5 hráčů Slavie, kteří mají aktuálně nejvyšší tržní hodnotu. A kde je Barák?

Slavii se v minulých týdnech povedl pořádný kauf. Do italského Udinese prodala Antonína Baráka, za kterého získá asi tři miliony eur. To je třikrát větší suma, než jaká je jeho odhadovaná tržní hodnota…

Dráže než Barák, který odehraje jaro ještě ve Slavii, odešli z Edenu jen Karel Poborský, Tomáš Necid a Marek Suchý. Portál transfermarkt.cz ocenil Baráka (stejně jako Jana Sýkoru a Jiřího Pavlenku) na jeden milion eur. V našlapaném kádru Slavie je podle stejného webu pět hráčů, kteří stojí více. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Škoda – cca 39 milionů korun

Milan Škoda 2.jpg

Lídr Slavie. Na podzim mu nevyšel přestup do Číny, pak se rozjížděl pomaleji, nabral ale skvělou formu a s 11 góly je nejlepším střelcem soutěže. Dvěma góly rozhodl o výhře nad Jihlavou, jednu trefu přidal i během demolice Příbrami. Je otázkou, zda v Edenu zůstane i po sezoně, nebo se vydá ještě do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Simon Deli – cca 41 milionů korun

Simon Deli Slavia.jpg

Jeden z nejlepších ligových fotbalistů. Simon Deli, který dříve působil ve Spartě, Příbrami či Českých Budějovicích, „vyrostl“ v Edenu v pevnou oporu zadních řad. Ve Slavii má pevné místo v základní sestavě a patří k lídrům týmu, který prahne po titulu. V létě o něj usilovalo Marseille, které nabízelo okolo 55 milionů korun. Jeho tržní hodnota je sice nižší, další případný zájemce ale bude muset ještě něco přihodit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michael Ngadeu-Ngadjui – cca 41 milionů korun

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Zřejmě nejžádanější „zboží“ ve slávistické kabině. Michael Ngadeu-Ngadjui pomohl Kamerunu k senzačnímu triumfu na Africkém poháru národů, na turnaji dal dvě branky a patřil k nejlepším hráčům svého týmu.

Do sestavy Slavie se vrátil v Příbrami a v zápase se blýskl prvním hattrickem v kariéře. Jeho aktuální cena se pohybuje zhruba na 41 milionech korun, podle agenta Zdeňka Nehody by se ale v případě přestupu do atraktivního klubu mohla vyšplhat až na 270 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josef Hušbauer – cca 48 milionů korun

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Na hřišti není tak viditelný, jako býval ve Spartě, jeho role v Edenu je ale o to důležitější. Ani v jednom zápase nechyběl v základní sestavě, většinou odehraje celých 90 minut a ve středu záložní řady je nepostradatelný. Brzy mu bude 27 let, jeho cena se blíží padesáti milionům korun, Slavia ho ale určitě prodávat nehodlá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jaromír Zmrhal – cca 55 milionů korun

Jaromír Zmrhal 3.jpg

Slavia v zimě, s výjimkou Baráka, nikoho neprodala. V případě zajímavé nabídky však byla ochotna pustit Jaromíra Zmrhala. Nedávno se o něj zajímaly ruské kluby, do Edenu mohlo dorazit sto milionů korun, český reprezentant ale zůstal ve Slavii. V zimě okolo něj kroužilo několik zájemců z východu i ze západu, k žádné dohodě však nedošlo. Jeho aktuální hodnota je přibližně 55 milionů korun, Slavia ho ale jednou prodá určitě dráž.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud