5 brankářů, které má Emery v Arsenalu. Kdo jsou konkurenti Petra Čecha?

Uplynulé tři sezony byl jedničkou Arsenalu. Teď se ale všechno může změnit. Londýnského klubu se totiž ujal nový manažer Unai Emery a budoucnost Petra Čecha je nejistá.

Petr Čech Arsenal 6.jpg
Zůstane Petr Čech jedničkou Arsenalu? (Foto: Profimedia.cz)

Šestatřicetiletý Čech mohl odejít do Neapole, její nabídku ale smetl ze stolu a rozhodl se, že bude bojovat o místo v Arsenalu. Aktuálně je jedním z pěti gólmanů londýnského klubu. Jména jeho čtyř konkurentů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Bernd Leno

Bernd Leno.jpg

Největší Čechův konkurent. Pokud se nestane jedničkou letos, tak jí bude v několika dalších letech. Je mu totiž teprve 26 let a má všechny předpoklady k tomu, aby se stal oporou mezi třemi tyčemi londýnského týmu.

Bernd Leno odešel už v 19 letech ze Stuttgartu do Leverkusenu a o dva roky později se stal nejmladším brankářem Ligy mistrů. Dostal se i do německé reprezentace a Arsenal za něj nyní zaplatil 25 milionů eur. Zřejmě je jen otázkou času, kdy v bráně nahradí o deset let staršího Čecha.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

David Ospina

David Ospina.jpg

V řadě týmů by plnil roli týmové jedničky, v Arsenalu je však aktuálně až brankářem číslo tři. Kolumbijský reprezentant přišel do Londýna po povedeném mistrovství světa 2014, „kanonýři“ ale o rok později přivedli i Čecha a ten Davida Ospinu vytlačil mezi náhradníky. Devětadvacetiletý účastník letošního světového šampionátu má ale vyšší ambice…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Emiliano Martinez

Emiliano Martinez.jpg

Ospina není jediným jihoamerickým brankářem, který patří Arsenalu. V klubu působí i pětadvacetiletý Emiliano Martinez z Argentiny, ten se ale do prvního týmu zatím trvale neprotlačil, odchytal za něj jen šest zápasů a dosud chodil po hostováních. Uplynulý ročník strávil v Getafe, ani tam ale moc prostoru nedostal. Kde bude chytat v dalším ročníku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Matt Macey

Matt Macey.jpg

Pátým brankářem, který patří Arsenalu, je Matt Macey. Třiadvacetiletý Angličan se ale do prvního týmu zatím neprosadil. V Premier League si dosud nezachytal a zkušenosti sbíral spíše po hostováních. Loni si v dresu Arsenalu odbyl pohárovou premiéru, jaká bude jeho role letos?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud