Jean-David Beauguel (Plzeň, Francie)  Plzeň v úvodu sezony přivedla Zdeňka Ondráška, od něhož si na západě Čech hodně slibovali. Reprezentační útočník dostal spoustu prostoru, jenže v sezoně dal jen čtyři góly. Mezitím na svou šanci číhal osmadvacetiletý francouzský útočník Jean-David Beauguel, jenž se nabídnuté příležitosti chopil za pačesy. Skóroval už ve třech zápasech v řadě a nyní má na kontě devět branek.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Moberg Karlsson (Sparta, Švédsko)  Loni v zimě se nahlas mluvilo o jeho odchodu z Letné. David Moberg Karlsson byl z formy a nikdo nevěděl, co se s ním děje. Ve Spartě ale švédského křídelníka podrželi a “DMK” se za to nyní odvděčuje parádní výkony. V posledních dvou zápasech se blýskl pěti góly a letos se trefil už sedmkrát. V současné době patří ke klíčovým hráčům trenéra Pavla Vrby.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Peter Olayinka (Slavia, Nigérie)  Nigerijský reprezentant je ve středu zájmu evropských klubů už déle. Dříve ho chtělo AS Řím, pak Stuttgart, naposledy zase Leverkusen. Slavia za něj v létě roku 2018 zaplatila přes 80 milionů korun, vydělat na něm ale může daleko víc. Pětadvacetiletý křídelník si o přestup říká svými výkony na domácí i evropské scéně.  Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
 Abdallah Sima (Slavia, Senegal)  Ještě před pár měsíci ho nikdo neznal, teď je ale nejžádanějším ligovým zbožím. Okolo devatenáctiletého Abdallah Sima, jenž září na domácí scéně i v Evropské lize, už krouží takové kluby, jako je Juventus, Arsenal nebo Paris Saint Germain. Očekává se, že Slavia na něm v létě pořádně vydělá.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

5 ligových cizinců, kteří si svými výkony říkají o velký zahraniční přestup

Ve fotbalové Fortuna lize i letos působí řada velmi kvalitních cizinců. Někteří z nich mají nakročeno i k dalšímu zajímavému zahraničnímu angažmá.

Bez názvu.jpg

Pamatujete na Bonyho Wilfrieda, Tijaniho Belaida nebo Edina Džeka? Ti všichni působili v české lize, ze které se pak vydali vstříc zajímavému zahraničnímu angažmá. Kdo by se už brzy mohl vydat v jejich stopách? Jména pěti “kandidátů” najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jean-David Beauguel (Plzeň, Francie) 

Jean Beauguel 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Plzeň v úvodu sezony přivedla Zdeňka Ondráška, od něhož si na západě Čech hodně slibovali. Reprezentační útočník dostal spoustu prostoru, jenže v sezoně dal jen čtyři góly. Mezitím na svou šanci číhal osmadvacetiletý francouzský útočník Jean-David Beauguel, jenž se nabídnuté příležitosti chopil za pačesy. Skóroval už ve třech zápasech v řadě a nyní má na kontě devět branek. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Moberg Karlsson (Sparta, Švédsko) 

David M Karlsson 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Loni v zimě se nahlas mluvilo o jeho odchodu z Letné. David Moberg Karlsson byl z formy a nikdo nevěděl, co se s ním děje. Ve Spartě ale švédského křídelníka podrželi a “DMK” se za to nyní odvděčuje parádní výkony. V posledních dvou zápasech se blýskl pěti góly a letos se trefil už sedmkrát. V současné době patří ke klíčovým hráčům trenéra Pavla Vrby. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Peter Olayinka (Slavia, Nigérie) 

Peter Olayinka Slavia 20 2 MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Nigerijský reprezentant je ve středu zájmu evropských klubů už déle. Dříve ho chtělo AS Řím, pak Stuttgart, naposledy zase Leverkusen. Slavia za něj v létě roku 2018 zaplatila přes 80 milionů korun, vydělat na něm ale může daleko víc. Pětadvacetiletý křídelník si o přestup říká svými výkony na domácí i evropské scéně. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Abdallah Sima (Slavia, Senegal) 

Abdallah Sima Leicester.jpg

Ještě před pár měsíci ho nikdo neznal, teď je ale nejžádanějším ligovým zbožím. Okolo devatenáctiletého Abdallah Sima, jenž září na domácí scéně i v Evropské lize, už krouží takové kluby, jako je Juventus, Arsenal nebo Paris Saint Germain. Očekává se, že Slavia na něm v létě pořádně vydělá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Nicolae Stanciu (Slavia, Rumunsko) 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Stále platí, že Nicolae Stanciu je nejdražším hráčem v ligové historii. Slavia za něj před necelýma dvěma lety zaplatila přes sto milionů korun, ovšem jeho výkony často nebyly takové, jaké od něj v Edenu očekávali. Ještě nedávno ve Slavii údajně uvažovali o jeho možném prodeji, Stancia lákal například Trabzonspor, rumunský záložník ale zůstal v Edenu a nyní hraje v životní formě. Jeho cena zase roste. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud