Marko Alvir (Chorvatsko) – 400 tis. eur.  Chorvatského záložníka přivedla do České republiky Slavia, Marko Alvir se ale do sešívaného kádru neprosadil. První ligové zkušenosti sbíral v Příbrami a poté zamířil do Plzně. Za Viktorku dosud šestadvacetiletý Alvir odehrál tři ligové zápasy. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Miroslav Káčer (Slovensko) – 500 tis. eur. Čtyřiadvacetiletý slovenský záložník byl kapitánem Žiliny. Ta se ale po vypuknutí koronavirové krize dostala do velkých finančních problémů a pustila své největší opory. Jednou z nich byl i Miroslav Káčer, jenž zamířil do Plzně. V úvodním duelu proti Opavě odehrál osm minut. Foto: Profimedia.cz
 Adriel Ba Loua (Pobřeží slonoviny) – 700 tis. eur. Během dvou let v Karviné o sobě dal pořádně vědět. Adriel Ba Loua se loni blýskl deseti nahrávkami a nahlas si řekl o velký přestup. Nakonec jej získala Plzeň, která za čtyřiadvacetiletého šikulu zaplatila asi 13 milionů korun. Ba Loua se v úvodním ligovém duelu v dresu Viktorky uvedl gólem proti Opavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jean-David Beauguel (Francie) – 950 tis. eur. Francouzský útočník dal loni šest branek a stal se kvalitní náhradou za Michaela Krmenčíka. Několikrát se však setkal s rasismem a zdálo se, že z Plzně odejde. Jean-David Beauguel ale nakonec zůstal na západě Čech a v úvodním ligovém kole se uvedl dalším gólem. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

5 cizinců, kteří hájí barvy Plzně. Podívejte se, kolik stojí Ba Loua, Beauguel či Alvir

Viktoria Plzeň vstoupila do letošního ročníku v roli jednoho z favoritů Fortuna ligy. Kouč Adrián Guľa přitom bude sázet i na několik cizinců.

Bez názvu.jpg

Plzeň byla vždy klubem, který stavěl hru na českých, případně slovenských fotbalistech. V současné době ve Viktorce působí pět cizinců – a to nejen ze Slovenska, ale třeba i z Afriky. Jaké jsou jejich tržní ceny podle portálu transfermarkt.de? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marko Alvir (Chorvatsko) – 400 tis. eur

Marko Alvir Plzeň Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Chorvatského záložníka přivedla do České republiky Slavia, Marko Alvir se ale do sešívaného kádru neprosadil. První ligové zkušenosti sbíral v Příbrami a poté zamířil do Plzně. Za Viktorku dosud šestadvacetiletý Alvir odehrál tři ligové zápasy.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Miroslav Káčer (Slovensko) – 500 tis. eur

Miroslav Káčer.jpg

Čtyřiadvacetiletý slovenský záložník byl kapitánem Žiliny. Ta se ale po vypuknutí koronavirové krize dostala do velkých finančních problémů a pustila své největší opory. Jednou z nich byl i Miroslav Káčer, jenž zamířil do Plzně. V úvodním duelu proti Opavě odehrál osm minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Adriel Ba Loua (Pobřeží slonoviny) – 700 tis. eur

Adriel Ba Loua Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Během dvou let v Karviné o sobě dal pořádně vědět. Adriel Ba Loua se loni blýskl deseti nahrávkami a nahlas si řekl o velký přestup. Nakonec jej získala Plzeň, která za čtyřiadvacetiletého šikulu zaplatila asi 13 milionů korun. Ba Loua se v úvodním ligovém duelu v dresu Viktorky uvedl gólem proti Opavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jean-David Beauguel (Francie) – 950 tis. eur

Jean Beauguel 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Francouzský útočník dal loni šest branek a stal se kvalitní náhradou za Michaela Krmenčíka. Několikrát se však setkal s rasismem a zdálo se, že z Plzně odejde. Jean-David Beauguel ale nakonec zůstal na západě Čech a v úvodním ligovém kole se uvedl dalším gólem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Joel Kayamba (DR Kongo) – 1,4 mil. eur

Joel Kayamba 2019 Petr Eret MAFRA Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý Joel Kayamba přišel do Plzně v rozehrané sezoně 2018/19 z Opavy. Loni za Viktorku zasáhl do 26 ligových zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól a přidal tři nahrávky. Plzeň za něj i s bonusy zaplatila okolo dvaceti milionů korun, jeho tržní cena je ale vyšší.

Foto: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud