James Gomez (Gambie, Sparta)  Dvaadvacetiletý stoper dorazil do Sparty před sezonou z dánského Horsens. Na Letné od něj ovšem čekali víc. Teď navíc James Gomez pražský celek opustil a vydal se reprezentovat Gambii. S tou se postaví mimo jiné proti Senegalu a Kamerunu.
 Golden Mafwenta (Zambie, Vyškov)  Další vyškovský hráč na šampionátu. Golden Mafwenta působí v klubu od roku 2021, může hrát v obraně i záloze. V reprezentaci se ale dvaadvacetiletý fotbalista teprve zabydluje, za národní tým dosud odehrál devět zápasů.
 Benson Sakala (Zambie, Mladá Boleslav)  Další hráč z českých soutěží, který reprezentuje Zambii. Přes Žižkov a Příbram se dostal do Mladé Boleslavi, za kterou odehrál na podzim velmi dobré zápasy. Výhodou sedmadvacetiletého Bensona Sakaly je, že může hrát defenzivní štít i stopera. Ve skupině narazí i na Maroko.
 Muhammed Sanneh (Gambie, Vlašim)  Dva hráče z Česka má v týmu i Gambie. Kromě Gomeze reprezentuje také Muhammed Sanneh, jenž je kmenovým hráčem Baníku. V Ostravě ale kvůli velké konkurenci vypadl z kádru a aktuálně hostuje v druholigové Vlašimi. Nevýhodou pro něj je, že na stejném místě hraje v reprezentaci Saidy Janko z Young Boys Bern.
5
Fotogalerie

5 hráčů z českých klubů, kteří se představí na africkém šampionátu. Zástupce má Sparta i Vlašim

V sobotu startuje Africký pohár národů. Na turnaji se představí i několik hráčů, kteří hrají v českých klubech.

Africký pohár národů se letos hraje v Pobřeží slonoviny. Tedy v zemi, odkud pochází Bony Wilfried, jenž před lety zářil ve Spartě. Ta vyslala jednoho svého hráče na šampionát i letos. Stejně jako některé další české kluby. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Santiago Eneme (Rovníková Guinea, Vyškov)

Bez názvu2.jpg

Vyškov poskládal tým plný cizinců, který kraluje druhé lize a jede na postup. Z Vyškova už se několik hráčů posunulo mezi ligovou elitu, a kdo ví, třeba bude další právě Santiago Eneme. Třiadvacetiletý záložník v minulosti prošel i francouzským Nantes, se svou zemí může na africkém šampionátu překvapit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

James Gomez (Gambie, Sparta)

James Gomez Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý stoper dorazil do Sparty před sezonou z dánského Horsens. Na Letné od něj ovšem čekali víc. Teď navíc James Gomez pražský celek opustil a vydal se reprezentovat Gambii. S tou se postaví mimo jiné proti Senegalu a Kamerunu.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Golden Mafwenta (Zambie, Vyškov)

Golden Mafwenta.jpg

Další vyškovský hráč na šampionátu. Golden Mafwenta působí v klubu od roku 2021, může hrát v obraně i záloze. V reprezentaci se ale dvaadvacetiletý fotbalista teprve zabydluje, za národní tým dosud odehrál devět zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Benson Sakala (Zambie, Mladá Boleslav)

Benson Sakala Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Další hráč z českých soutěží, který reprezentuje Zambii. Přes Žižkov a Příbram se dostal do Mladé Boleslavi, za kterou odehrál na podzim velmi dobré zápasy. Výhodou sedmadvacetiletého Bensona Sakaly je, že může hrát defenzivní štít i stopera. Ve skupině narazí i na Maroko.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Muhammed Sanneh (Gambie, Vlašim)

profimedia-0782715511.jpg

Dva hráče z Česka má v týmu i Gambie. Kromě Gomeze reprezentuje také Muhamed Sanneh, jenž je kmenovým hráčem Baníku. V Ostravě ale kvůli velké konkurenci vypadl z kádru a aktuálně hostuje v druholigové Vlašimi. Nevýhodou pro něj je, že na stejném místě hraje v reprezentaci Saidy Janko z Young Boys Bern.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud