5 hráčů v české nominaci, kteří letos dali nejvíc gólů. Kdo půjde do mekáče?

Nula, nic, pusto prázdno. Kvalifikační střelecký účet české reprezentace je nulový. Stejně je na tom Kypr, pak už nikdo. Trenér Karel Jarolím proto bije na poplach a shání střelce. Kdo se prosadí, toho pozve do mekáče.

Pokud se Češi chtějí udržet ve hře o postup na mistrovství světa, musí zdolat Nory. K tomu ale potřebují začít dávat branky. Kdo přijel na sraz v nejlepší střelecké formě? Jména pěti hráčů, kteří se letos nejvíc prosazují na klubové úrovni, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Škoda (Slavia) – 5 gólů

Milan Škoda 2.jpg

Spása české ofenzivy? Milana Škodu sice zužovaly zdravotní problémy, ale zdá se, že je fit. Jarolímův tým potřebuje góly jako sůl a Škoda je umí střílet. Ukázal to třeba v zápase s Kazachstánem nebo na Euru v duelu s Chorvatskem.

Blízko trefě byl i v utkání s Ázerbájdžánem, balon ale nakonec nedotlačil do brány. V lize se letos trefil pětkrát, dal dva góly v posledních třech zápasech a dnes by měl být v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Bořek Dočkal (Sparta) – 4 góly

Bořek Dočkal ČR.jpg

Měl by být lídrem týmu, „mozkem“ ofenzivy a tvůrcem hry. Letošní kvalifikace mu ale zatím příliš nevychází a nenavazuje na výkony, které předváděl v bojích o postup na Euro do Francie. Navíc je otázkou, v jakém dorazil rozpoložení. V uplynulém ligovém kole se totiž nechal vyloučit a dostal trest na tři zápasy. Pro Spartu to bude citelná ztráta, Dočkal totiž letos dal už čtyři góly a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Filip Novák (Midtjylland) – 4 góly

Filip Novák Myd.jpg

Ač obránce, je při chuti. Filip Novák prokazoval střelecké choutky už v Jablonci a v ofenzivních výkonech pokračuje také v dánském Midtjyllandu. Letos se trefil už čtyřikrát a patří k nejlepším střelcům v nominaci. Blízko ke vstřelené brance byl i v zápase se Severním Irskem, v obrovské šanci ale selhal. Dostane dnes šanci na reparát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Krmenčík (Plzeň) – 4 góly

Michael Krmenčík Plzeň.jpg

Nováček v českém týmu. Pro hodně lidí překvapivým, pravdou ale je, že Jarolím už neměl moc kde brát. Český tým trápí ofenziva a hledá řešení, jak zlomit střelecké prokletí. I proto je Michael Krmenčík v týmu.

Umí se rvát, pro obrany soupeřů je značně nepříjemný, hraje hodně důrazně a letos má čich na góly. Třiadvacetiletý forvard se trefil proti Spartě, na kontě má čtyři ligové góly, prosadil se i v pohárech a teď má před sebou další metu – dát reprezentační gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Hořava (Plzeň) – 4 góly

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Tomáš Hořava odehrál celý zápas v Německu a v základní sestavě by se mohl objevit i nyní. Z Plzně si totiž přivezl velmi slušnou formu. Stabilní člen kádru Viktorky, které nechyběl ani jednou v zahajovací sestavě, se letos trefil už čtyřikrát.

Dva góly dal Karviné a zbylé dva v uplynulých dvou kolech. Jendou trefou rozhodl o výhře na Dukle, další pomohl k triumfu v Jablonci. Prosadí se i v reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud