5 českých brankářských es blízké budoucnosti

Kdo je vlastně brankářskou jedničkou hokejové reprezentace? Pokud bude zdravý Tomáš Vokoun a bude mít chuť reprezentovat, pak kouč Hadamczik ukáže při nominaci na velkou akci zřejmě na něj. Jeho další volbou bude nejspíš Ondřej Pavelec.
5 českých brankářských es blízké budoucnosti

2. Jakub Kovář

Klepněte pro větší obrázek

Velká naděje budoucnosti. Čtyřiadvacetiletý českobudějovický gólman si reprezentační premiéru odbyl loni v dubnu. O rok později už mířil na mistrovství světa do Švédska a Finska, kde se nakonec stal reprezentačním brankářem číslo jedna. I díky němu si Češi dovezli domů bronz. Ten už Kovář získal o rok dříve, v Bratislavě se ale do branky nedostal.

V Budějovicích se učil od Romana Turka a když mistr světa z roku 1996 skončil, stal se jihočeskou jedničkou. Zdá se, že mu šlo učení dobře. V extralize patří mezi nejlepší gólmany a hra Mountfieldu na něm stojí.

V úvodu letošní sezony ho vyřadila ze hry únavová zlomenina ruky, zpět do branky se však vrátil ve velkém stylu. A také reprezentace s ním musí počítat, dřímá v něm obrovský potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Nejčtenější články

Svatá přírodo! Petra Kvitová a 29 dalších nejprsatějších sportovkyň všech dob

Svatá přírodo! Petra Kvitová a 29 dalších nejprsatějších sportovkyň všech do…

Myslete si, co chcete, ale k vytvoření tohoto textu mě nevedly nevybouřené pudy, nýbrž sledování ženských tenisových zápasů. Člověk si prostě nemůže nevšimnout, že některé hráčky jsou v určitých partiích od přírody mimořádně vybavené.

6.  4.  2019 | | 34 N/A
FOTO: Shakira a 30 dalších slavných sexy (ex)společnic známých sportovců

FOTO: Shakira a 30 dalších slavných sexy (ex)společnic známých sportovců

Ještěže na světě existují profesionální sportovci. Nás, prosté diváky, oblažují nejen svými výkony na hřištích a stadionech, ale dost často i šťavnatými skandály a v případě mužských celebrit i něžnými protějšky, které mívají dost často po svém boku.

22.  7.  2018 | | 13 N/A
9 Čechů z NHL, jejichž týmy jsou mimo play-off. Kdo z nich přijede na šampionát?

9 Čechů z NHL, jejichž týmy jsou mimo play-off. Kdo z nich přijede na šampio…

Blíží se konec základní části NHL. Stejně tak se přibližuje start světového šampionátu. A trenéři národního týmu už dumají nad tím, které hráče ze zámoří povolají do akce.

26.  3.  2019 | | 1 N/A

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com