5. Marek Čech (Slovan Liberec) – 720 minut  Kariéra brankáře Marka Čecha byla dlouhá a bohatá na kluby, v nichž chytal střely soupeřů. Odchovanec Baníku Ostrava strávil velkou část času v zahraničí – na Slovensku, v Rusku a v Indii. V tuzemské nejvyšší soutěži strávil jen jedinou kompletní sezonu (2005/06), kdy hájil barvy Liberce a vedl si natolik dobře, že vychytal Slovanu titul. Čtrnáctkrát dokázal udržet čisté konto. Hned na začátku dalšího ročníku se blýskl sérií neprůstřelnosti, jež trvala 720 minut. V zimě pak odešel do Vladivostoku.

5. Marek Čech (Slovan Liberec) – 720 minut
Kariéra brankáře Marka Čecha byla dlouhá a bohatá na kluby, v nichž chytal střely soupeřů. Odchovanec Baníku Ostrava strávil velkou část času v zahraničí – na Slovensku, v Rusku a v Indii. V tuzemské nejvyšší soutěži strávil jen jedinou kompletní sezonu (2005/06), kdy hájil barvy Liberce a vedl si natolik dobře, že vychytal Slovanu titul. Čtrnáctkrát dokázal udržet čisté konto. Hned na začátku dalšího ročníku se blýskl sérií neprůstřelnosti, jež trvala 720 minut. V zimě pak odešel do Vladivostoku.

 4. Aleš Mandous (Slavia Praha) – 724 minut  Plzeňský odchovanec Aleš Mandous nikdy nedostal v západočeském klubu pořádnou šanci, aby předvedl, co v něm vězí. Nejdříve ho Viktorka posílala na hostování a od roku 2015 zakotvil na Slovensku. Pořádně dal o sobě vědět až po návratu domů v roce 2018, kdy se upsal Olomouci a měl být třetím brankářem. V hanáckém oddílu si však vybojoval pozici jedničky mezi tyčemi a výbornými výkony si vysloužil v roce 2021 přestup do Slavie. V Edenu připravil o post prvního gólmana Ondřeje Koláře a zaujal jeho místo. V sezoně 2021/22 se blýskl deseti vychytanými nulami a přitom strávil mezi tyčemi sérii 724 minut, aniž by inkasoval.
 3. Jaromír Blažek (Sparta Praha) – 762 minut  Jaromír Blažek je úzce spjat s pražskou Spartou. Rodák z Brna získal první ligový titul v roce 1996 se Slavií, poté se ale přes Bohemians dostal na Letnou, kde vybojoval šest dalších ligových triumfů. Jeden připadl i na sezonu 2002/03, ve které se prezentoval sérií 762 minut bez obdržené branky. Účastník tří evropských i jednoho světového šampionátu svou kariéru uzavřel v sezoně 2014/15 v Jihlavě s bilancí 401 odchytaných zápasů a 157 vychytaných nul.
 2. Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 788 minut  Slavia je i letos jedním z aspirantů na mistrovský titul. V minulých letech ho získávala také díky brankáři Ondřeji Kolářovi, který chytal v životní formě. V sezoně 2019/20 byl naprosto fenomenální, když v 31 zápasech dostal jen deset branek a třiadvacetkrát odcházel ze hřiště s nulou. Sérii neprůstřelnosti držel 788 minut. Od té doby se už ledacos změnilo. Kolář získal se sešívanou družinou další mistrovský titul v roce 2021 a loni v létě prodloužil v Edenu smlouvu až do konce ročníku 2026/27. Místo jedničky mezi tyčemi už mu ale nepatří, protože má velkou konkurenci v podobě Aleše Mandouse a nově také Jindřícha Staňka, který přišel do Slavie během ledna z konkurenční Plzně.
 1. Petr Čech (Sparta Praha) – 902 minut  Vraťme se do sezony 2001/02. Byl to druhý ročník gólmana Petra Čecha v tuzemské lize a první ve Spartě, kde držel neprůstřelnost dlouhých 902 minut. I to mu pomohlo k prvnímu zahraničnímu angažmá ve francouzském Rennes. Branku pustil na půdě Bohemians a  gól to byl hodně hloupý , Klokani utnuli rekordní sérii a jeho zásluhou vyhráli (2:1). Statistický záznam, který však Čech ustanovil, už zřejmě nikdo nepřekoná.
5
Fotogalerie

5 nejdelších sérií neprůstřelnosti v ligové historii. Králem je (a zřejmě navždy zůstane) Petr Čech

327 minut. Tak dlouho trvala neprůstřelnost brankáře Martina Jedličky v aktuální sezoně v nejvyšší české fotbalové lize. Ještě než se v zimě vrátil z hostování do Plzně, držel čisté konto v dresu Bohemians čtyři zápasy. Delší sérii v této sezoně zatím žádný gólman nezaznamenal.

Kdo drží rekord v neprůstřelnosti v české nejvyšší fotbalové soutěži? Na tuto otázku odpovídá titulek tohoto článku. A koho dalšího najdeme mezi elitní pěticí? To se dozvíte v následujích kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Marek Čech (Slovan Liberec) – 720 minut

Marek Čech-Liberec (2).jpg

Kariéra brankáře Marka Čecha byla dlouhá a bohatá na kluby, v nichž chytal střely soupeřů. Odchovanec Baníku Ostrava strávil velkou část času v zahraničí – na Slovensku, v Rusku a v Indii. V tuzemské nejvyšší soutěži odchytal jen jedinou kompletní sezonu (2005/06), kdy hájil barvy Liberce a vedl si natolik dobře, že vychytal Slovanu titul. Čtrnáctkrát dokázal udržet čisté konto. Hned na začátku dalšího ročníku se blýskl sérií neprůstřelnosti, jež trvala 720 minut. V zimě pak odešel do Vladivostoku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Aleš Mandous (Slavia Praha) – 724 minut

Aleš Mandous.jpg

Plzeňský odchovanec Aleš Mandous nikdy nedostal v západočeském klubu pořádnou šanci, aby předvedl, co v něm vězí. Nejdříve ho Viktorka posílala na hostování a od roku 2015 zakotvil na Slovensku. Pořádně dal o sobě vědět až po návratu domů v roce 2018, kdy se upsal Olomouci a měl být třetím brankářem. V hanáckém oddílu si však vybojoval pozici jedničky mezi tyčemi a výbornými výkony si vysloužil v roce 2021 přestup do Slavie.

V Edenu připravil o post prvního gólmana Ondřeje Koláře a zaujal jeho místo. V sezoně 2021/22 se blýskl deseti vychytanými nulami a přitom strávil mezi tyčemi sérii 724 minut, aniž by inkasoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Jaromír Blažek (Sparta Praha) – 762 minut

Jaromír Blažek-2004.jpg

Jaromír Blažek je úzce spjat s pražskou Spartou. Rodák z Brna získal první ligový titul v roce 1996 se Slavií, poté se ale přes Bohemians dostal na Letnou, kde vybojoval šest dalších ligových triumfů. Jeden připadl i na sezonu 2002/03, ve které se prezentoval sérií 762 minut bez obdržené branky. Účastník tří evropských i jednoho světového šampionátu svou kariéru uzavřel v sezoně 2014/15 v Jihlavě s bilancí 401 odchytaných zápasů a 157 vychytaných nul.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 788 minut

Ondřej Kolář1.jpg

Slavia je i letos jedním z aspirantů na mistrovský titul. V minulých letech ho získávala také díky brankáři Ondřeji Kolářovi, který chytal v životní formě. V sezoně 2019/20 byl naprosto fenomenální, když v 31 zápasech dostal jen deset branek a třiadvacetkrát odcházel ze hřiště s nulou. Sérii neprůstřelnosti držel 788 minut.

Od té doby se už ledacos změnilo. Kolář získal se sešívanou družinou další mistrovský titul v roce 2021 a loni v létě prodloužil v Edenu smlouvu až do konce ročníku 2026/27. Místo jedničky mezi tyčemi už mu ale nepatří, protože má velkou konkurenci v podobě Aleše Mandouse a nově také Jindřícha Staňka, který přišel do Slavie během ledna z konkurenční Plzně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Petr Čech (Sparta Praha) – 902 minut

Petr Čech-Sparta1.jpg

Vraťme se do sezony 2001/02. Byl to druhý ročník gólmana Petra Čecha v tuzemské lize a první ve Spartě, kde držel neprůstřelnost dlouhých 902 minut. I to mu pomohlo k prvnímu zahraničnímu angažmá ve francouzském Rennes. Branku pustil na půdě Bohemians a gól to byl hodně hloupý, Klokani utnuli rekordní sérii a jeho zásluhou vyhráli (2:1). Statistický záznam, který však Čech ustanovil, už zřejmě nikdo nepřekoná.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud