5 českých útočníků Sparty pro příští sezonu. Kdo zůstane a kdo odejde?

David Lafata to balí. Šestatřicetiletý útočník po sezoně ukončí kariéru a místo na hrotu sparťanského útoku přenechá jiným. Pavel Hapal má na výběr z několika variant.

Sparta bude znovu aktivní na přestupovém trhu. Na Letné už testují osmnáctiletého útočníka Isaaca Hutchinsona a je možné, že přijdou i další posily do ofenzivy. O místo na hrotu sestavy by se však mohlo rvát i pět českých útočníků. Jaké jsou jejich pozice? Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Josef Šural

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Aktuální sparťanský útočník číslo jedna. Letenští v něm našli nového lídra i kapitána. Sedmadvacetiletý Josef Šural, který je ve Spartě třetím rokem, je navíc s devíti góly nejlepším střelcem týmu. Klíčovou roli by měl mít i v dalším ročníku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Václav Kadlec

Josef Šural Kadlec Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Na začátku sezony byl na odstřel, Andrea Stramaccioni s ním nepočítal a psalo se o jeho odchodu do Nizozemska. Václav Kadlec ale nakonec zůstal na Letné a vrátil se do základní sestavy. Třetí nejdražší posila v klubové historii znovu nazula střelecké kopačky a v sezoně dala šest branek. Ve Spartě by měl zůstat, v Jihlavě se však zranil a sezona pro něj skončila předčasně.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Liberec Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Ve Spartě hrál minulou sezonu a ve 14 zápasech vstřelil čtyři góly. Jenže pak na Letné začal úřadovat Stramaccioni a dvacetiletý Matěj Pulkrab se vrátil na hostování do Liberce. Prosadil se hned v prvním kole, na další zásahy ale čekal až na jaro. To začal parádně, aktuálně má na kontě už deset branek a v létě se bude hlásit zpět na Letné. Ve Spartě by se měl udržet.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Václav Drchal

Václav Drchal Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Osmnáctiletý útočník měl ve Spartě raketový start. V prvním přípravném utkání dal hattrick Táborsku a prosadil se i v ligové premiéře proti Slovácku. Pak odehrál 51 minut proti Brnu a na další šanci si musel počkat.

Příležitost přišla v 27. kole proti Zlínu, Václav Drchal začal aktivně, jenže po půl hodině hry si zranil koleno a musel střídat. Je otázkou, jak moc mu zdravotní problémy zkomplikují nadějně se rozvíjející kariéru. Půl roku totiž bude mimo hru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Sparťanský odchovanec a bývalý mládežnický reprezentant měl dobře nakročeno, zářil během tažení Sparty do čtvrtfinále Evropské ligy, pak ale jeho pozice začala slábnout. Ještě loni zasáhl do 22 zápasů a dal tři góly, letos byl ale na hřišti jen dvakrát. Mohl by odejít na hostování, spekuluje se o přesunu do Bohemians.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud