Ondřej Palát (New Jersey Devils) – 126 mil. korun  Rodák z Frýdku-Místku byl v uplynulé sezoně blízko tomu, aby s Tampou Bay získal třetí Stanley Cup v řadě. Blesky ale ve finále nestačily na Colorado a tím se také uzavřela Palátova mise v organizaci. Jednatřicetiletý útočník si totiž plácl s New Jersey, se kterým podepsal smlouvu na pět let.
 Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 129 mil. korun  Pomyslný bronzový stupínek obsadil Tomáš Hertl. Osmadvacetiletý útočník spojil celou svou dosavadní zámořskou kariéru se San Jose, kde svůj příběh v NHL jednou taky nejspíš uzavře. Bronzový medailista z letošního mistrovství světa totiž na jaře podepsal se Sharks nový kontrakt na dalších osm let, během nichž si vydělá 65,1 milionů dolarů.
 David Pastrňák (Boston Bruins) – 170 mil. korun  Největší česká hvězda současnosti. David Pastrňák odehrál další povedený ročník, který korunoval bronzovou medailí z mistrovství světa. V NHL má šestadvacetiletý útočník ještě na rok platnou smlouvu s Bostonem, a tak se nyní hodně řeší jeho budoucnost. Bude pokračovat u Bruins, nebo půjde jinam? Tak či tak, s platem půjde nahoru.
 Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) – 181 mil. korun  Nejvíc peněz si z českých hokejistů vydělal Jakub Voráček. Reprezentační kapitán zamířil před minulou sezonou z Philadelphie zpátky do Columbusu, kde v NHL začínal, a bodově odehrál velmi dobrý ročník. Dvaatřicetiletý forvard má v NHL kontrakt ještě na dva roky.
5
Fotogalerie

5 českých hokejistů, kteří si loni vydělali nejvíc peněz. Kdo bere víc než Pastrňák?

Českých hokejistů už sice v NHL není tolik jako v minulosti, v nejlepší lize světa jich však stále působí dost. A taky si umí pořádně vydělat.

Magazín Forbes před pár dny zveřejnil žebříček nejlépe vydělávajících českých sportovců za období červenec 2021 – červen 2022, do kterého se dostalo i několik hokejistů. Jména pěti těch, kteří si v minulém roce vydělali nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Vrána (Detroit Red Wings) – 113 mil. korun

Jakub Vrána Detroit 21.jpg

Ne, v reprezentaci to od něj stále není to pravé ořechové, v NHL ale patří mezi Čechy k nejlepším. Šestadvacetiletý Jakub Vrána už má ve sbírce Stanley Cup s Washingtonem, odkud poté odešel do Detroitu. V minulé sezoně sice odehrál vinou zranění jen 26 zápasů, stihl v nich však nasázet 13 gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Palát (New Jersey Devils) – 126 mil. korun

Ondřej Palát Tampa 21.jpg

Rodák z Frýdku-Místku byl v uplynulé sezoně blízko tomu, aby s Tampou Bay získal třetí Stanley Cup v řadě. Blesky ale ve finále nestačily na Colorado a tím se také uzavřela Palátova mise v organizaci. Jednatřicetiletý útočník si totiž plácl s New Jersey, se kterým podepsal smlouvu na pět let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Hertl (San Jose Sharks) – 129 mil. korun

Tomáš Hertl San Jose 21.jpg

Pomyslný bronzový stupínek obsadil Tomáš Hertl. Osmadvacetiletý útočník spojil celou svou dosavadní zámořskou kariéru se San Jose, kde svůj příběh v NHL jednou taky nejspíš uzavře. Bronzový medailista z letošního mistrovství světa totiž na jaře podepsal se Sharks nový kontrakt na dalších osm let, během nichž si vydělá 65,1 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Pastrňák (Boston Bruins) – 170 mil. korun

David Pastrňák Boston 21.jpg

Největší česká hvězda současnosti. David Pastrňák odehrál další povedený ročník, který korunoval bronzovou medailí z mistrovství světa. V NHL má šestadvacetiletý útočník ještě na rok platnou smlouvu s Bostonem, a tak se nyní hodně řeší jeho budoucnost. Bude pokračovat u Bruins, nebo půjde jinam? Tak či tak, s platem půjde nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) – 181 mil. korun

Jakub Voráček Columbus 21.jpg

Nejvíc peněz si z českých hokejistů vydělal Jakub Voráček. Reprezentační kapitán zamířil před minulou sezonou z Philadelphie zpátky do Columbusu, kde v NHL začínal, a bodově odehrál velmi dobrý ročník. Dvaatřicetiletý forvard má v NHL kontrakt ještě na dva roky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud