5 brankářů Colorada Avalanche. Na jakou pozici se dostane Pavel Francouz?

Pavel Francouz si v přípravě na nový ročník NHL odbyl premiéru v dresu Colorada. Nezklamal, sezonu přesto začne zřejmě na farmě. Jaká je jeho pozice? A kdo jsou jeho konkurenti?

Mohl pokračovat v Kontinentální hokejové lize, na štědrou nabídku ho lákal Petrohrad, Pavel Francouz ale po třech letech opustil Čerepovec a zamířil se rvát o šanci do NHL. Podepsal roční kontrakt s Coloradem, které aktuálně má pět gólmanů. Kteří to jsou? A jaké jsou Francouzovy šance? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Semjon Varlamov

Semjon VArlamov.jpg

Třicetiletý ruský gólman je v Coloradu od roku 2011. Semjon Varlamov je jedničkou Avalanche, do play-off je však protlačil jen jednou. Loňská sezona mu vyšla, v průměru inkasoval jen 2,68 branky na zápas a úspěšností zákroků se dostal na 92%. I letos bude první volbou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Philipp Grubauer

Philipp Grubauer Colorado.jpg

Německý reprezentant působil několik let ve Washingtonu, tam byl ale pevnou jedničkou Braden Holtby. Před sezonou se Philipp Grubauer přesunul do Colorada. V uplynulém ročníku odchytal v základní části 35 zápasů a dva starty si připsal v play-off, ve kterém Capitals získali Stanley Cup. Kolik prostoru dostane v novém působišti?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Pavel Francouz

Pavel Francouz Colorado.jpg

Několik let byl jedničkou české reprezentace, měl pevné msíto v KHL, kde patřil k nejlepším gólmanům soutěže. Mohl si ještě polepšit, útočit na Gagarinův pohár, Pavel Francouz se ale rozhodl pro změnu a zamířil do NHL. Osmadvacetiletý gólman začne na farmě, dostane v průběhu ročníku šanci v prvním týmu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Spencer Martin

Spencer Martin.jpg

Francouz by měl dostat hodně prostoru v AHL. O místo ve farmářském týmu Colorado Eagles se ale hlásí také Spencer Martin. Třiadvacetiletého Kanaďana získali Avalanche ve třetím kole draftu 2013, v ročníku 2016/17 si připsal tři starty v NHL, více prostoru ale od té doby nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Joe Cannata

Joe Cannata.jpg

Pátým brankářem Colorada by měl být Joe Cannata. Osmadvacetiletého amerického gólmana získal v draftu roku 2009 Vancouver, Cannata ale šanci v NHL nedostal. V příštím ročníku by měl působit na druhé farmě v Utahu, která hraje ECHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud