Daniel Kolář  Když měl Daniel Kolář 12 let, odešel do Sparty. Ligový debut ale absolvoval v dresu Slovácka. Následně hrál za Blšany a pak se vrátil na Letnou. Ve 20 letech o něj stál Celtic, nadaný záložník ale zůstal ve Spartě. Za pražský klub toho odehrál poměrně dost, naplno prorazil ale až po přestupu do Plzně, kam odešel v roce 2008. Díky angažmá na západě Čech se dostal i do reprezentace. Profimedia.cz
 David Limberský  David Limberský se v Plzni narodil a na západě Čech také s fotbalem začínal. V roce 2004 odešel do Itálie a rok nato zamířil do Tottenhamu. V zahraničí ale neprorazil, a tak se vrátil domů. V roce 2007 přestoupil do Sparty a na začátku angažmá patřil do základní sestavy. Jenže ne na dlouho, po roce byl zase ve Štruncových sadech. Zatímco na Letné se neprosadil, v Plzni se stal jedním ze základních stavebních kamenů týmu. Profimedia.cz
 Milan Petržela  Milan Petržela je jedním ze symbolů novodobé plzeňské éry a snad každý si ihned vybaví jeho neproměněné sólo v zápase s Barcelonou. Šikovný záložník se před plzeňským angažmá zkoušel prosadit i na Letné, šanci ale téměř nedostal. Od ledna 2008 byl pak (až na krátkou anabázi v Augsburgu) hráčem Plzně dlouhých jedenáct let. Profimedia.cz
 Jan Rezek  Spousta lidí si Jana Rezka spojí s nafilmovaným pádem, který českou reprezentaci poslal do baráže o postup na Euro 2012. Tento útočník je však výrazně podepsán i pod vzestupem Viktorky. Rezek v české soutěži debutoval v dresu Teplic, odkud zamířil do Sparty. Na Letné se ale moc neprosadil a přes Rusko a jeden neúspěšný sparťanský comeback se stal hráčem Plzně. Na západě Čech střelecky pookřál a měl obří podíl na zisku historicky prvního plzeňského titulu. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

5 hráčů, které Sparta „pustila“ do Plzně a oni pak Viktorce zajistili miliony

Co mají společného Matúš Kozáčik, Jan Hejda či Roman Hubník? Všichni hráli za Spartu a později patřili k oporám Plzně.

Viktorka Plzeň měla v kádru řadu hráčů, kteří dříve nastupovali na Letné. V pražském celku se sice tolik neprosadili, v Plzni ale zářili, pomohli klubu k titulům a k postupu do Ligy mistrů. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Horváth

Pavel Horváth.jpg

Jméno záložníka Pavla Horvátha bude navždy spojeno se slavnou érou Plzně. Byl to právě on, na kom „stála“ ještě před několika lety hra Viktorky. Bývalý reprezentant byl mozkem, dirigentem týmu, který dlouho vedl jako kapitán.

Někdejší hráč Sportingu Lisabon či Galatasaraye Istanbul měl lví podíl na třech plzeňských titulech i úspěších v evropských pohárech. Horváth přitom přišel do Plzně ze Sparty, kterou opustil v roce 2008 po rozporech s letenskými fanoušky. A na západě Čech se stal modlou...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Daniel Kolář

Daniel Kolář 2.jpg

Když měl Daniel Kolář 12 let, odešel do Sparty. Ligový debut ale absolvoval v dresu Slovácka. Následně hrál za Blšany a pak se vrátil na Letnou. Ve 20 letech o něj stál Celtic, nadaný záložník ale zůstal ve Spartě. Za pražský klub toho odehrál poměrně dost, naplno prorazil ale až po přestupu do Plzně, kam odešel v roce 2008. Díky angažmá na západě Čech se dostal i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Limberský

David Limberský.jpg

David Limberský se v Plzni narodil a na západě Čech také s fotbalem začínal. V roce 2004 odešel do Itálie a rok nato zamířil do Tottenhamu. V zahraničí ale neprorazil, a tak se vrátil domů.

V roce 2007 přestoupil do Sparty a na začátku angažmá patřil do základní sestavy. Jenže ne na dlouho, po roce byl zase ve Štruncových sadech. Zatímco na Letné se neprosadil, v Plzni se stal jedním ze základních stavebních kamenů týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Milan Petržela

Milan Petržela.jpg

Milan Petržela je jedním ze symbolů novodobé plzeňské éry a snad každý si ihned vybaví jeho neproměněné sólo v zápase s Barcelonou. Šikovný záložník se před plzeňským angažmá zkoušel prosadit i na Letné, šanci ale téměř nedostal. Od ledna 2008 byl pak (až na krátkou anabázi v Augsburgu) hráčem Plzně dlouhých jedenáct let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Rezek

Jan Rezek.jpg

Spousta lidí si Jana Rezka spojí s nafilmovaným pádem, který českou reprezentaci poslal do baráže o postup na Euro 2012. Tento útočník je však výrazně podepsán i pod vzestupem Viktorky.

Rezek v české soutěži debutoval v dresu Teplic, odkud zamířil do Sparty. Na Letné se ale moc neprosadil a přes Rusko a jeden neúspěšný sparťanský comeback se stal hráčem Plzně. Na západě Čech střelecky pookřál a měl obří podíl na zisku historicky prvního plzeňského titulu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud