5 českých gólmanů, kteří chytají v AHL. Na farmu teď míří i Marek Mazanec

Marek Mazanec si v létě vybojoval pozici brankářské dvojky Nashvillu a těšil se, jak bude krýt záda finské jedničce, kterou je Pekka Rinne. Pětadvacetiletý český gólman se ale dostal do hry jen dvakrát a teď míří na farmu.

Mazanec je už šestým českým brankářem, který bude v letošní sezoně chytat na farmě v AHL. Jak si dosud vedou jeho krajané? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Marek Langhammer (Tucson Roadrunners)

Marek Langhamer.jpg

Dvaadvacetiletý gólman byl loni blízko k premiéře v NHL, do branky Arizony se ale nakonec nedostal. Neuspěl ani v letním kempu a vrátil se na farmu. Jenže ani v Tusconu zatím nedostává moc šancí, aby ukázal, co v něm je. Pardubický odchovanec zasáhl do jediného zápasu, v tom si ovšem vedl velmi dobře. Z 44 střel nezastavil jedinou, na další šanci ale musí stále čekat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Pavelec (Manitoba Moose)

Ondřej Pavelec 2.jpg

Tohle byl šok. Ondřej Pavelec odjel na Světový pohár, na kterém plnil roli trojky, a pak se chystal na sezonu ve Winnipegu. S Jets mu končí v létě smlouva a devětadvacetiletý český gólman se chtěl porvat o novou. Nedostal však prostor a nečekaně putoval na farmu. Tam ale nemá ustláno na růžích. Zatím zasáhl do pěti duelů, má průměr přes tři inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků jen lehce nad 91%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Rittich (Stockton Heat)

David Rittich.jpg

Loni chytal v Mladé Boleslavi, v létě už ale bojoval o místo v brance Calgary. Podle očekávání se neprosadil do prvního týmu a putoval na farmu. V dresu Stocktonu ale odchytal dosud jediný zápas, ve kterém pochytal 31 střel a pustil čtyři góly. Na další šanci čtyřiadvacetiletý gólman čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vítek Vaněček (Hershey Bears)

Vítek Vaněček ČR.jpg

Braden Holtby z Washingtonu loni získal Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana NHL. Vítek Vaněček ví, že dostat se do branky Capitals je během na hodně dlouhou trať.

Zatím se rozkoukává v AHL, ve které loni odchytal jeden zápas. Letos byl v brance Hershey zatím čtyřikrát a pyšní se dobrými statistikami. Inkasoval jen šest branek a úspěšností zákroků dosáhl už na 95%. Roste Holtbymu zdatná konkurence?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Daniel Vladař (Providence Bruins)

Daniel Vladař.jpg

Cesta do prvního týmu Bostonu je dlouhá a náročná. Branku Bruins totiž hájí finský gólman Tuukka Rask. Daniel Vladař ale udělá vše pro to, aby se mu alespoň přiblížil.

V letošní sezoně odchytal zatím čtyři zápasy na farmě v Providence a zatím si nevede úplně zle. Má průměr necelé tři inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků drží nad 91%. Je mu teprve 19 let, ukazuje však, že se v něm ukrývá zajímavý potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud