Ondřej Čelůstka Stoper Ondřej Čelůstka je zlínským rodákem a odchovancem, odkud zamířil v roce 2009 do Slavie. V sezoně 2009/10 odehrál v sešívaném dresu třináct zápasů a dalších 28 jich přidal v následujícím ročníku. Z Edenu pak odešel do italského Palerma, zahrál si také v Turecku, Anglii a Německu. Ještě v ročníku 2019/20 hrál za Antalyaspor, pak se ale vrátil do Prahy, nikoli však do Slavie, ale do Sparty. V prvním ročníku na Letné zasáhl do 27 duelů a dařilo se mu i na loňském mistrovství Evropy, od té doby ale třiatřicetiletého zadáka limitují problémy s achilovkou. Od února neodehrál jediné ligové střetnutí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ladislav Krejčí Momentálně třicetiletý krajní záložník Ladislav Krejčí se vrátil do Sparty v létě roku 2020 po čtyřech letech, během nichž patřil italské Boloni. V Serii A nedostával tolik prostoru, kolik si přál, jenže nezačal zářit ani po návratu na Letnou. V pražském klubu má podepsanou smlouvu do konce aktuální sezony, ale neodehrál v ní jediné ligové utkání. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Pavelka V říjnu 2020 se po osmi letech vrátil do Sparty David Pavelka, jenž přišel na Letnou z turecké Kasimpasy. Reprezentační záložník, který v případě nouze může naskočil i na postu stopera, se na v Praze rychle zabydlel a patří mezi lídry týmu. Místo v základní sestavě má jisté. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Minčev Jediným zahraničním hráčem, který za éry trenéra Václava Kotala přišel do Sparty, byl Martin Minčev. Nyní jednadvacetiletý bulharský reprezentant přišel pražský klub na dva miliony eur. Mladý ofenzivní záložník nebo útočník ale moc prostoru nedostává a většinou naskakuje na hřiště jen jako střídající hráč. Na Letné má podepsanou smlouvu do roku 2024. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

5 hráčů, které přivedl do Sparty trenér Václav Kotal. Jak si dnes vedou?

Éra trenéra Václava Kotala ve Spartě skončila v únoru 2021 a na Letné ho vystřídal Pavel Vrba. Svému nástupci přenechal zajímavě složený kádr s hráči, které do klubu přivedl.

Trenér Václav Kotal nevydržel ve Spartě ani rok. Na Letnou však během svého působení přivedl zkušený kouč pět posil. Jak si dnes tito borci vedou, na to odpovídají následující kapitoly. 

Pokračování 2 / 6

Dominik Holec

Dominik Holec Sparta.jpg

Aktuálně osmadvacetiletý rodák z Českých Budějovic přišel do Sparty v srpnu roku 2020 ze slovenské Žiliny. Před sezonou 2020/21 se chtěl Dominik Holec porvat o post jedničky, v lize ale nedostal žádnou šanci a v zimě odešel na hostování do polského Rakowa Čenstochová.

V minulém ročníku už se konečně objevil ve sparťanské brance i v nejvyšší české soutěži a odchytal deset utkání. V současné sezoně nastoupil do sedmi střetnutí a třikrát udržel čisté konto.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stoper Ondřej Čelůstka je zlínským rodákem a odchovancem, odkud zamířil v roce 2009 do Slavie. V sezoně 2009/10 odehrál v sešívaném dresu třináct zápasů a dalších 28 jich přidal v následujícím ročníku. Z Edenu pak odešel do italského Palerma, zahrál si také v Turecku, Anglii a Německu.

Ještě v ročníku 2019/20 hrál za Antalyaspor, pak se ale vrátil do Prahy, nikoli však do Slavie, ale do Sparty. V prvním ročníku na Letné zasáhl do 27 duelů a dařilo se mu i na loňském mistrovství Evropy, od té doby ale třiatřicetiletého zadáka limitují problémy s achilovkou. Od února neodehrál jediné ligové střetnutí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí I 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Momentálně třicetiletý krajní záložník Ladislav Krejčí se vrátil do Sparty v létě roku 2020 po čtyřech letech, během nichž patřil italské Boloni. V Serii A nedostával tolik prostoru, kolik si přál, jenže nezačal zářit ani po návratu na Letnou. V pražském klubu má podepsanou smlouvu do konce aktuální sezony, ale neodehrál v ní jediné ligové utkání.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Pavelka

David Pavelka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V říjnu 2020 se po osmi letech vrátil do Sparty David Pavelka, jenž přišel na Letnou z turecké Kasimpasy. Reprezentační záložník, který v případě nouze může naskočil i na postu stopera, se na v Praze rychle zabydlel a patří mezi lídry týmu. Místo v základní sestavě má jisté.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Minčev

Martin Minčev Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jediným zahraničním hráčem, který za éry trenéra Václava Kotala přišel do Sparty, byl Martin Minčev. Nyní jednadvacetiletý bulharský reprezentant přišel pražský klub na dva miliony eur. Mladý ofenzivní záložník nebo útočník ale moc prostoru nedostává a většinou naskakuje na hřiště jen jako střídající hráč. Na Letné má podepsanou smlouvu do roku 2024.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud