V sezoně 2021/22 vyhráli fotbalisté AC Milán po jedenácti letech italskou Serii A a v minulém ročníku skončili čtvrtí. V Lize mistrů naposled triumfovali v roce 2007, a i když letos asi nebudou patřit k nejžhavějším favoritům na zisk nejcennější kontinentální trofeje, mohou překvapit.
Kádr AC Milán je nabitý velkými a pořádně drahými jmény. Pětici borců, kteří mají v současnosti nejvyšší tržní cenu podle portálu TransferMarkt, najdete v následujících kapitolách.
Pokračování 2 / 6
4. – 5. Ismaël Bennacer (Alžírsko) – 40 milionů eur

Narodil se ve Francii, zahrál si v mládežnických reprezentacích galského kohouta, ale reprezentuje zemi svých předků – Alžírsko. Ismaël Bennacer je odchovancem Arles ale ještě jako teenager se přestěhoval na Emirates Stadium do Londýna. V dresu Arsenalu však nastoupil pouze k jednomu pohárovému utkání a víc šancí nedostal.
V roce 2017 zamířil do Itálie a během dvou sezon v Empoli si udělal na Apeninském poloostrově velmi slušné jméno. Dokonce tak slušné, že za jeho podpis neváhal AC Milán zaplatit přes 17 milionů eur. Od té doby cena pětadvacetiletého defenzivního záložníka vzrostla více než dvojnásobně. Pro Rossoneri je nepostradatelnou personou, momentálně se však trenér Stefano Pioli musí bez jeho služeb obejít, protože je na marodce se zraněným kolenem. Zpátky na hřišti by měl být v polovině listopadu.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 6
4. – 5. Fikayo Tomori (Anglie) – 40 milionů eur

Stoper Fikayo Tomori se narodil v Kanadě, ale reprezentuje Anglii. Pětadvacetiletý borec je odchovancem londýnské Chelsea, za kterou však odehrál jen 17 ligových zápasů a vstřelil v nich jednu branku. Blues ho posílali z hostování na hostování – zahrál s Brightonu, Hullu, Derby County a v roce 2021 byl vyexpedován do AC Milán. Tam udělal tak dobrý dojem, že za něho neváhali Rossoneri vyplatit téměř 32 milionů eur. Dva roky poté je jeho tržní cena podle portálu TransferMarkt na čtyřiceti milionech. Smlouvu na San Siru má pětadvacetiletý zadák podepsanou do roku 2027.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 6
3. Mike Maignan (Francie) – 45 milionů eur

Poté co z AC Milán odešel Gianluigi Donnarumma do PSG, našel klub plnohodnotnou náhradu v podobě Francouze Mika Maignana, který přišel do italského klubu v létě 2021 klubu z Lille. Hned v první sezoně v Serii A získal ocenění pro nejlepšího ligového brankáře a přivedl mužstvo vynikajícími výkony k mistrovskému titulu. Cena osmadvacetiletého francouzského reprezentanta jde už několik let utěšeně nahoru a nyní ji portál TransferMarkt vyčísluje na 45 milionů eur. V italském klubu má kontrakt do konce sezony 2025/26.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 5 / 6
2. Theo Hernández (Francie) – 60 milionů eur

Theo Hernandez je hlavně levým obráncem, ale když je třeba, může klidně zaskočit i na postu záložníka. A když na to přijde, nevede si tam vůbec špatně.
Rychlý hráč fotbalově vyrůstal v Atlétiku Madrid a natolik zaujal městskou konkurenci, že v roce 2017 přestoupil do Realu, kde podepsal šestiletý kontrakt. Na San Bernabeu se ale neprosadil, krátce si zahrál v Realu Sociedad a v roce 2019 se připojil k AC Milán. V italském klubu působí dodnes. V národním celku dosud odehrál 17 utkání a vstřelil dvě branky. V 25 letech má cenu 60 milionů eur a smlouvu na San Siru do roku 2026.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 6 / 6
1. Rafael Leao (Portugalsko) – 90 milionů eur

Rafael Leao je odchovancem vyhlášené akademie Sportingu Lisabon. V prvním týmu toho ale moc neodehrál a v pouhých 19 letech zamířil do francouzského Lille, kde mu stačila jediná sezona, aby na sebe výrazně upozornil skauty bohatých velkoklubů. V boji o jeho podpis byl nejúspěšnější AC Milán, který za talentovaného křídelníka zaplatil necelý měsíc po jeho 20. narozeninách bezmála 30 milionů eur.
Nyní kroutí Leao třetí sezonu na San Siru a jeho cena jde vytrvale nahoru. Aktuálně ji portál TransferMarkt vyčísluje na 90 milionů eur a patří mezi dvacítku nejdražších fotbalistů současnosti. Smlouvu v Miláně má podepsanou do roku 2028.
Foto: Profimedia.cz