5 hráčů zpoza Atlantiku v extraligovém semifinále. Jen Liberec nemá žádného

Všechny čtyři týmy, které se probojovaly do extraligového semifinále, v play-off staví slovenské gólmany. Ve svých řadách mají i další cizince a s výjimkou Liberce také borce z Kanady a USA.

Bez názvu.jpg

V play-off se nehraje na krásu. Hlavní slovo má důraz a boj až na krev. Přesně to je parketa hráčů zpoza Atlantiku, kteří patří k oporám semifinalistů. Pět hráčů z Kanady a USA, na které se můžeme v semifinále těšit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Brett Flemming (Chomutov)

Brett Flemming.jpg

Šestadvacetiletý bek z Kanady, jehož v roce 2009 draftoval Washington, odehrál několik zápasů v AHL a pak se vydal do Evropy. Loni patřil Bolzanu, okusil EBEL Ligu a před sezonou se objevil v Chomutově. V dresu Pirátů odehrál v základní části 50 zápasů, v nichž zaznamenal jedenáct kanadských bodů. Další gól a dvě přihrávky přidal v play-off.

Výrazně na sebe strhl pozornost také v duelu s Pardubicemi, v němž poslal k zemi Petra Čáslavu, kterému nadvakrát zlomil nos, způsobil otřes mozku a na nějakou dobu ho vyřadil ze hry. Jak si bude počínat v semifinále?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Alexandre Mallet (Kometa Brno)

Alexandre Mallet Kometa.jpg

Nechybělo mnoho a čtyřiadvacetiletý kanadský útočník by teď řešil úplně jiné problémy. Sezonu totiž začal v Pardubicích, které ho přivedly před sezonou ze zámoří. Alexandre Mallet ale posílil na poslední chvíli brněnskou Kometu, za kterou odehrál osm zápasů v základní části. Další čtyři přidal v play-off, ve kterém se dvakrát trefil do sparťanské brány. Zdá se, že je slušně rozjetý.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Jake Newton (Hradec Králové)

Jake Newton.jpg

Mountfield je poprvé v semifinále, které si zahraje také Jake Newton. Osmadvacetiletý obránce z USA přišel do Hradce Králové před sezonou z Finska, předtím působil třeba v Itálii a několik let strávil v AHL.

Premiérovou sezonu v Česku zvládá velmi dobře, v základní části dal pět branek, přidal deset asistencí a byl hodně vidět i ve čtvrtfinále s Litvínovem. Pomůže ubránit i brněnské nájezdníky?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Alexandr Picard (Hradec Králové)

Alexandr Picard.jpg

Tohle byla posila jako hrom. Dnes jednatřicetiletý kanadský útočník zářil v juniorském věku, v sezoně se dvakrát dostal před 80 bodů a v roce 2004 se stal osmým hráčem draftu NHL. Vytáhlého útočníka získal Columbus, Alexandr Picard se ale potýkal se zdravotními problémy a v dresu Blue Jackets odehrál jen 67 zápasů.

Od roku 2012 byl ve Švýcarsku a na podzim se objevil v Hradci Králové. Nejprve na zkoušku, pak dostal i kontrakt. V základní části odehrál 25 zápasů, ve kterých posbíral dvacet (7+13) kanadských bodů, třikrát se trefil i v sérii s Litvínovem a Mountfield na něj bude hodně spoléhat taky v semifinále.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Brett Skinner (Chomutov)

Brett Skinner.jpg

Ofenzivně laděný obránce, který odehrál v sezoně 2008/09 jedenáct zápasů za New York Islanders, je Pirátem už třetí sezonu. Třiatřicetiletý kanadský bek patří k důležitým článkům Růžičkova týmu, v základní části pomohl 16 (4+12) kanadskými body a hodně prostoru dostává i v play-off. Brett Skinner má zkušenosti taky z KHL, německé, švédské či finské ligy, nikde jinde v Evropě ale nevydržel tak dlouho, jako je teď mezi Piráty.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud