manažer Arsenalu

Slavii dnes čeká odveta proti Glasgow Rangers, se kterým se rve o postup do další fáze Evropské ligy. Slavný skotský klub má přitom ve fotbalovém světě skvělé jméno.

TA Flo Rangers.jpg

Dres Rangers, které se dnes utká se Slavií o postup do dalšího kola Evropské ligy, obléká Jermain Defoe či Alfredo Morelos. A řada slavných hráčů prošla klubem z Glasgow i v minulosti. Jména pěti nejdražších posil v historii Rangers najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Giovanni van Bronckhorst – 7,5 mil. eur 

Gio Rangers.jpg

Bývalý nizozemský výborný obránce, který za reprezentaci Oranjes odehrál více než sto zápasů, se pyšní parádním fotbalovým životopisem. Giovanii van Bronckhorst hrával za Feyennord, odkud v roce 1998 přestoupil do Rangers. Po třech letech zamířil za 13,5 milionů eur do Arsenalu a později si zahrál taky za Barcelonu. Kariéru pak ukončil zpátky ve Feyenoordu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Arthur Numan – 7,7 mil. eur 

Arthur Numan.jpg

Další slavný bývalý nizozemský reprezentant, který si zahrál za Rangers. Arthur Numan přišel do Skotska v roce 1998 z PSV Eindhoven. V Glasgow vydržel pět let a poté ukončil kariéru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mikel Arteta – 7,9 mil. eur 

Mikael Arteta Rangers.jpg

Za Rangers hrával i současný manažer Arsenalu Mikel Arteta. Bývalý skvělý španělský záložník, který prošel Barcelonou, Paříží, Evertonem či Arsenalem, přišel do Glasgow v roce 2002 z Nou Campu. Po dvou letech pak přestoupil do Realu Sociedad. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Ball – 9,75 mil. eur 

Michael Ball.jpg

Za Rangers v minulosti hrávala i celá řada výborných anglických fotbalistů. Jedním z nich byl někdejší levý bek Michael Ball, jenž do Skotska přišel v roce 2001 z Evertonu, který za něj získal téměř deset milionů eur. Ball ve Skotsku zůstal čtyři roky a následně odešel do Eindhovenu. Potom si zahrál taky za Manchester City a Leicester. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tore Andre Fló - 18 mil. eur 

TA Flo Rangers 1.jpg

Nejdražší posilou v klubové historii je bývalý norský šutér Tore Andre Fló. Ten se nejprve objevil v Chelsea, ale už po dvou letech přestupoval do Rangers, které za něj vysázelo 18 milionů eur. Autor třiadvaceti reprezentačních branek vydržel ve Skotsku dva roky a poté se vrátil do Anglie - konkrétně do Sunderlandu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud