5 hráčů z juniorského šampionátu, kteří mohou hrát na mistrovství světa

Zatímco na olympijských hrách tvořili kostru týmu zkušení borci, na mistrovství světa do Dánska odjede hodně pozměněný tým. Objevit by se v něm mohlo i pět hokejistů, kteří startovali na posledním juniorském šampionátu.

Česká dvacítka došla až do semifinále, v tom ale Pešánovi svěřenci nestačili na Kanadu a v boji o bronz schytali debakl od výběru USA. Tehdejší výběr ale zaujal a pět hráčů z juniorského mistrovství světa může jet i na seniorský šampionát. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Galvas

Jakub Galvas Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Premiéru v národním týmu oslavil gólem, zároveň se ale zranil a zápas nedohrál. Osmnáctiletý bek je však zpět a bojuje o účast na mistrovství světa. Ještě letos hrál osmnáctiletý obránce Olomouce za reprezentační devatenáctku, objevil se na juniorském šampionátu a teď už sbírá zkušenosti v áčku.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia.

Pokračování 3 / 6

Filip Chytil

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Filip Chytil se stal jedním z překvapení uplynulého draftu NHL. Z jednadvacáté pozice si ho vybral New York Rangers, za který letos odehrál devět zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Ještě loni startoval na světovém šampionátu osmnáctek, letos hrál na mistrovství světa juniorů a teď si osmnáctiletý forvard odbude premiéru v seniorské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Kaut

Martin Kaut ČR.jpg

Čtyři zápasy, jeden gól a pět nahrávek. Taková je bilance osmnáctiletého Martina Kauta, který se zabydluje v seniorské reprezentaci. Produktivnímu pardubickému útočníkovi, který v extraligovém play-off posbíral pět bodů, se dařilo už na juniorském šampionátu, na němž dal gól a přidal pět nahrávek. Vybojuje si letenku do Dánska?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Nečas

Martin Nečas Zadina.jpg

Martin Nečas válčí v extraligovém finále s Kometou, na reprezentační debut stále čeká, počítá se však s tím, že se po klubové sezoně připojí k národnímu týmu a bude bojovat o šampionát. Olympiáda mu těsně unikla, v Dánsku by se ale mohl představit. Devatenáctiletý forvard, který patří k tahounům Komety, si letos odbyl premiéru v NHL a zářil na juniorském mistrovství světa, na kterém se blýskl třemi góly a osmi nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina

Filip Zadina ČR.jpg

Jak se dostat ze zámořské QMJHL do národního týmu? Zeptejte se Filipa Zadiny. Osmnáctiletý útočník Halifaxu, který v sezoně posbíral 82 bodů a dalších 12 jich přidal v play-off, odehrál parádní sezonu. Na juniorském šampionátu se blýskl sedmi góly, je jedním z favoritů draftu NHL a teď se připravuje na reprezentační premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud