David Jiříček (Cleveland Monsters)   Ještě v minulé sezoně hrál extraligu za Plzeň. Taky si ale zahrál na mistrovství světa ve Finsku a v létě se stal pětkou draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Columbus. Osmnáctiletý bek vedení Blue Jackets zaujal a na kontě má už dva starty v NHL. V prvním týmu se ale neudržel a zkušenosti tak sbírá taky na farmě. Za Cleveland Monsters zatím odehrál šest zápasů, ve kterých si připsal pět asistencí. 
 Ronald Knot (Tuscon Roadrunners)   V loňském ročníku patřil společně s Lukášem Klokem k oporám ruského Nižněkamsku. V létě ale oba KHL opustili a vydali se do zámořské Arizony. Klok už své angažmá za Atlantikem z rodinných důvodů ukončil, Ronald Knot ale čeká na šanci na farmě. Za Tuscon osmadvacetiletý bek, jenž dříve nastupoval taky za Liberec, Chomutov, Mladou Boleslav nebo Slavii, zatím odehrál osm zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky.
 Andrej Šustr (Iowa Wild)   Zkušený bek byl dva roky v čínském Kunlunu, před minulou sezonou se ale vrátil do NHL a znovu oblékl dresy Tampy Bay a Anaheimu – tedy dvou organizací, ve kterých už dříve působil. Celkem v minulém ročníku odehrál v NHL 38 zápasů a v létě se vydal za novou výzvou. Jednatřicetiletý Andrej Šustr podepsal smlouvu s Minnesotou, zatím však nastupuje jen na farmě za tým Iowa Wild. Do statistik si dosud připsal šest startů a tři nahrávky. 
 Filip Král (Toronto Marlies)   Filip Král si letos, stejně jako David Jiříček, odbyl premiéru v NHL. Za Toronto zatím nastoupil ke dvěma zápasům a dalších pět startů přidal ve farmářském celku Toronto Marlies. Třiadvacetiletý bek, který dříve hrával i za Kometu, v zámoří předvádí dobré výkony, letos však ještě nebodoval. 
5
Fotogalerie

5 českých obránců na farmě. Dva z nich letos nakoukli do NHL, kdo bude další?

Řeší se to neustále, kvalitních českých hokejových obránců ubývá, což lze spatřit i na soupiskách zámořských týmů. Do letošní sezony NHL přesto zasáhlo už osm beků s českým pasem.

Filip Hronek má pevný flek v Detroitu, stejně jako Radko Gudas na Floridě nebo Jan Rutta v Pittsburghu. V NHL hrají i Radim Šimek, Libor Hájek nebo Jakub Zbořil. A dalších pět českých beků (dva z nich letos už nakoukli i do NHL) nastupuje ve farmářské AHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jakub Galvas (Rockford IceHogs) 

profimedia-0665015623.jpg

Třiadvacetiletý obránce, jenž dříve hrával za Olomouc, si loni odbyl premiéru v NHL a nastoupil k šesti duelům za Chicago. Ostudu rozhodně neudělal, v tomto ročníku ale ještě šanci v týmu Blackhawks nedostal. Zatím bojuje na farmě v Rockford IceHogs, kde o sobě dává nahlas vědět. V osmi duelech posbíral už devět bodů za gól a osm nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Jiříček (Cleveland Monsters) 

profimedia-0734371287.jpg

Ještě v minulé sezoně hrál extraligu za Plzeň. Taky si ale zahrál na mistrovství světa ve Finsku a v létě se stal pětkou draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Columbus. Osmnáctiletý bek vedení Blue Jackets zaujal a na kontě má už dva starty v NHL. V prvním týmu se ale neudržel a zkušenosti tak sbírá taky na farmě. Za Cleveland Monsters zatím odehrál šest zápasů, ve kterých si připsal pět asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ronald Knot (Tuscon Roadrunners) 

profimedia-0661142596.jpg

V loňském ročníku patřil společně s Lukášem Klokem k oporám ruského Nižněkamsku. V létě ale oba KHL opustili a vydali se do zámořské Arizony. Klok už své angažmá za Atlantikem z rodinných důvodů ukončil, Ronald Knot ale čeká na šanci na farmě. Za Tuscon osmadvacetiletý bek, jenž dříve nastupoval taky za Liberec, Chomutov, Mladou Boleslav nebo Slavii, zatím odehrál osm zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Andrej Šustr (Iowa Wild) 

profimedia-0680660731.jpg

Zkušený bek byl dva roky v čínském Kunlunu, před minulou sezonou se ale vrátil do NHL a znovu oblékl dresy Tampy Bay a Anaheimu – tedy dvou organizací, ve kterých už dříve působil. Celkem v minulém ročníku odehrál v NHL 38 zápasů a v létě se vydal za novou výzvou. Jednatřicetiletý Andrej Šustr podepsal smlouvu s Minnesotou, zatím však nastupuje jen na farmě za tým Iowa Wild. Do statistik si dosud připsal šest startů a tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Král (Toronto Marlies) 

profimedia-0734280328.jpg

Filip Král si letos, stejně jako David Jiříček, odbyl premiéru v NHL. Za Toronto zatím nastoupil ke dvěma zápasům a dalších pět startů přidal ve farmářském celku Toronto Marlies. Třiadvacetiletý bek, který dříve hrával i za Kometu, v zámoří předvádí dobré výkony, letos však ještě nebodoval. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud