Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) - 77 mil. korun   Je mu teprve třicet let, přesto na začátku jara nečekaně ukončil kariéru. Tedy tu v národním týmu, kde nedostával tolik prostoru, kolik by si zasloužil. V klubové dráze pokračuje v německém Hoffenheimu, ve kterém má bývalý sparťanský obránce stále pevnou pozici. 
 Matěj Vydra (Burnley) - 85 mil. korun   Třicetiletý reprezentační útočník má za sebou hodně zvláštní sezonu. V Burnley se několikrát dostával do dobré formy, pokaždé ho ale zastavilo zranění. Na jaře si navíc přetrhl křížový vaz v koleni a několik měsíců bude mimo hru. A aby toho nebylo málo, tak mu v klubu vypršela smlouva. Co s ním bude dál? Bude pokračovat v Premier League, nebo zamíří jinam? 
 Tomáš Souček (West Ham) - 112 mil. korun   Reprezentační kapitán má za sebou další sezonu v anglickém West Hamu. Nebyla sice tak dobrá jako ta předešlá, během níž dal v Premier League deset branek, několikrát schytal i kritiku, i nadále však patřil k důležitým postavám londýnského celku. Sedmadvacetiletý záložník přidal v Premier League dalších 35 startů a pět branek, důležitou roli bude mít i letos. 
 Patrik Schick (Leverkusen) - 148 mil. korun   Nejlépe vydělávajícím českým fotbalistou je Patrik Schick. Ten zářil na loňském EURU a parádně zvládl i sezonu v německém Leverkusenu. V Bundeslize nasázel 24 branek v 27 zápasech a pokud by jej nebrzdily zdravotní problémy, bylo by jich ještě víc. Není divu, že okolo druhého nejlepšího střelce německé ligy v létě kroužili další zájemci, šestadvacetiletý kanonýr ale v Leverkusenu prodloužil smlouvu až do roku 2027.
5
Fotogalerie

5 českých fotbalistů, kteří si v minulém roce vydělali nejvíc peněz. Králem je Schick

Nejlépe vydělávajícím českým sportovcem za poslední rok je basketbalista Tomáš Satoranský, který působil v NBA. Mezi největšími boháči jsou i fotbalisté.

Magazín Forbes zveřejnil žebříček nejlépe vydělávajících českých sportovců za období červenec 2021 – červen 2022. Kteří fotbalisté se v něm umístili nejlépe? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Vladimír Coufal (West Ham) - 66 mil. korun 

Vladimír Coufal WH 21.jpg

Reprezentační bek se chystá na třetí sezonu v anglickém West Hamu. Uplynulý ročník sice nebyl tak chválený jako ten předešlý, v Premier League si ale stihl udělat velmi dobré jméno. Devětadvacetiletý rodák z Ludgeřovic, který do Anglie odešel ze Slavie, má pevnou pozici taky v národním týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) - 77 mil. korun 

profimedia-0648641842.jpg

Je mu teprve třicet let, přesto na začátku jara nečekaně ukončil kariéru. Tedy tu v národním týmu, kde nedostával tolik prostoru, kolik by si zasloužil. V klubové dráze pokračuje v německém Hoffenheimu, ve kterém má bývalý sparťanský obránce stále pevnou pozici. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matěj Vydra (Burnley) - 85 mil. korun 

Matěj Vydra 21.jpg

Třicetiletý reprezentační útočník má za sebou hodně zvláštní sezonu. V Burnley se několikrát dostával do dobré formy, pokaždé ho ale zastavilo zranění. Na jaře si navíc přetrhl křížový vaz v koleni a několik měsíců bude mimo hru. A aby toho nebylo málo, tak mu v klubu vypršela smlouva. Co s ním bude dál? Bude pokračovat v Premier League, nebo zamíří jinam? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Souček (West Ham) - 112 mil. korun 

Tomáš Souček WH22.jpg

Reprezentační kapitán má za sebou další sezonu v anglickém West Hamu. Nebyla sice tak dobrá jako ta předešlá, během níž dal v Premier League deset branek, několikrát schytal i kritiku, i nadále však patřil k důležitým postavám londýnského celku. Sedmadvacetiletý záložník přidal v Premier League dalších 35 startů a pět branek, důležitou roli bude mít i letos. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Schick (Leverkusen) - 148 mil. korun 

profimedia-0688987943.jpg

Nejlépe vydělávajícím českým fotbalistou je Patrik Schick. Ten zářil na loňském EURU a parádně zvládl i sezonu v německém Leverkusenu. V Bundeslize nasázel 24 branek v 27 zápasech a pokud by jej nebrzdily zdravotní problémy, bylo by jich ještě víc. Není divu, že okolo druhého nejlepšího střelce německé ligy v létě kroužili další zájemci, šestadvacetiletý kanonýr ale v Leverkusenu prodloužil smlouvu až do roku 2027. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud