4. David Lafata – 24 penalt  David Lafata, který po přestupu z Jablonce pálil ostrými i na Letné, byl často jasnou volbou, když šlo o zahrávání pokutových kopů. Když v roce 2018 ukončil kariéru, měl na kontě 24 zahrávaných pokutových kopů. Jen pětkrát se při exekuci mýlil. Foto: Profimedia.cz
 3. Pavel Verbíř – 27 penalt  Specialistou na zahrávání pokutových kopů byl Pavel Verbíř. Produktivní záložník spojil celou ligovou kariéru s Teplicemi, za které odehrál 379 zápasů a dal v nich 76 branek. Třiadvacet jich bylo z pokutových kopů, penaltu neproměnil pouze čtyřikrát. Foto: Profimedia.cz
 2. Rudolf Otepka – 28 penalt  Záložník se skvělou kopací technikou prošel řadou klubů. Hrál za Zlín, Příbram, Drnovice, Baník, Olomouc či České Budějovice a v nejvyšší soutěži zahrával celkově 28 pokutových kopů. V první lize dal Rudolf Otepka 70 branek, čtyřiadvacet z nich padlo z penalt. Foto: Profimedia.cz
 1. Pavel Horváth – 44 penalt  Suverénně nejvíc pokutových kopů v ligové historii zahrával Pavel Horváth. Bývalý záložník Slavie, Teplic či Sparty zažil nejúspěšnější časy v plzeňské Viktorce, kterou dovedl k premiérovému titulu i postupu do Ligy mistrů. V nejvyšší soutěži kopal 44 penalt, dal z nich 34 branek, ale desetkrát selhal. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 hráčů, kteří v české lize kopali nejvíc penalt. Vrchním specialistou byl Pavel Horváth

Říká se, že penalta se nedá chytit, ale pouze špatně kopnout. Ovšem když ji během kariéry zahráváte padesátkrát, tak se občas stane, že gólman váš úsmysl vystihne.

Pokutové kopy jsou v české lize ostře sledovanou záležitostí. Nechme teď uplynulou sezonu stranou a vraťme se do historie. Jména pěti hráčů, kteří v samostatné tuzemské elitní soutěži kopali nejvíc penalt, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Josef Jindřišek - 18 penalt

Josef Jindřišek1.jpg

Je mu 41 let, v nejvyšší soutěži odkroutil už 17 sezon, z toho pražské Bohemce rovný tucet. Záložník Josef Jindřišek hrával ještě před příchodem do Ďolíčku v Olomouci a v Jablonci a dosud nastřádal do statistik 395 ligových zápasů, v nichž zaznamenal 24 gólů, z toho třináctkrát se trefil z penalty. Pět pokutových kopů neproměnil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. David Lafata – 24 penalt

David Lafata.jpg

David Lafata, který po přestupu z Jablonce pálil ostrými i na Letné, byl často jasnou volbou, když šlo o zahrávání pokutových kopů. Když v roce 2018 ukončil kariéru, měl na kontě 24 zahrávaných pokutových kopů. Jen pětkrát se při exekuci mýlil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Pavel Verbíř – 27 penalt

Pavel Verbíř.jpg

Specialistou na zahrávání pokutových kopů byl Pavel Verbíř. Produktivní záložník spojil celou ligovou kariéru s Teplicemi, za které odehrál 379 zápasů a dal v nich 76 branek. Třiadvacet jich bylo z pokutových kopů, penaltu neproměnil pouze čtyřikrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Rudolf Otepka – 28 penalt

Rudolf Otepka.jpg

Záložník se skvělou kopací technikou prošel řadou klubů. Hrál za Zlín, Příbram, Drnovice, Baník, Olomouc či České Budějovice a v nejvyšší soutěži zahrával celkově 28 pokutových kopů. V první lize dal Rudolf Otepka 70 branek, čtyřiadvacet z nich padlo z penalt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Pavel Horváth – 44 penalt

Pavel Horváth.jpg

Suverénně nejvíc pokutových kopů v ligové historii zahrával Pavel Horváth. Bývalý záložník Slavie, Teplic či Sparty zažil nejúspěšnější časy v plzeňské Viktorce, kterou dovedl k premiérovému titulu i postupu do Ligy mistrů. V nejvyšší soutěži kopal 44 penalt, dal z nich 34 branek, ale desetkrát selhal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud