5 hráčů Sparty, kteří jsou na hostování v zahraničí. Kdo z nich se vrátí na Letnou?

Ještě jedno kolo a letošní sezona HET ligy skončí. Hned potom se začne nanovo, týmy se opět pustí do lovu posil a začnou s přestavbou svých kádrů. Nejaktivnější bude znovu Sparta, která bude stahovat i hráče z hostování.

Bez názvu.jpg

Sparta bude v létě znovu utrácet. Zřejmě bude lovit v okolních ligových klubech i za hranicemi. Nebude však jen utrácet, ale také stahovat hráče z hostování. Těch je nyní 31. Pět z nich působí i v zahraničí. Kdo se vrátí a o koho už Sparta nemá zájem? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Trnava získala po dlouhý 45 letech titul a byl u toho taky jednadvacetiletý Eldad Čivič. Levý obránce z Bosny a Hercegoviny přišel do Sparty v létě ze Slovácka a ukázal hodně zajímavý potenciál. Odehrál čtyři zápasy a v posledním kole podzimu patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Pak odešel na Slovensko, ve Spartě s ním však počítají a měl by zabojovat o místo v základní sestavě.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Čapek

David Čapek 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na Slovensku nepůsobí jen Čivič, ale také David Čapek. Jednadvacetiletý útočník, jenž v lize nastoupil k jediné minutě v sezoně 2015/16, strávil jaro v Ružomberoku, za kterých odehrál 11 zápasů. Gólově se ale neprosadil a na Letné se budou rvát o místo na hrotu sestavy jiní.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentační gólman se do Sparty nevrátí. Letenští ho v zimě poslali na hostování do Newcastlu a devětadvacetiletý gólman v Premier League zářil. Porazil Arsenal, Manchester United i Chelsea a v Anglii nejspíš zůstane. Sparta získala za jeho hostování 58 milionů korun, dalších 116 milionů může obdržet po uplatnění opce.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Juraj Chvátal

Juraj Chvátal.jpg

Další hráč Sparty, který hostoval na Slovensku. Juraj Chvátal působil v Žilině a odehrál poměrně vydařenou sezonu. Ve slovenské lize nastoupil do 12 duelů, celkově si připsal 32 startů a vstřelil dvě branky. Na Letné hledají pravého obránce, dostane jednadvacetiletý Chvátal šanci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý střední kamerunský reprezentant přišel v létě jako jedna z velkých posil. Jenže Georges Mandjeck na Letné nepřesvědčil, zasáhl jen do deseti podzimních zápasů a v zimě se vrátil na hostování do Met, odkud ho Sparta přivedla za 34 milionů korun. Mandjeck se ve Spartě už neobjeví.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud