Michal Neuvirth – 31 let  Do sezony 2018/19 zasáhlo v NHL kvarteto brankářů. Nejstarším z nich byl Michal Neuvirth, který se však kvůli zdravotním patáliím objevil jen v sedmi utkáních a v nich se radoval pouze z jediné výhry. Borec, který má na kontě přes 250 odchytaných zápasů v základní části NHL v dresech čtyř klubů, na tento ročník nebude vzpomínat v dobrém. Otázkou je, zda si ještě v nejslavnější hokejové lize světa zachytá, protože je bez smlouvy a není jisté, že mu někde nabídnou novou. Proslýchá se, že o jeho služby stojí pražská Sparta. Profimedia.cz
 Dmitrij Jaškin – 26 let  hráčů, kam ho zařadili Bluesmani ze St. Louis. Dostal k podpisu roční smlouvu, ale během uplynulého ročníku odehrál pouze 37 utkání a bodově ani výkonnostně nijak neexceloval. Jaškin je v nejlepších hokejových letech, ale vypadá to, že NHL je pro něho zřejmě uzavřenou kapitolou. Bylo by poměrně velkým překvapením, kdyby mu některý z klubů předložil nový kontrakt. Profimedia.cz
 Jakub Vrána – 23 let  Bylo by obrovským překvapením, kdyby Jakub Vrána během několika příštích dnů nepodepsal nový kontrakt v NHL. Třiadvacetiletý útočník má za sebou povedenou sezonu, v níž zaznamenal 24 branek v základní části soutěže. Pravda, v play-off vyšel bodově naprázdno, ale třináctka draftu z roku 2014 ukázala, že má v sobě velký hokejový potenciál. Vrána má status omezeného volného agenta, takže manažeři Washingtonu mají ve svých rukách, zda si českého borce ponechají v kádru, nebo ho nechají prchnout jinam. Jisté je, že po výborné sezoně bude muset šikovný forvard dostat o hodně vyšší plat, a tady je jistý problém – Washington má totiž kvůli už uzavřeným kontraktům potíže, aby se vešel pod platový strop. Šéfové klubu to ale nejspíš zařídí tak, aby si Vránu pojistili a zůstal v mužstvu. Profimedia.cz
 Pavel Zacha – 22 let  Podle mnohých odborníků to měl být nový Jaromír Jágr. Urostlý útočník Pavel Zacha však zatím zůstává v NHL za očekáváním. Šestý hráč z draftu v roce 2015 zatím zdaleka neprodává svůj talent. Stejně jako Jakub Vrána je Zacha omezeným volným agentem, takže je poměrně slušná šance, že zůstane v sestavě New Jersey Devils. Stejný status však mají také Will Butcher, Mirco Mueller a Connor Carrick. Podle informací ze zámořského tisku má šanci na nový kontrakt jen jeden z nich a zřejmě se bude rozhodovat mezi Zachou a Butcherem. I kdyby však v New Jersey český mladík nezůstal, v NHL se pro něho jistě práce najde. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

5 českých hokejistů, kteří jsou stále bez smlouvy v NHL. Co s nimi bude?

Po sezoně 2018/19 by mohly řady českých hokejistů v NHL prořídnout. Pětice z těch, kteří se v uplynulém ročníku proháněli po ledě v nejslavnější soutěži světa, je totiž i více než týden poté, co se otevřel trh s volnými hráči, stále bez smlouvy.

slide-Češi bez smlouvy.JPG

U některých českých hráčů je poměrně reálné, že už žádnou další smlouvu nepodepíšou a jejich kariéra v zámoří se uzavře, u jiných je jen otázkou času, než tak učiní. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete pět borců se statusem (ne)omezeného volného agenta, kteří jsou momentálně bez kontraktu v NHL, v jejichž případě jsou možné obě varianty.

Pokračování 2 / 6

Michal Neuvirth – 31 let

Michal Neuvirth-Philadelphia.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 7 zápasů, 4,26 inkasovaných branek na utkání, 85,9 % úspěšných zákroků

Do sezony 2018/19 zasáhlo v NHL kvarteto brankářů. Nejstarším z nich byl Michal Neuvirth, který se však kvůli zdravotním patáliím objevil jen v sedmi utkáních a v nich se radoval pouze z jediné výhry. Borec, který má na kontě přes 250 odchytaných zápasů v základní části NHL v dresech čtyř klubů, na tento ročník nebude vzpomínat v dobrém. Otázkou je, zda si ještě v nejslavnější hokejové lize světa zachytá, protože je bez smlouvy a není jisté, že mu někde nabídnou novou. Proslýchá se, že o jeho služby stojí pražská Sparta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dmitrij Jaškin – 26 let

Dmitrij Jaškin-Washington.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 37 zápasů – 8 bodů (2+6)

Před sezonou 2018/19 si Washington vybral Dmitrije Jaškina z listiny volných hráčů, kam ho zařadili Bluesmani ze St. Louis. Dostal k podpisu roční smlouvu, ale během uplynulého ročníku odehrál pouze 37 utkání a bodově ani výkonnostně nijak neexceloval. Jaškin je v nejlepších hokejových letech, ale vypadá to, že NHL je pro něho zřejmě uzavřenou kapitolou. Bylo by poměrně velkým překvapením, kdyby mu některý z klubů předložil nový kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Vrána – 23 let

Jakub Vrána-Washington.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 82 zápasů – 47 bodů (24+23)

Bylo by obrovským překvapením, kdyby Jakub Vrána během několika příštích dnů nepodepsal nový kontrakt v NHL. Třiadvacetiletý útočník má za sebou povedenou sezonu, v níž zaznamenal 24 branek v základní části soutěže. Pravda, v play-off vyšel bodově naprázdno, ale třináctka draftu z roku 2014 ukázala, že má v sobě velký hokejový potenciál.

Vrána má status omezeného volného agenta, takže manažeři Washingtonu mají ve svých rukách, zda si českého borce ponechají v kádru, nebo ho nechají prchnout jinam. Jisté je, že po výborné sezoně bude muset šikovný forvard dostat o hodně vyšší plat, a tady je jistý problém – Washington má totiž kvůli už uzavřeným kontraktům potíže, aby se vešel pod platový strop. Šéfové klubu to ale nejspíš zařídí tak, aby si Vránu pojistili a zůstal v mužstvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pavel Zacha – 22 let

Pavel Zacha2.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 61 zápasů – 25 bodů (13+12)

Podle mnohých odborníků to měl být nový Jaromír Jágr. Urostlý útočník Pavel Zacha však zatím zůstává v NHL za očekáváním. Šestý hráč z draftu v roce 2015 zatím zdaleka neprodává svůj talent.

Stejně jako Jakub Vrána je Zacha omezeným volným agentem, takže je poměrně slušná šance, že zůstane v sestavě New Jersey Devils. Stejný status však mají také Will Butcher, Mirco Mueller a Connor Carrick. Podle informací ze zámořského tisku má šanci na nový kontrakt jen jeden z nich a zřejmě se bude rozhodovat mezi Zachou a Butcherem. I kdyby však v New Jersey český mladík nezůstal, v NHL se pro něho jistě práce najde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Rittich – 26 let

David Rittich1.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 45 zápasů, 2,61 inkasovaných branek na utkání, 91,1 % úspěšných zákroků

Jihlavský odchovanec David Rittich nikdy neprošel draftem NHL. V české extralize odchytal dvě sezony v Mladé Boleslavi a v roce 2016 se vydal zkusit štěstí do zámoří, kde podepsal ročník kontrakt s Calgary.

V premiérové sezoně se dostal na led v NHL pouze jednou a jinak bojoval o svou šanci ve farmářském celku, ale v ročníku 2017/18 se objevil na ledě ve 22 duelech a nevedl si v nich vůbec zle. Povedenou sezonu zakončil na mistrovství světa v Dánsku. V uplynulém ročníku odchytal už 45 zápasů a s lepším průměrem inkasovaných branek na utkání i úspěšností zákroků než jeho konkurent Mike Smith, který nedávno zamířil do Edmontonu. V 26 letech může mít před sebou ještě dlouhou a povedenou kariéru. Brzy by měl mít podepsanou novou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud