Martin Haš  - V letošním týmu je několik hráčů, kteří na juniorském šampionátu startovali už před rokem. Jedním z nich je Martin Haš, jenž dal gól a přidal dvě nahrávky. Devatenáctiletý bek loni po třech letech opustil Finsko a zamířil do Kanady, teď je ale zpátky doma. V letošním ročníku odehrál čtyři zápasy za Litoměřice. Foto: Profimedia.cz
 Jan Myšák  - Osmnáctiletý forvard by měl být hlavní hvězdou českou týmu. Jan Myšák, jehož letos z 48. místa draftoval Montreal, se vrátil do Litvínova a v extralize přidal dalších jedenáct startů. Dva duely odehrál taky na Karjala Cupu, kde se uvedl jednou asistencí. Na loňském mistrovství světa dvacítek dal gól a přidal nahrávku, jak se mu povede letos? Foto: Profimedia.cz
 Jaromír Pytlík  - Měl patřit už k lídrům loňské dvacítky, na domácím šampionátu ale v pěti zápasech „udělal“ jedinou asistenci. Nedávno devatenáctiletý útočník prošel draftem NHL, ve kterém na něj z 99. pozice ukázalo New Jersey, a pak si zahrál i dva zápasy na Karjala Cupu. Loni nastupoval za Soo Greyhounds v OHL a letos odehrál čtyři zápasy za Litoměřice. Foto: Profimedia.cz
 Adam Raška  - Devatenáctiletý útočník, který prošel letošním draftem NHL, v němž ho získalo San Jose, startoval už na loňském šampionátu v Ostravě a Třinci. V té době působil v kanadském klubu Rimouski Océanic v QMJHL, letos přidal dva starty za Třinec a jedenáct zápasů odehrál za prvoligový Frýdek-Místek. Kouč Pešán jej povolal i na Karjala Cup, kde si Adam Raška odbyl premiéru v seniorské reprezentaci. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

5 hráčů, kteří by měli patřit k lídrům české dvacítky na mistrovství světa juniorů

Zatímco loni byli čeští junioři pod velkým tlakem, na letošním světovém šampionátu se od nich moc nečeká. Kouč Karel Mlejnek má ale v kádru několik zajímavých hráčů.

Bez názvu2.jpg

Je tomu rok, co se v Ostravě a Třinci odehrálo mistrovství světa juniorů. Letošní šampionát proběhne v Kanadě a Češi na něm určitě nebudou patřit k favoritům. Trenér Karel Mlejnek ale nemá k dispozici vůbec špatný tým. Hodně vyrovnaná je brankářská trojice a k tahounům by měli patřit i další. Jména pěti hráčů, na které bude český tým nejvíc spoléhat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Haš

Martin Haš 20.jpg

V letošním týmu je několik hráčů, kteří na juniorském šampionátu startovali už před rokem. Jedním z nich je Martin Haš, jenž dal gól a přidal dvě nahrávky. Devatenáctiletý bek loni po třech letech opustil Finsko a zamířil do Kanady, teď je ale zpátky doma. V letošním ročníku odehrál čtyři zápasy za Litoměřice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Myšák

Jan Myšák MS 20.jpg

Osmnáctiletý forvard by měl být hlavní hvězdou českou týmu. Jan Myšák, jehož letos z 48. místa draftoval Montreal, se vrátil do Litvínova a v extralize přidal dalších jedenáct startů. Dva duely odehrál taky na Karjala Cupu, kde se uvedl jednou asistencí. Na loňském mistrovství světa dvacítek dal gól a přidal nahrávku, jak se mu povede letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jaromír Pytlík

Jaromír Pytlík OHL.jpg

Měl patřit už k lídrům loňské dvacítky, na domácím šampionátu ale v pěti zápasech „udělal“ jedinou asistenci. Nedávno devatenáctiletý útočník prošel draftem NHL, ve kterém na něj z 99. pozice ukázalo New Jersey, a pak si zahrál i dva zápasy na Karjala Cupu. Loni nastupoval za Soo Greyhounds v OHL a letos odehrál čtyři zápasy za Litoměřice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Raška

Adam Raška Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Devatenáctiletý útočník, který prošel letošním draftem NHL, v němž ho získalo San Jose, startoval už na loňském šampionátu v Ostravě a Třinci. V té době působil v kanadském klubu Rimouski Océanic v QMJHL, letos přidal dva starty za Třinec a jedenáct zápasů odehrál za prvoligový Frýdek-Místek. Kouč Pešán jej povolal i na Karjala Cup, kde si Adam Raška odbyl premiéru v seniorské reprezentaci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Teplý

Michal Teplý 20.jpg

Reprezentační dvacítka se bude hodně spoléhat také na Michala Teplého, který na domácím šampionátu posbíral pět nahrávek. Devatenáctiletý útočník, jehož v draftu NHL 2019 získalo Chicago, v loňské sezoně nastupoval ve WHL za Winnipeg Ice a v 53 duelech posbíral 63 bodů. Letos odehrál jeden zápas za Mladou Boleslav a tři za Litoměřice. Taky on si zahrál na Karjale.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud