Marcus Rashford (Manchester United) – 85 milionů eur  Přestože mu je teprve třiadvacet let, v reprezentaci odehrál už 42 zápasů, ve kterých dal dvanáct branek. Marcus Rashford je odchovancem a klenotem Manchesteru United, za který v uplynulé sezoně nasázel celkem 21 branek. Na EURU šel do hry v obou zápasech coby střídající hráč. Foto: Profimedia.cz
 Raheem Sterling (Manchester City) – 90 milionů eur  Třetí nejdražší hráč anglické reprezentace. Šestadvacetiletý rychlík z Manchesteru City odehrál v národním týmu, v němž debutoval v roce 2012, už 62 zápasů. Na kontě má patnáct branek (včetně hattricku, který dal v roce 2019 v duelu s Českou republikou) a postaral se také o dosud jediný zásah Angličanů na EURU v zápase s Chorvaty. V uplynulé sezoně Premier League se trefil desetkrát. Foto: Profimedia.cz
 Jadon Sancho (Borussia Dortmund) – 100 milionů eur  Jednadvacetiletý křídelník před čtyřmi lety odešel z Manchesteru City do Dortmundu, který za něj zaplatil 7,84 milionů eur. Současná hodnota Jadona Sancha, který v národním týmu naskočil už do 19 zápasů, je ale několikanásobně vyšší. Na EURU však ještě nehrál. Foto: Profimedia.cz
 Harry Kane (Tottenham Hotspur) – 120 milionů eur  Největší hvězda a nejnebezpečnější zbraň anglické reprezentace. Harry Kane je v sedmadvaceti letech kapitánem Albionu, za který odehrál 55 zápasů, v nichž dal 34 branek. Útočník Tottenhamu, jenž v uplynulé sezoně nasázel celkem 33 branek, ale na EURU zatím střelecky mlčí. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 nejdražších hvězd anglické reprezentace na EURU: mlčící kanonýr i postrach Čechů

Českou reprezentaci dnes čeká závěrečný souboj v základní skupině EURA. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého ve Wembley narazí na Angličany, kteří mají kádr plný hvězd.

Nastupují v barvách Manchesteru United, City, Chelsea, Liverpoolu či Tottenhamu. Kádr Albionu je složený ze skvělých fotbalistů, jejichž cena je zároveň pořádně vysoká. Jména pěti nejdražších Angličanů na EURU najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Phil Foden (Manchester City) - 80 milionů eur

Phil Foden Anglie.jpg

Jednadvacetiletý útočník debutoval v národním týmu Anglie teprve na podzim, teď už je ale členem základní sestavy Albionu. Na EURU zasáhl do obou zápasů a hrát nejspíš bude i dnes. V uplynulém ročníku Premier League nasázel devět branek a tři góly přidal i v Lize mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marcus Rashford (Manchester United) – 85 milionů eur

Marcus Rashford Anglie.jpg

Přestože mu je teprve třiadvacet let, v reprezentaci odehrál už 42 zápasů, ve kterých dal dvanáct branek. Marcus Rashford je odchovancem a klenotem Manchesteru United, za který v uplynulé sezoně nasázel celkem 21 branek. Na EURU šel do hry v obou zápasech coby střídající hráč.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Raheem Sterling (Manchester City) – 90 milionů eur

Raheem Sterling Anglie.jpg

Třetí nejdražší hráč anglické reprezentace. Šestadvacetiletý rychlík z Manchesteru City odehrál v národním týmu, v němž debutoval v roce 2012, už 62 zápasů. Na kontě má patnáct branek (včetně hattricku, který dal v roce 2019 v duelu s Českou republikou) a postaral se také o dosud jediný zásah Angličanů na EURU v zápase s Chorvaty. V uplynulé sezoně Premier League se trefil desetkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jadon Sancho (Borussia Dortmund) – 100 milionů eur

Jadon Sancho Anglie.jpg

Jednadvacetiletý křídelník před čtyřmi lety odešel z Manchesteru City do Dortmundu, který za něj zaplatil 7,84 milionů eur. Současná hodnota Jadona Sancha, který v národním týmu naskočil už do 19 zápasů, je ale několikanásobně vyšší. Na EURU však ještě nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Harry Kane (Tottenham Hotspur) – 120 milionů eur

Harry Kane Anglie.jpg

Největší hvězda a nejnebezpečnější zbraň anglické reprezentace. Harry Kane je v sedmadvaceti letech kapitánem Albionu, za který odehrál 55 zápasů, v nichž dal 34 branek. Útočník Tottenhamu, jenž v uplynulé sezoně nasázel celkem 33 branek, ale na EURU zatím střelecky mlčí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud