5 českých hráčů, kteří nepostoupí do play-off NHL. Přijedou na šampionát?

Základní část Tipsport extraligy skončila, zato v NHL zbývá odehrát ještě okolo 15 kol. Už nyní je však zřejmé, které týmy budou válčit o Stanley Cup a komu skončí sezona předčasně. Vytěží z toho i česká reprezentace?

Bez názvu1.jpg

Olympijská hry byly bez hráčů z NHL. O to více by hokejisté ze zámoří mohli chtít přijet na světový šampionát, který se v květnu odehraje v Dánsku. Jak jsou na tom případné české posily? Na některé může kouč Josef Jandač zapomenout, další týmy jsou na hraně postupu a jiné kluby už jsou ze hry téměř venku. Působí v nich i pět Čechů (nepočítáme mezi ně Filipa Chytila či Filipa Chlapíka, kteří se na turnaji mohou také objevit). Jejich jména i komentář k možné účasti na mistrovství světa najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Frk (Detroit)

Martin Frk Detroit.jpg

Reprezentace stále hledá kanonýra. Olympijská sázka na Martina Růžičku příliš nevyšla, blíží se však šampionát, a tak je třeba zkoušet další varianty. Jedna se nabízí v zámoří – Martin Frk má pevné místo v kádru Detroitu, letos vstřelil už 11 branek a přidal deset asistencí. Red Wings letos budou bez play-off, prodlouží si Frk sezonu na mistrovství světa?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Kämpf (Chicago)

David Kampf Chicago.jpg

Třiadvacetiletý forvard hrál ještě v minulém ročníku za Chomutov, v dresu Pirátů posbíral 31 kanadských bodů a dalších deset přidal v play-off. Po sezoně si plácl s Chicagem, za které letos odehrál dvaatřicet zápasů. Loni debutoval v národním týmu, pozvánku na šampionát ale nezískal. Změní se to letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ondřej Pavelec (New York Rangers)

Ondřej Pavelec NYR.jpg

Jeho budoucnost byla před sezonou nejistá, nakonec si ale plácl s New Yorkem Rangers a stal se dvojkou Henrika Lundqvista. V sezoně zasáhl do 16 zápasů, aktuálně je ale zraněný a naposledy se objevil v akci 25. ledna. Trenéři na šampionát navíc nejspíš počítají s osvědčenou dvojicí Pavel Francouz a Dominik Furch.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Rutta (Chicago)

Jan Rutta Chicago.jpg

Loni debutoval na mistrovství světa a na turnaji patřil k nejlepším českým hráčům. Poté opustil Chomutov a dohodl se na roční smlouvě v Chicagu. Sedmadvacetiletý bek má na kontě už šest branek a 13 asistencí, Blackhawks ale do play-off neprojdou. To je šance pro národní tým.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Aleš Hemský (Montreal)

Aleš Hemský Montrea.jpg

Montreal má každý rok ty nejvyšší ambice, letos ale zůstane bez play-off. Tomáš Plekanec už odešel do Toronta, Jakub Jeřábek je ve Washingtonu a v týmu Canadiens zůstal jen Aleš Hemský. Ten ale letos vinou zranění odehrál jen sedm zápasů a jeho účast na šampionátu je tedy prakticky vyloučená.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud