David Krejčí (Boston Bruins) – 43 bodů.  Česká stálice v NHL hrála další dobrou sezonu. David Krejčí opět patřil ke klíčovým hráčům Bostonu, kde mu navíc přibyl nový český parťák David Kaše. Bruins opět patřili k hlavním aspirantům na zisk Stanley Cupu. V dosavadním průběhu sezony dal 13 branek a přidal 30 asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks) – 46 bodů.  Lepší premiérovou sezonu v NHL si snad ani nemohl přát. Dominik Kubalík už v Evropě ukázal, jak moc je výjimečným kanonýrem, a rozhodně se neztratil ani v NHL. Během úvodní sezony v Chicagu dosud odehrál 68 zápasů a nastřílel v nich 30 branek. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Vrána (Washington Capitals) – 52 bodů.  Velmi dobré výkony předváděl i Jakub Vrána. Zatímco reprezentační kouč Miloš Říha jej na loňském šampionátu odstavil na vedlejší kolej, tak ve Washingtonu dostal spoustu prostoru, který dokázal využít. Na kontě má 25 branek a 27 asistencí, takže už zvládl překonat i loňských 47 bodů. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 56 bodů.  Philadelphia v posledních letech rozhodně nepatřila k nejsilnějším týmům NHL. Jenže v minulých týdnech se Flyers rozjeli a ukázali, že se s nimi musí počítat. Do dobré pohody se dostal i Jakub Voráček, který má na kontě 12 branek a 44 asistencí. Philadelphii přerušení sezony musí hodně mrzet. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

5 Čechů, kteří letos v NHL posbírali nejvíc bodů. Pastrňákovi unikla stovka

Základní část NHL je kvůli koronaviru přerušena. Nikdo neví, jestli se letošní sezona vůbec dohraje do konce, a tak je čas alespoň ohlédnout se za tím, co se dosud odehrálo.

David Pastrňák Krejčí 20.jpg

Do letošního ročníku NHL kromě tří brankářů zasáhlo taky třicet českých hráčů. Víte, kteří ještě předtím, než soutěž zastavil koronavirus, zvládli posbírat nejvíc kanadských bodů? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Koronavirus online

Pokračování 2 / 6

David Krejčí (Boston Bruins) – 43 bodů

David Krejčí PO 2019.jpg

Česká stálice v NHL hrála další dobrou sezonu. David Krejčí opět patřil ke klíčovým hráčům Bostonu, kde mu navíc přibyl nový český parťák David Kaše. Bruins opět patřili k hlavním aspirantům na zisk Stanley Cupu. V dosavadním průběhu sezony dal 13 branek a přidal 30 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks) – 46 bodů

Dominik Kubalík Chicago 19.jpg

Lepší premiérovou sezonu v NHL si snad ani nemohl přát. Dominik Kubalík už v Evropě ukázal, jak moc je výjimečným kanonýrem, a rozhodně se neztratil ani v NHL. Během úvodní sezony v Chicagu dosud odehrál 68 zápasů a nastřílel v nich 30 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Vrána (Washington Capitals) – 52 bodů

Jakub Vrána Washington 3.jpg

Velmi dobré výkony předváděl i Jakub Vrána. Zatímco reprezentační kouč Miloš Říha jej na loňském šampionátu odstavil na vedlejší kolej, tak ve Washingtonu dostal spoustu prostoru, který dokázal využít. Na kontě má 25 branek a 27 asistencí, takže už zvládl překonat i loňských 47 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 56 bodů

Jakub Voráček 20.jpg

Philadelphia v posledních letech rozhodně nepatřila k nejsilnějším týmům NHL. Jenže v minulých týdnech se Flyers rozjeli a ukázali, že se s nimi musí počítat. Do dobré pohody se dostal i Jakub Voráček, který má na kontě 12 branek a 44 asistencí. Philadelphii přerušení sezony musí hodně mrzet.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Pastrňák (Boston Bruins) – 95 bodů

David Pastrňák 19 3.jpg

Suverénně nejproduktivnějším českým hráčem v NHL je David Pastrňák, který letos útočil na dvě významné mety. Bylo jen otázkou času, kdy nastřílí padesát branek a překoná stobodovou hranici, ovšem zastavil se na 95 bodech a 48 brankách, díky čemuž se s Alexandrem Ovečkinem dělí o první místo mezi kanonýry.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud