5 českých klubů, kterými prošel Vukadinovč. Vrátí se teď zase do Slavie?

5 českých klubů, kterými prošel Vukadinovč. Vrátí se teď zase do Slavie?

5 českých klubů, kterými prošel Vukadinovč. Vrátí se teď zase do Slavie?

Ne, tato sága ještě nekončí. Zlínské vedení sice řeklo, že Vukadina Vukadinoviče do Slavie nepustí, klub z Edenu se ale nehodlá vzdát. Do Prahy se chce vrátit i sám srbský záložník.

Šestadvacetiletý Vukadinovič se narodil v srbském Bělehradu. Kariéru načal v místním Hajduku, v roce 2009 ale zamířil do České republiky. Na tuzemské scéně prošel dosud pěti kluby. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Sezimovo Ústí

vukadin vukadinovič Sezimovo Ústí.jpg

Vukadinovič se začal rozkoukávat v Sezimově Ústí. V druholigovém klubu zakotvil v roce 2009 a vydržel v něm tři roky.  Za tu dobu odehrál 32 zápasů a vstřelil čtyři branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jablonec

vukadin vukadinovič Jablonec.jpg

Poprvé na ligové scéně. Vukadinovč měl zůstat v Sezimově Ústí až do léta 2012, na sever Čech ale nakonec přestoupil už v lednu. V říjnovém zápase Juniorské ligy proti Slavii ale utrpěl vážné zranění ledviny, o kterou následně přišel. V nejvyšší soutěži debutoval až v podzimní fázi sezony 2013/14, během níž několikrát naskočil do hry z pozice náhradníka.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Žižkov

vukadin vukadinovič Žižkov.jpg

Do kádru Jablonce se však nastálo neprosadil a před jarní částí sezony 2013/14 odešel na hostování do druholigového Žižkova. Za ten odehrál 13 zápasů a vstřelil tři branky. A znovu o něj byl zájem…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Slavia

vukadin vukadinovič Slavia.jpg

Po půl roce stráveném v kádru Žižkova odešel na hostování s opcí do Slavie. V Edenu nabral slušnou formu, nastupoval v základní sestavě a připsal si premiérový gól. Trenér Miroslav Beránek s ním byl spokojen a chtěl uplatnit opci, tehdejší sportovní ředitel Karol Kisel byl ale jiného názoru a Vukadinovič se vrátil do Jablonce. Teď za něj Slavia nabízí miliony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Zlín

vukadin vukadinovič Zlín.jpg

Ani Jablonec však nepoznal, co všechno Vukadinovič dokáže. Proto ho na začátku minulé sezony pustil na hostování do Zlína, který se Srbem podepsal v lednu smlouvu na dva a půl roku. Co se dělo pak, to už víme. Vukadinovič naplno ukázal svůj potenciál a na podzim se vypracoval v jednoho z nejlepších ligových hráčů, který by mohl hrát i za českou reprezentaci.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud