5 letních posil Sparty, jejichž tržní hodnota po příchodu na Letnou začala klesat

5 letních posil Sparty, jejichž tržní hodnota po příchodu na Letnou začala klesat

5 letních posil Sparty, jejichž tržní hodnota po příchodu na Letnou začala klesat

Postup do Evropské ligy měl být samozřejmostí. Sparta byla také největším aspirantem na zisk titulu. Aby taky ne, když přivedla jedenáct zahraničních posil, které hrávaly za Galatasaray, Inter Milán, Basilej nebo Lille. Jenže většina z nich se na Letné trápí.

Sparta v létě mohutně investovala, za nové posily utratila asi 350 milionů korun a na Letné věřili, že se začíná budovat nový klub evropského formátu. Jenže zahraniční posily se neosvědčily a řada z nich tápe, což se projevuje i na jejich tržních hodnotách. Jména pěti posil, jejichž cena šla za posledních pár měsíců dolů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany Sparta.jpg

Původní hodnota: 4 mil. eur
Současná hodnota: 3,8 mil. eur

Andrea Stramaccioni o něj usiloval celé léto. Nakonec se povedlo a Jonathan Biabiany přišel na hostování z Interu Milán. Součástí obchodu byla i opce, která by se aktivovala v případě zisku titulu. To by Sparta za francouzského křídelníka zaplatila čtyři miliony eur a udělal by z něj nejdražšího ligového hráče všech dob. Jenže ligový triumf je ztracen v mlze a ani Biabiany nehraje tak, jak se od něj čekalo. I proto jeho tržní cena poklesla o 200 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Semih Kaya

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Původní hodnota: 3 mil. eur
Současná hodnota: 2,8 mil. eur

Když ho Sparta v létě kupovala, zaplatila za něj dva miliony eur. Tržní cena tureckého reprezentanta však byla ještě o milion eur vyšší. Jenže Semih Kaya nezvládl duel v Bělehradě, v úvodním ligovém kole se zranil a od té doby za první tým nenastoupil. Jeho cena sice poklesla, trenér Stramaccioni si od jeho návratu přesto hodně slibuje.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Původní hodnota: 2 mil. eur
Současná hodnota: 1,8 mil. eur

Na Letnou přišel jako nejdražší ligová posila všech dob. Sparta za něj zaplatila přes 76 milionů korun, asi 2,9 milionů eur, což bylo ještě více, než činila hráčova tržní hodnota. Jenže Tal Ben Chaim zatím zaostává za očekáváními, na kontě nemá ani jeden gól, pouhou jednu asistenci a navíc se mu moc nechce bránit. Jeho cena už o 200 tisíc eur klesla.

Foto: Czech News Center, a.s./ Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Původní hodnota: 2 mil. eur
Současná hodnota: 1,75 mil. eur

Ve Spartě začal dobře. Účastník letního „malého“ EURA se jevil jako jedna z nejlepších posil, postupně ale začal vypadávat ze sestavy. Tržní hodnota Srdjana Plavšiče, který hrál naposledy v zářijovém utkání s Duklou, klesá. I tak je ale stále vyšší, než za jakou cenu na Letnou přišel. Sparta ho koupila za milion eur.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 6 / 6

Marc Janko

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Původní hodnota: 1,25 mil. eur
Současná hodnota: 1 mil. eur

Zkušený rakouský přišel na Letnou zadarmo z Basileje. Čekalo se, že se stane hlavní útočnou zbraní pražského týmu, ale to se nestalo. Trenér Stramaccioni nebyl s jeho výkony spokojen a odstavil ho na vedlejší kolej. Teď se sice pomalu vrací, dokonce dal gól Zlínu, jeho hodnota ale klesá a ještě asi klesat bude. Přeci jen je mu už 34 let.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud